وظیفه ما خدمت رسانی به معلولان است

به گزارش مجله سرگرمی، شهردار تهران گفت: قرارداد تعبیه و راه اندازی آسانسور های 40 ایستگاه مترو بسته شده و بزودی راه اندازی می گردد.

وظیفه ما خدمت رسانی به معلولان است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم روز جهانی و هفته ملی افراد دارای معلولیت با بیان این که همه کسانی که در این شهر زندگی می نمایند وظیفه ما است که به آن ها سرویس بدهیم و خدمات بدهیم، گفت: تا زمانی که زانوی خودم را جراحی نکرده بودم نمی دانستم یک دست انداز ده سانتی متری کف خیابان چه معنی ای می دهد.

وی ادامه داد: ما در کشورمان جنگ را تجربه کردیم و همین امر باعث شده تعداد معلولان ما و کسانی که نمی توانند درست حرکت نمایند بیشتر گردد. حتما ما به اندازه کافی و به اندازه احتیاج به موضوع مناسب سازی توجه نکرده ایم و نتوانسته ایم گام خوبی برداریم.

شهردار تهران افزود: من کمتر دیده ام که اساتید معماری در دانشگاه به موضوع بهسازی و توجه به ساخت و ساز ها برای معلولان توجه نمایند و این را از شاگردان خود بخواهند. این دانشجویانی که امروز با احتیاج های معلولان آشنا نشده اند فردا می شوند مهندسین ناظر و طراحان و پیمانکاران و آنوقت دیگر نمی توان از آن ها توقع توجه به این موضوع را داشته باشیم.

اپلیکیشن ناشنوایان به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد

شهردار تهران همچنین در نشست تخصصی گزارش عملکرد یکساله ستاد مناسب سازی فضا های شهری با بیان این که وظیفه داریم به همه شهروندان شهر چه معلول و چه سالم خدمات بدهیم گفت:: علیرغم همه امکاناتی که انجام داریم، نمی توانیم بگوییم که شرایط خوبی داریم و قطعا باید ریشه یابی کنیم.

وی با اشاره به این که با نگاه کرامت انسانی در همه زمینه ها و از جمله مناسب سازی معابر و البته آموزش می توانیم به ایده آل هایی که می خواهیم برسیم گفت: تایید صلاحیت پیمانکاران این حوزه باید جدی تر دنبال کنیم.

به گفته شهردار تهران اپلیکیشن ویژه ناشنوایان برای تماس افراد ناشنوا با آتش نشانی و اورژانس در دست اقدام است و بزودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت همچنین قرارداد تعبیه و راه اندازی آسانسور های 40 ایستگاه مترو بسته شده و بزودی راه اندازی می گردد وچراغ های هدایت و رانندگی و عابرین چهارراه های اصلی شهر به سیستم گویا مجهز خواهند شد.

وی افزود: وظیفه ما خدمت رسانی به افراد دارای معلولیت است و همین جا از همکارانم می خواهم که نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

نصب 40 آسانسور در ایستگاه های مترو

پیروز حناچی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در جمع خبرنگاران، نیز اظهار کرد: یکی از برنامه های شهرداری تهران این است که در درجه اول همه محیط های عمومی را برای تردد معلولان مناسب سازی نمایند. ضمن این که در بخشنامه های ابلاغ شده به بخش های مختلف به مسئله مناسب سازی معابر و اماکن تاکید شده است.

وی در مورد نصب آسانسور در ایستگاه های مترو، خاطر نشان کرد: قرارداد نصب 40 آسانسور در ایستگاه های مترو منعقد شده است و علاوه بر آن مناسب سازی بوستان ها در اولویت کاری شهرداری تهران قرار گرفته است.

شهردار تهران با اشاره به مناسب سازی مجتمع های مسکونی برای تردد معلولان، گفت: این مسئله نیز در دستور کار قرار گرفته است و بنا داریم مجتمع های مسکونی با جمعیت بالا را پس از فرایند مناسب سازی نسبت به اخذ پایان کار آن ها اقدام کنیم.

حناچی در ادامه با اشاره به گلایه بعضی از معلولان در ارتباط با سرویس رفت و آمدشان و این که شهرداری بیش از سه روز تسهیلات رایگان به آن ها نمی دهند، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط شهرداری بیش از این نمی تواند سرویس دهی کند، که البته ما نیز قبول داریم این سرویس به اندازه همه معلولان نیست که البته ما یک هدفگذاری را مد نظر قرار داریم که تمامی ایستگاه های مترو و اتوبوسرانی ما برای تردد معلولان مناسب سازی شوند، تا دیگر احتیاجی به سرویس های ویژه تردد معلولان نداشته باشیم.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 61472

به "وظیفه ما خدمت رسانی به معلولان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وظیفه ما خدمت رسانی به معلولان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید