کافه فقط نوستالژی نیست؛ علم روز هم از کافه می آید ، کافه ها به گردشگری رونق دادند

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: همواره زمانی که از کافه صحبت می کنیم، نوستالژی و سنت ها به ذهنمان می آید اما در واقع در هر دوره ای علم روز و اتفاقات روز در کافه ها شکل گرفته است.

کافه فقط نوستالژی نیست؛ علم روز هم از کافه می آید ، کافه ها به گردشگری رونق دادند

خبرنگاران: پرهام جانفشان در نشست خبرى سومین دوره جشنواره و نمایشگاه ملى کافه مقصد گردشگرى شهرى که 3تا 8 شهریور در کاخ سعدآباد برگزار می گردد، گفت : همه به دنبال این هستیم که رونق، شادابی و احیایی رادر امور روزانه داشته باشیم که رفتن به کافه یکی از روش های این کار است.

او ادامه داد: همواره زمانی که از کافه صحبت می کنیم، نوستالژی و سنت ها به ذهنمان می آید اما در واقع در هر دوره ای علم روز و اتفاقات روز در کافه ها شکل گرفته برای نمونه دنیای استارت آپ ها از همفکری در کافه ها به وجود آمده، یا در گذشته انقلاب صنعتى از بحث های در کافه ها ایده گرفته، همینطور بحث هاى فلسفى و … در کافه ها باعث ایجاد تفکرات نو شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اظهار کرد: در سیلیکون ولى محیط هاى شرکت ها حالت کافه اى و گپ و گفتى دارد تا در آنجا ایده های نو و خلاقیت ها بروز پیدا کند.

جانفشان گفت: در کنار اینکه ایجاد کافه در بناهای تاریخی سبب احیا بناها در بخش میراث فرهنگی شده است در بخش گردشگری هم سبب شده تا تور های تهرانگردى به شدت هوادار پیدا کند.

او اضافه نمود: اگر مى کوشیم که به هدف افق گردشگری یعنی جذب 20 میلیون گردشگر نزدیک شویم و اکنون که جهشی در این زمینه شکل گرفته، توجه به کافه ها و امر میزبانی می تواند ما را در ایجاد جریان مستمر ورود گردشگر به کشور یاری کند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: چمدان
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 33372

به "کافه فقط نوستالژی نیست؛ علم روز هم از کافه می آید ، کافه ها به گردشگری رونق دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کافه فقط نوستالژی نیست؛ علم روز هم از کافه می آید ، کافه ها به گردشگری رونق دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید