هوای تهران امروز پاک است

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا با اشاره به اینکه در حال حاضر هوای تهران پاک است، گفت: به تدریج با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر پنجشنبه، بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد بوده که در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهد بود.

هوای تهران امروز پاک است

حسین شهبازی در گفت وگو با خبرنگاران، اضافه نمود: پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه روز جاری (پنجشنبه، 24 مرداد) بوده که با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی و وزش باد در برخی ساعات شرایط برای پراکندگی آلاینده ها مهیا خواهد شد. همچنین در طول روز، بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر بر غلظت آلاینده ازن اضافه نموده خواهد شد که نسبت به روز پیشین از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

به گفته وی به تدریج با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر پنجشنبه، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد بوده که در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهد بود، هرچند این شرایط پابرجا نبوده و افزایش حجم ترافیک در شبانگاه پنجشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد خواهد شد.

شهبازی با بیان اینکه رفته رفته تا نخستین ساعات روز آدینه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد، گفت: با این وجود با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، انتظار می رود شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در صبحگاه برقرار باشد. همچنین احتمال می رود همراه با افزایش تابش نور خورشید و دما و در دسترس بودن سایر عوامل، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده و افزایش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز پنحشنبه مشاهده گردد که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت. از این رو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات روز انتهای هفته، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد.

مدیرمدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا در انتها با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 79 و هوا در شرایط سالم بود، اظهار کرد: این شاخص هم اکنون 50 و هوا در شرایط پاک قرار گرفته است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 37825

به "هوای تهران امروز پاک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران امروز پاک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید