انتها 30 سال تنهایی؛ لیورپول دیگر تنها قدم نخواهد زد

به گزارش مجله سرگرمی، معجزه رخ داد؛ حالا پس از 30 سال تمام انگلستان تحت سلطه لیورپول قدم خواهد زد.

انتها 30 سال تنهایی؛ لیورپول دیگر تنها قدم نخواهد زد

به گزارش خبرنگاران، کلوپ و پسرانش پاداش صبر 30 ساله طرفدارانی را دادند که در این سال ها هم جام از دست شان لیز خورده بود و هم مستمع نیش و کنایه های رقبای قدیمی خود بودند. در شبی که باز هم چلسی قهرمان انگلستان را معین کرد، آرنولد 19 ساله که تا به حال قهرمانی باشگاه محبوبش را به چشم ندیده بود شبانه با هم تیمی اسکاتلندی اش تماس گرفت تا شادی غریبی که در دلش به وجود آمده را توصیف کند.

30 سال پیش که لیورپول با کنی داگلیش قهرمان بالاترین سطح فوتبال انگلستان شد، جیمز میلنر و آدریان 4 و 3 سال داشتند و کاپیتان هندرسون و دژان لاورن در شکم مادرهای خود بودند. سایر لیست 23 نفره باشگاه مثل محمد صلاح، ویرجیل فن دایک، سادیو مانه، الیسون بکر و روبرتو فیرمینو هنوز به دنیا نیامده بودند و نفس نمی کشیدند.

زمانی که براندون راجرز اخراج شد و مدیران لیورپول با دوست داشتنی ترین آلمانی تاریخ تماس گرفتند، کلوپ حاضر شد تعطیلاتش را خراب کند و سناریو جدیدی برای تراژدی لیورپول و لیگ برتر بنویسد. او کارش را با این جمله شروع کرد اگر در 4 سال نتوانم جامی به دست بیاورم، باید به لیگ سوئیس بروم.

با فینالیست شدن در لیگ اروپا و جام اتحادیه ادامه داد، به فینال اروپا رسید و به 3 سال سلطه رئال مادرید سرانجام داد، بهترین نایب قهرمان تاریخ لیگ جزیره شد، به قهرمان دنیا رسید و بعد از 5 سال قولش به طرفداران را عملی کرد؛ قهرمانی لیگ جزیره بعد از 30 سال.

حالا دیگر سال بعدی برای طرفداران لیورپول وجود ندارد، حالا دیگر نه اشمایکل و نه پسرش نمی توانند برای لک لک ها کری بخوانند، حالا دیگر هیچ حسرتی وجود ندارد، حالا دیگر عقده 30 ساله ای هم وجود ندارد زیرا باشگاه لیورپول حالا دیگر قهرمان انگلیس است.

کلوپ کاری را در لیورپول انجام داد که فرگوسن با 27 سال حضور در منچستر، مورینیو با دفاع اتوبوسی در چلسی، ونگر با تیم بدون باختش و گواردیولا با تیم ثروتمندش نتوانستند انجام دهند؛ یعنی قهرمانی در فاصله 7 هفته به اتمام لیگ جزیره.

استیون جرارد، اسطوره قرمزها می گوید باید مجسمه کلوپ در آنفیلد ساخته گردد. کاپیتان سابق قرمزها که هم حسرت این قهرمانی در کارنامه اش را می خورد و هم جایش در تیم کلوپ خالی است، پر بیراه هم نمی گوید زیرا معجزه مرد آلمانی کم از دستاوردهای بیل شنکلی کبیر و کینگ کنی داگلیش لیورپولی ها نداشت. حالا با سه گانه قهرمانی در انگلیس، اروپا و دنیا، لیورپولی ها بهترین تیم دنیا هستند و رسیدن به چنین قله ای دستاورد رییسی بوده که برای دست یافتن به چنین جایگاهی، حتی ابایی از شکسته شدن شیشه عینکش در مقابل چشمانش نداشت. قهرمانی که دیگر نه لیز خوردنی و نه بیماری یارای مقابله با آن را داشت و ثبات و صلابت رقم زننده آن بود.

حالا دیگر بندرنشینان لیورپول نه تنها با حسرت بلکه با افتخار موسیقی فیلم چرخ و فلک یعنی تو هرگز تنها قدم نخواهی زد را در کوچه پس کوچه های منتهی به استادیوم آنفیلد خواهند خواند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 97351

به "انتها 30 سال تنهایی؛ لیورپول دیگر تنها قدم نخواهد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها 30 سال تنهایی؛ لیورپول دیگر تنها قدم نخواهد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید