پذیرش بیش از 1700 دانشجوی جدید در دانشگاه یاسوج

به گزارش مجله سرگرمی، معاون آموزشی دانشگاه یاسوج از پذیرش 1775 دانشجوی جدیدالورود در مقاطع مختلف به این دانشگاه در سال تحصیلی جدید اطلاع داد.

پذیرش بیش از 1700 دانشجوی جدید در دانشگاه یاسوج

مهدی نوری پور در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، گفت: از مجموع دانشجویان جدیدالورود در سال تحصیلی جدید در نوبت روزانه 55 نفر دانشجوی کاردانی، 1058 نفر دانشجوی کارشناسی، 366 نفر کارشناسی ارشد و 70 نفر دکترا بوده که در نوبت شبانه نیز یک نفر کاردانی، 180نفر کارشناسی، 42 نفر کارشناسی ارشد و سه نفر دکترا هستند.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی 98- 99 پذیرش دانشجو در رشته های جدید نداشته ایم، اضافه کرد: در سال گذشته 2200دانشجوی جدید پذیرش نموده بودیم که سال جاری با کاهش دانشجو نسبت به سال قبل روبرو شده ایم. البته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا کاهشی نداشته ایم اما در مقطع کارشناسی کاهش داشتیم.

معاون آموزشی دانشگاه یاسوج اظهارکرد: 55درصد دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج را خانم ها و 45 درصد نیز آقایان تشکیل می دهند.

نوری پور توضیح داد: در حال حاضر 241 عضو هیئت علمی در دانشگاه یاسوج فعالیت می نمایند که با توجه به جذب اعضای جدید در سالجاری، این تعداد افزایش خواهد یافت. اساتید حق التدریس این دانشگاه نیز در سال تحصیلی جدید بالغ بر 130 نفر خواهند بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه یاسوج دارای 6 دانشکده علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت و معدن چرام و نفت و گاز گچساران است، ادامه داد: این دانشگاه سه رشته کاردانی، 28رشته کارشناسی، 48 گرایش کارشناسی ارشد و 15 گرایش دکترا دارد.

معاون آموزشی دانشگاه یاسوج مطرح کرد: در مجموع 5872 دانشجو طی سال تحصیلی 98-99 در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

نوری پور با اشاره به اینکه استقبال کم متقاضیان دانشگاه ها از رشته های تجربی بیان نمود: این مساله باعث می گردد که در دراز مدت کشور و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ نیروی متخصص در سایر رشته ها محرم و بی نصیب بماند.

وی تاکید نمود: مسئولان و متولیان امر سعی در متناسب سازی روند گسترش آموزش عالی با تقاضای نیروی کار در جامعه نمایند و خانواده ها نیز بپذیرند که برای توسعه هر جامعه ای همه رشته ها مورد احتیاج است.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 52206

به "پذیرش بیش از 1700 دانشجوی جدید در دانشگاه یاسوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش بیش از 1700 دانشجوی جدید در دانشگاه یاسوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید