پررنگ کردن اقتصاد دانش بنیان مهمترین هدف معاونت علمی، نقش بخش خصوصی مهمتر از دولت است

به گزارش مجله سرگرمی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پر رنگ کردن اقتصاد دانش بنیان مهمترین هدف و وظیفه ای است که معاونت علمی آن را دنبال می نماید.

پررنگ کردن اقتصاد دانش بنیان مهمترین هدف معاونت علمی، نقش بخش خصوصی مهمتر از دولت است

به گزارش خبرنگار، حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان موضوع مهم و قابل توجهی است؛ اکنون برای توسعه فضای استارت آپی و اقتصاد دانش بنیان برنامه های متعددی در نظر گرفته شده است و نهاد های مختلفی پای کار آمده اند.

وظیفه این نهاد ها ایجاد بستر های مناسب اقتصادی و توسعه فضای اکوسیستم نوآوری ایران است؛ به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دستگاه های مختلفی متولی حمایت از اقتصاد دانش بنیان شده اند و حمایت از جوانان را برعهده گرفته اند.

: اگر جوانان نبودند خارجی ها در کشور جولان می دادند

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار، با اشاره به حمایت از استارت آپ ها اظهار کرد: حمایت از استارت آپ ها از گذشته ها وجود داشته و در حال حاضر با سرعت پیش می رود.

تمام دستگاه های متولی در حال یاری رسانی به استارت آپ ها هستند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره سازمان های متولی حمایت از استارت آپ ها گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی و مسئولان وزارت ارتباطات در کنار دیگر سازمان های متولی در حال یاری رسانی به استارت آپ ها و ایجاد خط اعتباری مناسب برای آن ها هستند.

وی ادامه داد: اکنون تمام وزارت خانه های مختلف پای کار آمدند و در حال یاری به استارت آپ ها هستند.

ستاری با اشاره به هدف حمایت از استارت آپ ها اعلام کرد: مهمترین هدف ما تشکیل اکوسیستم مناسب فناوری و اقتصاد دانش بنیان در کشور است و بیشتر از آنکه دولت وارد عمل گردد بخش خصوصی باید سرمایه گذاری خود را روی استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان انجام دهد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآوری کرد: مهمترین هدف ما ایجاد اکوسیستم مناسب در کشور و فعال تر کردن اقتصاد دانش بنیان است.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 34114

به "پررنگ کردن اقتصاد دانش بنیان مهمترین هدف معاونت علمی، نقش بخش خصوصی مهمتر از دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پررنگ کردن اقتصاد دانش بنیان مهمترین هدف معاونت علمی، نقش بخش خصوصی مهمتر از دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید