پسر طلایی باعث سقوط رییس باشگاه محبوبش شد

به گزارش مجله سرگرمی، جانی ریورا با توجه به محبوبیتی که داشت سرانجام ریاست آلبینو بوتیکچی را در میلان رقم زد و توانست مالک باشگاه گردد.

پسر طلایی باعث سقوط رییس باشگاه محبوبش شد

به گزارش خبرنگاران، اگر یک بازیکن باشد که به معنای واقعی در یک باشگاه ریاست نموده باشد او کسی نیست جز جانی ریورا. او که در میلان حضور داشت به پسر طلایی مشهور بود. ریورا پیش از 20 سالگی چهره جهانی پیدا کرد و کاراکتر و شخصیت قوی اش را نشان داد. او تعصب زیادی روی فوتبال ایتالیا داشت. هافبک ایتالیایی در نخستین بازی اش در تیم ملی به اعتراض گفت: در مقابل تیم های خارجی با یک بازیکن کمتر بازی می کنیم. ریورا معتقد بود وجود یک بازیکن آزاد پشت مدافع ها او را از بازی خارج می نماید. پیکی، بازیکن آزاد که در اینتر بازی می کرد از این جمله خشمگین شد. همچنین جنجالی میان او و سرمربی تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 1970 مکزیک به وجود آمد. فروتچو والکارجی معتقد بود که او و ماتزولا با هم سازگار نیستند. ریورا سپس داوران را متهم کرد که به نفع یوونتوس سوت می زنند. عده زیادی نیز در ایتالیا چنین عقیده ای داشتند. یوونتوس متعلق به شرکت فیات، بزرگترین شرکت ایتالیا بود. افراد زیادی معتقد بودند آنها تأثیر زیادی روی داوران دارند.

از سال 1975 دوران جدید ریورا آغاز شد. در نوزدهم آوریل این سال آلبینو بوتیکچی (رئیس میلان) اظهار داشت ایده خوبی است که هافبک ایتالیایی را با سالا، یکی از ستاره های تورینو عوض نمایند. ریورا از این اتفاق عصبانی شد. این شرایط زمانی بدتر شد که اورفئو پیانلی این موضوع را رد کرد و گفت: با آن بازیکن سنتی تماسی نداشتم.

ریورا از این حرف استقبال کرد و گفت: سنتی بودن احتیاج به شناخت، حساسیت و سلیقه دارد و پیانلی هیچ کدام از این ویژگی ها را ندارد. با این حال این قضیه بازیکن میلان را عصبانی کرد و او یک ماه در تمرینات حاضر نشد. زمانی که ریورا برگشت گوستاوو جیانونی (سرمربی) او را از تیم اخراج کرد. ریورا از تأثیرگذاری اش بهره برد. تراپاتونی به او فرصت تمرین داد. سپس دوستانی پیدا کرد که باشگاه را بخرند.

جنگ تا جایی اوج گرفت که ریاست بوتیکچی 6 ماه پس از اظهارات نامناسبش به سرانجام رسید. هواداران ریورا به او یاری اقتصادی کردند تا باشگاه را بزرگ کند. در این شرایط ریورا به عنوان تنها مالک باشگاه تبدیل شد. او با وجود اینکه بازیکن بود از همان زمین تصمیمات لازم را می گرفت. عجیب نبود بازیکنی در این سطح کلاس که همواره پرچم هنر و فوتبال را بالا می گرفت این چنین تحسین گردد. زمانی که هافبک ایتالیایی کفش هایش را آویخت به عنوان نایب رئیس باشگاه آغاز به کار کرد تا اینکه برلوسکنی در این تیم حضور یافت. او در همان ابتدا با ریورا مخالف بود و در نتیجه ستاره سابق ایتالیایی مجبور شد میلان خود را ترک کند. ریورا در حالی تیم ایتالیایی را ترک کرد که توانسته بود با این باشگاه دو جام اروپا، یک جام بین قاره ای، دو جام برندگان، سه لیگ و چهار کوپا ایتالیا به دست آورد. او در سال 1969 برنده توپ طلا شد و در چهار جام جهانی حضور داشت.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 22699

به "پسر طلایی باعث سقوط رییس باشگاه محبوبش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر طلایی باعث سقوط رییس باشگاه محبوبش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید