پیروزی قاطعانه تیم ملی والیبال مقابل روسیه، ایران همچنان در صدر

به گزارش مجله سرگرمی، آخرین بازی هفته سوم لیگ ملت های والیبال امروز (یکشنبه) در گروه ایران به میزبانی سالن غدیر ارومیه برگزار گشت و تیم ملی والیبال ایران پیروز شد با نتیجه 3 بر صفر مقابل حریف امروزش به پیروزی برسد. میلاد عبادی پور، سعید معروف، محمد موسوی، پوریا یلی، امیر غفور، علی شفیعی و محمد رضا حضرت پور یاران ایگور کولاکوویچ در شروع بازی برابر روسیه بودند.

پیروزی قاطعانه تیم ملی والیبال مقابل روسیه، ایران همچنان در صدر

* ست نخست؛ 25 بر 20 به سود ایران

امتیاز نخست این ست برای ملی پوشان ایران ثبت شد. شاگردان ایگور آغاز خوبی در ابتدای بازی داشتند و پیروز شدند اختلاف امتیاز 3 را ایجاد و با نتیجه 5 بر 2 از حریف سبقت بگیرند. نخستین تایم استراحت فنی با رجحان 8 بر 6 ملی پوشان همراه بود. روس ها مرتکب اشتباهات زیادی شدند و همین باعث رجحان امتیازی ایران شد تا دومین تایم استراحت فنی نیز 16 بر 12 به سود ملی پوشان همراه شود. ایران تیم برتر دفاع، سرویس و حمله در این ست بود و شاگردان ماسلوو حرفی برای گفتن نداشتند. در نهایت ست نخست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران تمام شد.

*ست دوم؛ 26 بر 24 به سود ایران

شاگردان ساملوو در روسیه امتیاز نخست در این ست را کسب کردند. روس ها بر خلاف ست نخست که بازی را بد آغاز کرده بودند و اشتباهات زیادی داشتند در این ست عملکرد بهتری از ملی پوشان ایران از خود نشان دادند و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 5 با پیروزی پشت سر گذاشتند. با ایجاد اختلاف 5 امتیازی روس ها، ایگور کولاکوویچ مجبور به تقاضای تایم استراحت شد تا با وقفه مانع از افزایش اختلاف امتیاز شود. روس ها پیروز شدند با نمایش بهتر در این ست در آمار حمله، دفاع و سرویس با ایران برابر شوند و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه 16 بر 10 به سود خود تمام کنند. سرویس های خوب سعید معروف باعث شد ایران کمی اختلاف امتیاز را کاهش دهد و امیر غفور با آبشار زیبا امتیاز 13 را برای ایران کسب کرد. سرویس های خوب ایران باعث شد تا در ادامه اختلاف امتیاز به عدد دو کاهش و ماسلوو تقاضای تایم استراحت دهد. ایران به روند خوبش ادامه داد و توانست بازی را به تساوی بکشد و سپس با نتیجه 26 بر 24 پیروز شود. در این ست، وقتی بازی 24 بر 23 به سود ایران شد، تصمیم داور در رد امتیاز ایران باعث وقفه در جریان مسابقه و اعتراض ملی پوشان کشورمان شد که در نهایت داور رای خود را تغییر و امتیاز را به تیم ایران داد.

*ست سوم؛ 25 بر 23 به سود ایران

امتیاز نخست این ست برای ملی پوشان ایران ثبت شد. شاگردان ایگور کولاکوویچ که بازی باخته ست دوم را با پیروزی تغییر دادند در این ست از ابتدا اجازه پیشتازی از روس ها را گرفتند و با ایجاد اختلاف 3 امتیاز 5 بر 2 پیش افتادند. عبادی پور و فیاضی با آبشارهای زیبای خود فرصت دفاع به تیم روس را ندادند و در ادامه دفاع زیبای سید محمد موسوی امتیاز 6 را برای ایران به دست آورد تا ماسلوو تقاضای زمان استراحت دهد. این زمان استراحت اما تاثیری در روند پیشتازی ایران نداشت و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 5 به سود ملی پوشان همراه شد. رفته رفته درصد اشتباهات روس ها بالا رفت و یاران با تجربه ایران از این موقعیت استفاده تا همچنان تیم برتر زمین باشند. ایران با رجحان در سرویس، حمله و دفاع پیروز شد با نتیجه 25 بر 23 به پیروزی برسد.

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی، هفته سوم لیگ ملت ها را بدون شکست پشت سر گذاشت و با 8 پیروزی و 24 امتیاز قاطعانه در صدر جدول رده بندی باقی ماند تا مانع صعود روسیه به صدر جدول شود.

ملی پوشان در هفته چهارم رقابت ها که به میزبانی اردبیل برگزار می شود با تیم های استرالیا، پرتغال و فرانسه بازی خواهد کرد.

به گزارش مجله سرگرمی، ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا 16 تیم حاضر در رقابت ها هستند که پس از پایان دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت ها از 19 تا 23 تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.

تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن 12 تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال 2019 هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت های والیبال برگزار می شود، در حالی تجربه می کند که هدایت این تیم را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت ها با خولیو ولاسکو (2013)، اسلوبودان کواچ (2014 و 2015)، رائوللوزانو (2016) و کولاکوویچ (2018و 2017) به میدان رفتند.

بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال 2014 بود که ملی پوشان پیروز شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.

تیم های والیبال برزیل (با 9 مدال طلا، 7 نقره، 4 برنز)، ایتالیا (با 8 مدال طلا، 3 نقره، 4 برنز) و تیم روسیه (با 3 مدال طلا، 5 نقره، 7 برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم های لیگ جهانی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 57467

به "پیروزی قاطعانه تیم ملی والیبال مقابل روسیه، ایران همچنان در صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی قاطعانه تیم ملی والیبال مقابل روسیه، ایران همچنان در صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید