کدام خواستگار را انتخاب کنم؟

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران: داشتن چند خواستگار به طور همزمان، شاید در ابتدا هیجان انگیز باشد اما بسیار چالش برانگیز است. این که از میان دو نفر باید یکی را برای ادامه زندگی انتخاب کنیم، بدون شک تصمیم ساده ای نیست. حتی روان شناسان هم تایید نموده اند که یکی از سخت ترین انتخاب ها، انتخاب شریک زندگی از میان دو نفر است. اگر شما هم در این شرایط گیر افتاده اید و تصمیم گیری برایتان سخت است، به نکاتی که در ادامه برایتان آورده ایم، دقت کنید.

کدام خواستگار را انتخاب کنم؟

دل به اولین مردی که ملاقات نموده اید، نبندید

بسیاری از خانم ها به اولین مردی که ملاقات می نمایند، دل می بندند. اما اگر هدف شما از انتخاب مرد زندگی تان جدی و برای تمام عمرتان است، نباید عجولانه تصمیم بگیرید. این که فردی قبل از دیگری در مقابل شما ظاهر شده و به سمت تان آمده، بدین معنی نیست که باید او را انتخاب کنید. از آنجا که این انتخاب می تواند زندگی تان را دگرگون کند، نباید عجولانه تصمیم بگیرید. با گذشت زمان، همه چیز تغییر می کنید؛ بنابراین افراد را تنها از نگاه اول قضاوت نکنید. بهتر است که هم به خود و هم به افرادی که در مقابل تان قرار گرفته اند، فرصت دهید تا با گذشت زمان همه چیز روشن گردد.

تحت تاثیر حرف های دیگران قرار نگیرید

ممکن است که خانواده شما یکی از خواستگارهایتان را بیشتر از دیگری دوست داشته باشند یا این که دوستان تان دیگری را به شما پیشنهاد دهند، اما در نهایت این خود شمایید که باید تصمیم نهایی را بگیرید. از آنجایی که نظرات دیگران ممکن است روی شما تاثیر بگذارند، بهتر است که به جای گوش کردن به حرف های آنها، به ندای دل خود گوش دهید. این زندگی شماست نه اطرافیانتان، بنابراین هر فردی را که خودتان صلاح می دانید، انتخاب کنید.

لیستی از خوبی ها و بدی های دو طرف تهیه نکنید

انتخاب بین دو فردی که هر دو به شما علاقه دارند، کار ساده ای نیست. شاید برای راحتی کار فکر کنید که با تهیه یک لیست از نقاط مثبت و منفی دو طرف می توانید راحت تر تصمیم بگیرید، اما این روش هم کارساز نمی باشد. شما نمی توانید فرد مقابل تان را تنها از روی آنچه روی کاغذ نوشته اید، قضاوت کنید. رابطه عاطفی با این تجزیه تحلیل ها ساخته نمی گردد، بنابراین بهتر است که به جای حساب و کتاب، در واقعیت ارتباط موثرتری با آنها برقرار کنید و در نهایت بر اساس احساسات و عقل تان تصمیم بگیرید.

به تجریه دیگران تکیه نکنید

زمانی که ما در یک دو راهی قرار می گیریم، برای مشورت به سراغ افرادی که زمانی در چنین موقعیتی بوده اند، می رویم. اما این روش هم نمی تواند پاسخ درستی را به شما دهد. داستان زندگی دیگران با داستان زندگی شما زمین تا آسمان فرق می نماید، بنابراین هیچ کسی نمی تواند به جای شما تصمیم بگیرد و احساساتی را که شما در حال حاضر تجربه می کنید، درک کند. نه تنها شما که مردان مقابل تان هم خصوصیات اخلاقی خاص خود را دارند؛ بنابراین این شمایید که باید از روی موقعیتی که در آن هستید به خودتان یاری کنید، نه دیگران.

از روی ظاهر قضاوت نکنید

آیا یکی از خواستگار های شما قد کوتاه و دیگری قد بلند است؟ آیا یکی از آن ها مو های پرپشتی دارد و دیگری کچل است؟ آیا این چیز ها در تصمیم گیری شما تاثیر می گذارد؟ اگر چه در ابتدا ظاهر افراد است که ما را به سمت خود جذب می نماید، اما برای یک رابطه بلندمدت، علاوه بر ظاهر باید به چیز های مهمتری توجه کرد. ممکن است خوش تیپ ترین مرد جهان بدترین همسر جهان باشد، اما یک مرد با ظاهری معمولی بتواند شما را خوشبخت کند؛ بنابراین آنچه باید برایتان مهم باشد، نه ظاهر که شخصیت طرف مقابل تان است.

حال که شما می دانید از چه چیز هایی باید دوری کنید، نکاتی را برایتان آورده ایم که راحت تر می توانید در خصوص مرد ایده آل تان تصمیم بگیرید.

به احساس تان رجوع کنید

یکی از مهمترین چیز هایی که هنگام تصمیم گیری باید بدان توجه کنید، احساسات تان است. به حرف های دیگران توجهی نکنید و تنها به احساسی که آن شخصی به شما منتقل می نماید، بیاندیشید. آیا با یکی از آن ها احساس امنیت دارید و خرسند اید و کنار دیگری معذب و عصبی هستید؟ در این زمینه، با خودتان صادق باشید و هر آنچه قلب تان به شما می گوید را گوش کنید.

به آفکر آینده باشید

این بخش نیز یکی از مهمترین بخش ها در تصمیم گیری های شما است. شما نه تنها باید به احساساتی که اکنون دارید، بلکه باید به آینده تان هم فکر کنید. با کدامیک از آن ها آینده روشن تری خواهید داشت؟ اگر طرف مقابل تان هیچ برنامه دقیقی برای آینده اش نداشته باشد، چه می گردد؟ یا اگر دوست داشته باشد که مدام به سفر برود و دور جهان را بگردد، در حالی که شما به دنبال مادر شدن و یک زندگی باثبات و آرام هستید؟ بنابراین باید با هر کدام از آن ها در خصوص برنامه و طرز تفکرشان در خصوص آینده، صحبت کنید تا هر گونه ابهامی در این زمینه برایتان رفع گردد.

با اطرافیان تان مشورت کنید

اگرچه در بالا گفتیم که شما نباید تحت تاثیر حرف های دیگران تصمیم بگیرید، اما این بدین معنی نیست که آن ها را به کل از تصمیم گیری هایتان حذف کنید. اتفاقا مشورت کردن با خانواده و دوستان می تواند زاویه دید شما را بازتر کند. در واقع آن ها از روی حرف ها و حالات شما، می توانند حدس بزنند که شما در کنار کدامشان حس بهتری دارید و پیشنهادهای مفیدی را به شما بدهند.

به عمق رابطه تان بیاندیشید

حتما در رفت و آمدهایتان فهمیده اید که رابطه شما با کدامیک از خواستگارانتان عمق بیشتری دارد؟ بعضی از افراد تنها به حرف های روزمره اکتفا می نمایند، در حالی که بعضی دیگر سعی می نمایند که در خصوص مسائل مهم تر و عمیق تری تبادل نظر نمایند، همین باعث می گردد که رابطه آن ها عمق بیشتری پیدا کند. ارتباط موثر بین دو طرف زمانی برقرار می گردد که صداقت میان دو طرف برقرار باشد. اما اگر در صحبت هایتان با هر کدام از آن ها فکر کردید که چنین نیست، بهتر است که دور او را خط بکشید.

با تمام اینها، اگر باز هم نتوانستید از میان دو نفر یکی را انتخاب کنید، بهتر است که ذهن تان را از هر چیزی خالی کنید. شما برای آشنایی با هر کدام از آن ها وقت گذاشته اید و حقایقی را فهمیده اید. حال سعی کنید که آنچه عقل و دلتان می گوید را انتخاب کنید. پس از آنالیز های لازم، حال زمان آن است که همه چیز را ساده تر بگیرید. مطمئن باشید که اشتباه نخواهید کرد.

منبع: lovepanky

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: برترین ها
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 30784

به "کدام خواستگار را انتخاب کنم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام خواستگار را انتخاب کنم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید