پشت پرده کاهش قیمت سیمان ، ذخایر استراتژیک راهی بازار شد!

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، وزارت صمت در سه روز گذشته اظهار داشت که قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا با قیمت 25 هزار تومان معامله می گردد. در آن موقع اما و اگرهای زیادی درباره دلیل کاهش چشمگیر قیمت سیمان وجود داشت.

پشت پرده کاهش قیمت سیمان ، ذخایر استراتژیک راهی بازار شد!

حالا نادر غفاری، کارشناس صنعت سیمان، از کاهش قیمت یکباره سیمان پرده برداشته و به خبرنگاران می گوید: به یاری دولت آمدیم و ذخایر استراتژیک کارخانه های سیمان را راهی بازار کردیم تا مبادا بازار دچار تنش قیمتی گردد و سیمان مقرون به صرفه گردد.

در آن موقع بعضی گفته بودند علت اصلی کاهش سیمان وصل شدن برق کارخانه هاست. همین مساله باعث شده که فراورینمایندگان، سیمان بیشتری را به بازار عرضه نمایند. اما فعالان بازار می گویند علت اصلی کاهش قیمت سیمان الزام کارخانه داران برای عرضه کل ذخایر خود به بازار بوده و این کاهش قیمت ها تداوم ندارد.

نادر غفاری به مردم وعده داد که قیمت سیمان در دو هفته اول مهر ماه به کیسه ای 30 تا 35 هزار تومان می رسد. البته او اعلام کرد: این قیمت در شرایطی محقق می گردد که دولت هم به یاری فراورینمایندگان بیاید و برق کارخانه ها را وصل کند.

غفاری بعلاوه گفت: قیمت معقول هر پاکت سیمان برای مصرف نماینده بین 30 تا 35 هزار تومان است. چنانچه برق کارخانه های سیمان، دیگر قطع نگردد فراوری سیمان بیشتر از قبل می گردد.

او ادامه داد: اکنون قیمت هر پاکت سیمان در بازار بین 40 تا 50 هزار تومان است که نشان می دهد قیمت سیمان در بازار نسبت به دو ماه گذشته کاهش داشته است.

چه کسانی سیمان دولتی می خرند؟

سیمان 25 هزار تومانی به دست چه کسانی می رسد؟ غفاری پاسخ داد: البته مصرف نمایندگان سیمان دو نوع هستند. نوع اول انبوه سازان و نوع دوم پیمانکاران که این افراد هر پاکت سیمان را با قیمت 25 هزار تومان می خرند. اما مردم عادی که باید سیمان را از واحدهای صنفی تهیه نمایند به علت افزایش قیمت حمل و نقل، سیمان را گرانتر می خرند.

چندی پیش اما فروشندگان مصالح ساختمانی در واکنش به سیمان 25 هزار تومانی گفته بود سیمان در سطح شهر مقرون به صرفه نشده و همچنان هر پاکت سیمان با قیمت 45 تا 50 هزار تومان فروخته می گردد.

برای مطالعه بیشتر خبر قیمت سیمان در بازار شهریور 1400 را بخوانید.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 158275

به "پشت پرده کاهش قیمت سیمان ، ذخایر استراتژیک راهی بازار شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده کاهش قیمت سیمان ، ذخایر استراتژیک راهی بازار شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید