همکاری ایران و برزیل در زمینه پروژه های علوم شناختی

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این دو نهاد حمایتی و تحقیقاتی همچنین برای توسعه و گسترش همکاری های علمی، میز همکاری مشترک ایجاد کردند تا دامنه فعالیت های متقابل تقویت گردد.

همکاری ایران و برزیل در زمینه پروژه های علوم شناختی

دکتر عباس حق پرست دبیر میز همکاریهای ایران و برزیل درستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: درراستای اجرای پروژه های مشترک، پژوهشگران گروه مهندسی پزشکی دانشگاه تهران و دانشگاه سائوپائولو برزیل، درحال انجام پژوهش روی روش های پردازش و تحلیل داده های ناشی از سیگنال های حیاتی برای پیش بینی هوش انسان با استفاده از تصاویر مغزی هستند.

وی اضافه نمود: محققان این طرح پژوهشی امیدوارند با توسعه روش های نوین تحلیل داده ها، بتوانند ارتباط معناداری بین هوش انسان و اطلاعات موجود در تصاویر MRI بدست آورد و سپس هوش انسان را از این تصاویر پیش بینی کرد.

وی گفت: در حوزه دانش علوم اعصاب شناختی نیز محققانی از دانشگاه شهید بهشتی و کشور برزیل در حال مطالعه روی نقش سلول های مغز در زمینه اعتیاد به الکل مورد سنجش و اندازه گیری قرار می گیرد، بطوری که با تصویر برداری همزمان نوار مغزی و تصاویر عملکردی سلول های مغزی بتوان راهکاری برای یاری به امر جلوگیری از بازگشت به اعتیاد را ارایه کرد.

به گفته وی، پژوهش در موضوع آنالیز رشد کارنمودهای اجرایی در اوایل نوجوانی و ارتباط آن تغییرات در برتری شبانه روزی و بلوغ نیز یکی دیگر از طرح های مشترک میان این دو نهاد حمایتی و تحقیقاتی ایران و برزیل است که پژوهشگران درصدد سنجش و مقایسه عملکرد نوجوانان ایرانی و برزیلی در کارنمودهای اجرایی هستند.

دبیر میز همکاریهای ایران و برزیل در ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی خاطر نشان کرد که این ستاد و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولو (FAPESP) کشور برزیل به موازات کوشش و رایزنی برای تعمیق مناسبات و همکاری های علمی و تحقیقاتی میان ایران و برزیل، با تمدید قرارداد همکاری های مشترک علمی و پژوهشی فی مابین به مدت 5 سال دیگر نیز موافقت نموده اند، که این اقدام بیانگر علاقه و تمایل این دو نهاد حمایتی و تحقیقاتی برای اجرای طرح های مشترک پژوهشی در حوزه های دانش علوم شناختی در آینده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 59312

به "همکاری ایران و برزیل در زمینه پروژه های علوم شناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ایران و برزیل در زمینه پروژه های علوم شناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید