چمنیان: هیچ کدام از کارشناسان واقعی از عملکرد تیم فوتبال نوجوانان تحلیل منفی نداشتند، فدراسیون مایل باشد، می مانم

به گزارش مجله سرگرمی، سرمربی تیم فوتبال نوجوانان خاطرنشان کرد در صورت تمایل فدراسیون فوتبال حاضر است به همکاری اش در این تیم ادامه دهد.

چمنیان: هیچ کدام از کارشناسان واقعی از عملکرد تیم فوتبال نوجوانان تحلیل منفی نداشتند، فدراسیون مایل باشد، می مانم

عباس چمنیان, سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله سرگرمی, درباره عملکرد این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا, گفت: در فاصله خاتمه مسابقات تا الان سعی کردیم روی عملکرد تیم تمرکز نموده و آنالیز داشته باشیم و هنوز این آنالیز در حال اجرا است. در این مدت سعی کردیم از نظرات کسانی که به تیم نزدیک بودند, استفاده کنیم. خیلی از نظرات برای عملکرد تیم نوجوانان فقط در 3 بازی قهرمانی آسیایی و مخصوصاً بازی مقابل اندونزی بود, اما باید به این نکته اشاره نمود که در 15 ماه گذشته 18 بازی رسمی و تدارکاتی بین المللی داشتیم.

وی یادآور شد: در این 18 بازی فقط در 3 دیدار نتیجه را واگذار کردیم. یک بازی مقابل اندونزی در بازی های آسیایی بود و در دو بازی دیگر مقابل ژاپن و اردن باختیم. در 3 بازی به تساوی رسیدیم و در 12 بازی نیز موفق به پیروزی شده بودیم. آمار تیم در این بازی ها بد نبوده و توانستیم در این دیدار ها 36 گل به ثمر برسانیم. یعنی در هر بازی میانگین 2 گل. این نشان می دهد که تیم ما در بخش حمله نیز تیم بدی نبوده است.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان افزود: تیم نوجوانان در بازی با اندونزی 18 شوت به سمت دروازه حریف زد اما از این تعداد بالای شوت فقط 4 مورد در چارچوب دروازه بوده است. درحالی که اندونزی فقط 12 شوت به سمت دروازه تیم ما داشت. این نشان می دهد که روی بازیکنان تیم چه فشار زیادی بوده است. به دلیل موفقیت تیم قبلی نوجوانان در آسیا و جام جهانی, توقعات از این تیم بالا رفته بود و همه انتظار داشتند که این تیم بدون تردید قهرمان آسیا گردد. مورد دیگر در این بازی فشاری بود که تماشاگران پر تعداد اندونزی روی تیم ما ایجاد نموده بودند.

چمنیان با بیان اینکه عیار تیم نوجوانان در بازی مقابل ویتنام تعیین شد, مطرح نمود: در تیم نوجوانان موفقیت هایی هم داشته ایم که می خواهم در یک سمینار آنالیز گردد. این عدم موفقیتی که در آسیا مطرح می گردد, دستاورد های زیادی هم داشته است. یکی از آنها پرورش 152 بازیکن بود که ساعت ها در اردو ها تحت آموزش قرار گرفتند. این یک گنجینه 152 نفره است که به هیچ وجه دستاورد کوچکی نیست, آن هم در کشوری که پر از استعداد است و پهنای جغرافیای زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه پرونده عملکرد تیم نوجوانان برای ارائه به فدراسیون فوتبال در حال تکمیل شدن است, به مجله سرگرمی گفت: در مدتی که از خاتمه مسابقات می گذرد, جالب است که هیچ کدام از کارشناسان و پیشکسوتان واقعی روی عملکرد این تیم تحلیل منفی و انتقاد غیر منصفانه نداشته اند. اگر هم این مسائل نسبت به این تیم وجود داشته از جانب کسانی بوده که دید عمیقی به فوتبال ندارند وگرنه کسانی که حتی یکبار بازی های تدارکاتی یا تمرینات ما را دیده بودند, می دانند بازی با اندونزی فقط یک اتفاق فوتبالی بود. متاسفانه تیم ما در دیداری که نتیجه اش بسیار اهمیت داشت, استرس بالایی داشت. فوتبال زیر 16 سال قهرمانی آسیا| ایران 5 بر صفر برد و حذف شد!، جام جهانی پرید! معینی: داریم فکر می کنیم که چرا این تیم حذف شد!

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان راجع به حواشی که برای نوع پوشش طرفداران اندونزی در بازی نخست به وجود آمده بود, اعلام نمود: بعد از بازگشت تیم از مالزی این مباحث مطرح شد و عده ای گفتند که اینکه تماشاگران به چه شکلی در استادیوم حاضر می شوند نباید برای بازیکنان مهم باشد و بازیکنان باید بتوانند مقابل هر تعداد تماشاگری بازی خودشان را انجام دهند, اما باید به این مسئله توجه کرد که بازیکنان تیم ما در رده نوجوانان هستند. تیم هایی مانند الدحیل و السد قطر که بازیکنان حرفه ای و با تجربه ای دارند در استادیوم آزادی و مقابل طرفداران پرشور دچار مشکل می شوند, چطور می گردد که این فشار ها نباید روی بازیکنان تیم نوجوانان تاثیرگذار باشد؟

وی اضافه نمود: منظور از بحث پوششی که مطرح کردیم, اشتباه برداشت شد. طرفداران تیم اندونزی پلاکارد و پرچم های رنگی زیادی داشتند که رنگ آنها قرمز و سفید بود. به هرحال طبیعی است که این عوامل روی بازیکنان تاثیرگذار است. اگر این تماشاگران در استادیوم حضور نداشتند, شاید ما باز هم نتیجه را به اندونزی واگذار می کردیم, چون باید حق بدهیم که بازیکنان تیم نوجوانان ممکن است دچار نوسان شوند.

چمنیان راجع به اینکه آیا قرار است همکاری اش را با تیم نوجوانان ادامه دهد, گفت: از روز اولی که کار را در این تیم آغاز کردم, نگاهم این بود که با عشق و علاقه کار کنم. همیشه این را گفته ام که اگر فدراسیون مایل باشد, حاضرم با کمال میل کار کنم. با توجه به شناختی که از تاج, ساکت, معینی و محصص دارم و می دانم که آنها از فلسفه کار در رده نوجوانان باخبر هستند, فکر می کنم در این رابطه فضای مثبتی وجود دارد.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان در رابطه با حواشی به وجود آمده بین اعضای تیم ملی بزرگسالان و تیم امید برای استفاده پِک و اینکه آیا در زمان تمرینات تیم نوجوان این تیم اجازه استفاده از امکانات این مرکز را داشته است یا خیر, یادآور شد: ما فقط از قسمت استخر و سونای مرکز پک استفاده کردیم. درخواستی هم برای استفاده از سایر بخش هایش نداشتیم که بدانیم این امکانات را در اختیار ما می گذارند یا خیر, چون طبق برنامه های تمرینی مان نیازی به سایر بخش ها مانند استفاده از سالن وزنه و ... احتیاجی نداشتیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 4724

به "چمنیان: هیچ کدام از کارشناسان واقعی از عملکرد تیم فوتبال نوجوانان تحلیل منفی نداشتند، فدراسیون مایل باشد، می مانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چمنیان: هیچ کدام از کارشناسان واقعی از عملکرد تیم فوتبال نوجوانان تحلیل منفی نداشتند، فدراسیون مایل باشد، می مانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید