پرسپولیس نبرد بزرگ را برد و فینالیست شد، فرصت طلایی زردها سوخت

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، دومین مرحله نیمه نهایی رقابت های فوتبال جام حذفی از ساعت 21 امروز چهارشنبه بین تیم های سپاهان و پرسپولیس در استادیوم نقش دنیا اصفهان برگزار گردید که در انتها 120 دقیقه سرخپوشان با گل احمد نورالهی به پیروزی رسیدند و راهی فینال شدند.

پرسپولیس نبرد بزرگ را برد و فینالیست شد، فرصت طلایی زردها سوخت

آغاز بازی هر چند با حمله سپاهان همراه بود اما این پرسپولیس بود که پنج دقیقه ابتدایی نبض بازی را در اختیار گرفت و موقعیت هایی را هم نزدیک به محوطه جریمه حریف ایجاد کرد اما نتوانست دروازه میزبان را با خطر جدی روبرو کند.

سپاهانی ها اما در دقیقه هفتم این دیدار صاحب موقعیت خوبی شدند که کی روش نتوانست توپ را درون محوطه جریمه کنترل کند و این بیرانوند بود که با خروج به موقع اجازه رسیدن به گل را از حریف زردپوش گرفت.

دقیقه 13: پرسپولیس در یک حمله خوب صاحب بهترین موقعیت بازی شد و درون محوطه جریمه نزدیک به گل بود اما توپ سروش رفیعی با وجود عبور از پیغام نیازمند از روی خط دروازه توسط ایرانپوریان به بیرون زده شده تا سرخپوشان به گل نرسند.

دقیقه 20: سپاهان با استفاده از تاکتیک همیشگی اش که سانتر از کناره هاست توانست دروازه پرسپولیس را توسط علی قربانی باز کند اما داور این گل را به دلیل آفساید نپذیرفت.

دقیقه 24: مهرداد محمدی شوت محکم و سرکشی را به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد اما علیرضا بیرانوند با واکنشی فوق العاده اجازه باز شدن دروازه اش را نداد.

دقیقه 35: پس از چند دقیقه افت بازی که توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود، پرسپولیس درون محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد اما ارسال نورالهی از روی سر بازیکنان رد شد و ثمری برای سرخپوشان نداشت.

دقیقه 40: پرسپولیس پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که به خاطر خطای هند مهدی کیانی به دست آمد. اما هنگام زدن این ضربه شجاع خلیل زاده درون محوطه جریمه شیطنت کرد و از پشت پایش را روی پای یزدانی مدافع سپاهان گذاشت که داور به وی کارت زرد نشان داد و برای لحظاتی بازی به تنش کشیده شد.

دقیقه 45: محمد ایرانپوریان در یک صحنه شجاع خلیل زاده را به عمد زد که زاهدی فر به او کارت زرد نشان داد. در این صحنه برانکو و نیمکت نشینان پرسپولیس نسبت به رفتار سپاهانی ها اعتراض کردند.

در دو دقیقه وقت های اضافه بازیکنان دو تیم بازهم درگیر شدند تا زد و خوردهای نیمه اول کامل گردد. در آخرین صحنه خشن این نیمه مهرداد محمدی خطای عمدی را روی کامیابی نیا انجام داد که باعث درگیری بازیکنان شد. با این حال این نیمه با تساوی بدون گل به انتها رسید.

دقیقه 47: پرسپولیس می توانست در همین ابتدای نیمه دوم به گل برسد که موقعیت خوب بودیمیر به راحتی از دست رفت و شوت محکم کامیابی نیا در برگشت هم نتوانست دروازه نیازمند را با خطر روبرو کند.

دقیقه 55: سپاهان از روی یک ارسال درون محوطه جریمه پرسپولیس صاحب موقعیت شد که ضربه سیاوش یزدانی را بیرانوند در آستانه ورود به دروازه مهار کرد.

دقیقه 57: پرسپولیس در ضد حمله صاحب یک موقعیت خوب شد که مهدی ترابی درون محوطه جریمه ضربه ای را به سمت دروازه حریف زد که توپ وی به تیر عمودی دروازه برخورد کرد و در برگشت هم بودیمیر نتوانست خطر جدی را روی دروازه ایجاد کند.

* دقیقه 70: پس از آنکه بازی دقایق خوب و پرهیجانی را پشت سرگذاشت پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه سپاهان صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که کار تاکتیکی آنها با ضربه مهدی شیری از بالای دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 71: سیامک نعمتی به عنوان اولین بازیکن تعویضی پرسپولیس وارد زمین شد و جای سروش رفیعی را گرفت. نعمتی دو دقیقه بعد از ورودش به زمین موقعیت عالی را برای گلزنی بوجود آورد اما پیغام نیازمند با واکنشی زیبا توپ را به کرنر فرستاد.

* دقیقه 74: قلعه نویی که در بین دو نیمه کومان را به زمین فرستاده بود تا خط هافبک تیمش را تقویت کند، در این دقیقه وی را از زمین بیرون کشید.

دقیقه 80: سپاهانی که از چند لحظه پیش حملاتی را روی دروازه پرسپولیس پی ریزی نموده بودند رسول نویدکیا را به میدان اوردند تا بتوانند در میانه میدان فزونی را از آن خود نمایند.

دقیقه 88: توپ گیری عالی احمد نورالهی از بازیکنان سپاهان فرصت را برای علیپور فراهم کرد تا دروازه حریف را تهدید کند اما شوت محکم این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت. در این دقیقه برانکو عالیشاه را هم به میدان فرستاد.

دقایق انتهای بازی هم بدون موقعیت خطرناک به انتها رسید تا کار دو تیم به وقت های اضافه کشیده گردد.

دقیقه 94: علی علیپور در موقعیتی تک به تک بهترین فرصت برای باز کردن دروازه سپاهان را به دست آورد که ضربه چیپ او به تیر افقی دروازه برخورد کرد تا دومین تیر دروازه هم مانع از باز شدن دروازه زردپوشان گردد.

دقیقه 97: احمد نورالهی درون محوطه جریمه صاحب یک موقعیت خوب شد اما ضربه محکم او با برخورد به مدافع سپاهان راهی کرنر شد.

دقیقه 98: محمد ایرانپوریان به دلیل دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

دقیقه 105: علیپور صاحب یک موقعیت شوتزنی پشت محوطه جریمه شد اما ضربه آرام او از کنار دروازه به بیرون رفت تا نیمه اول وقت های اضافه با تساوی به انتها برسد. پس از سوت انتها نیمه اول بازیکنان دو تیم کنار نیمکت با یکدیگر درگیر شدند و بعضی بازیکنان روی نیمکت هم درگیر شدند. قبل از آغاز نیمه دوم کی روش استنلی هم به خاطر ایجاد درگیری با کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد.

دقیقه 108: پرسپولیس توسط سیامک نعمتی صاحب یک موقعیت خوب شد که ضربه این بازیکن را نیازمند به کرنر فرستاد.

دقیقه 112: ارسال سپاهانی ها درون محوطه جریمه پرسپولیس را داور پشت دروازه خطای ربیع خواه روی بازیکن حریف تشخیص داد و اعتراض پرسپولیسی ها هم ثمری نداشت اما ضربه پنالتی را مهدی کیانی به بیرون زد.

دقیقه 115: ارسال عالیشاه از جناح چپ را علیپور با ضربه سر به سمت دروازه زد که نیازمند با واکنشی تماشایی توپ را دفع کرد اما مهدی شریفی که چند دقیقه پیش به زمین آمده بود نتوانست دروازه را باز کند و توپ را به بیرون زد.

دقیقه 120: پرسپولیسی ها پس از چند حمله پی در پی در نهایت پیروز شدند روی ضربه احمد نورالهی دروازه حریف را باز نمایند. این ضربه آرام پس از برخورد با پای سیاوش یزدانی وارد دروازه شد تا سرخپوشان راهی دیدار فینال شوند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 25693

به "پرسپولیس نبرد بزرگ را برد و فینالیست شد، فرصت طلایی زردها سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس نبرد بزرگ را برد و فینالیست شد، فرصت طلایی زردها سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید