همه چیز درباره عوامل موثر بر شانس ویزای توریستی کانادا

به گزارش مجله سرگرمی، ویزای تضمینی کانادا تنها یک جمله تبلیغاتی ست! چرا که تصمیم گیری درباره مثبت یا منفی بودن جواب ویزای کانادا با سفارت است و نمی توان آن را تضمین کرد! اما با رعایت چند نکته اساسی می توان شانس دریافت ویزا را بالا برد. این نکات مهم کدام ها هستند و اینکه چگونه محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا را چگونه زیاد می نمایند؟ در ادامه می خوانیم.

همه چیز درباره عوامل موثر بر شانس ویزای توریستی کانادا

آنچه در این مطلب می خوانید

 • محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا
 • اثبات وابستگی خانوادگی
 • اثبات وابستگی به کشور
 • اثبات وابستگی شغلی
 • اثبات وابستگی ملکی
 • ارائه برنامه سفر دقیق / معین بودن هدف سفر
 • داشتن سابقه سفر
 • ارائه تمکن مالی
 • ارائه مدارک به صورت کامل و بدون نقص
 • پر کردن صادقانه فرم درخواست ویزا
 • ارائه دعوت نامه
 • اصلی ترین دلایل رد شدن درخواست ویزای کانادا
 • سوالات متداول

محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا

روند دریافت ویزای توریستی کانادا در ظاهر سخت و پیچیده به نظر می رسد اما اگر به قول معروف کار را به کاردان بسپارید، هم روند را ساده تر نموده و هم شانس دریافت ویزا را بالا می برید. در ادامه مطلب کارشناسان مجرب ما خواهند گفت که کدام عوامل در محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا بیشترین تاثیر را دارند:

*ارائه تمامی این مدارک الزامی نیست، اما طبق تجربه کارشناسان ما آماده کردن این مدارک می تواند تاثیر مثبت در نتیجه درخواست ویزای شما داشته باشد.

جهت اطلاع و از مدارک و شرایط ویزای توریستی کانادا کلیک کنید.

اثبات وابستگی خانوادگی

اگر بتوانید ثابت کنید که در ایران وابستگی عاطفی دارید، شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی کانادا بالا می برید. اگر پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر، فرزند، پدر بزرگ و مادر بزرگ که جز اقوام درجه یک به حساب می آیند در ایران با شما زندگی نمایند شانس شما برای دریافت ویزای توریستی بیشتر می گردد. به خصوص اگر پدر یا مادری بدون فرزند یا همسر خود برای ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند، نشان می دهند که قصد اقامت دائم در کانادا را ندارند. اقوام درجه 2 جز در موارد خاص وابستگی عاطفی به حساب نمی آیند.

اثبات وابستگی به کشور

برای پیروز آمیز بودن نتیجه درخواست ویزای توریستی کانادا باید بتوانید افسر سفارت را قانع کنید که به ایران برمی گشت! اثبات وابستگی به کشور خود زیر مجموعه وابستگی عاطفی به شمار میرود. یعنی باید نشان دهید که دارای وابستگی عاطفی به کشورتان هستید. این علت باید انقدر محکم ارائه گردد که بتواند افسر پرونده شما را قانع کند.

اثبات وابستگی شغلی

اگر دارای کسب و کار شخصی خودتان هستید مثلا یک شرکت بزرگ با کارمندان زیاد دارید، می توانید از این امتیاز برای محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا بهره ببرید. علاوه بر این داشتن گردش مالی و عایدی بالا با منبع مالی که در ایران باشد نیز امتیاز محسوب می گردد. کارمندان با موقعیت شغلی مناسب و حقوق بالا می توانند از این امتیاز برای اثبات وابستگی شغلی استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید

تاخیر در صدور ویزای کانادا | دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا

اثبات وابستگی ملکی

ارائه اسناد ملکی هم تاثیر مثبت در روند دریافت ویزای توریستی کانادا دارند. به عنوان مثال اگر صاحب چندین ملک در ایران باشید احتمال اینکه پس از خاتمه اعتبار ویزا به کشور برگشت بیشتر است.

ارائه برنامه سفر دقیق / معین بودن هدف سفر

برنامه سفر شامل مواردی مانند مدت زمان اقامتتان در کانادا، تاریخ رفت، تاریخ برگشت، مکان هایی که می خواهید از آن ها بازدید کنید و جایی که قصد دارید در آن اقامت داشته باشید می گردد. در نهایت ارائه مدرکی که هدف دقیق شما از سفر به کانادا را نشان دهد احتمال دریافت ویزا را بیشتر می نماید. این مورد را می توان از تاثیرگذارترین مورد محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا دانست.

داشتن سابقه سفر

سابقه سفر به معنای تعداد سفرهای خارجی شماست! هر چه تعداد این سفرها و ویزاهای معتبری که دریافت نموده باشید بیشتر باشد نشان می دهد که شما بعد از هر سفر به کشور خودتان برگشته و هدف شما از سفر به کانادا نیز توریستی می باشد. بدین ترتیب افسر سفارت قانع می گردد که قصد اقامت دائم در کانادا را ندارید. سفر به کشورهایی از جمله انگلستان، استرالیا، آمریکا، ژاپن و کشورهای حوزه شینگن مثل سوئیس و نروژ برای سفارت کانادا بسیار معتبر هستند. البته اگر چندین سفر به کشورهای آسیایی و مشابه داشته باشید تاثیر بیشتری دارد تا اینکه فقط یک سفر به کشورهای حوزه شینگن را در کارنامه خود ارائه دهید.

بیشتر بخوانید

با ویزای کانادا کجا میشه رفت؟

ارائه تمکن مالی

تمکن مالی نشان می دهد که شما به عنوان متقاضی ویزای توریستی کانادا توانایی پرداخت هزینه های سفرتان به این کشور را دارید. تمکن های مالی معمولا به صورت 4 ماهه ارائه می شوند. یک تمکن مالی معتبر تمکنی ست که در آن گردش حساب دیده گردد. پس بهتر است از چند ماه قبل واریز و برداشت هایتان را حساب شده انجام داده و ترجیحا از واریز مبلغ قابل توجه به صورت یکجا و چند روز قبل از گرفتن نامه تمکن خودداری کنید.

ارائه مدارک به صورت کامل و بدون نقص

برای بالا بردن محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا باید مدارک خواسته شده از طرف سفارت را به صورت کامل ارائه دهید. مدارک به وسیله وب سایت سفارت بارگذاری شده و نیازی نیست آن ها را در روز انگشت نگاری همراه داشته باشید. اما دقت کنید که تمام موارد خواسته شده باید کامل و با کیفیت بالا اسکن و ارسال شوند.

پر کردن صادقانه فرم درخواست ویزا

در فرم هایی که اداره مهاجرت برای ثبت درخواست به شما می دهد مواردی مانند شرایط شغلی، شرایط تاهل، اندازه عایدی، هدف از سفر و غیره پرسیده می گردد. فرم را صحیح، صادقانه، کامل و مطابق با مدارک ارسالیتان تکمیل کنید. هر گونه نقص در تکمیل فرم یا مغایرت با مدارک ارسالی ممکن است رد شدن درخواست ویزا را در پی داشته باشد.

بیشتر بخوانید

سؤالات متداول درباره ویزای کانادا

ارائه دعوت نامه

دعوت نامه از مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیست اما ارائه آن محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا را بالا می برد. دقت داشته باشید که شخص دعوت نماینده باید اقامت معتبر کانادا را داشته باشد. در مجموع دعوت نامه هایی که ویژگی های زیر را داشته باشند تاثیر مثبت تری را در روند دریافت ویزا دارند:

 • دعوت نامه از طرف اقوام درجه یک باشد.
 • دعوت نامه از فردی که قصد فروش کسب و کار خود را دارد و شما به عنوان سرمایه گذار قصد خرید کسب و کار او را دارید ارسال شده باشد.
 • دعوت نامه ای که از طرف کارفرمایی که می خواهد شما را استخدام کند، بسیار معتبر است.
 • دعوت نامه از طرف یک همایش یا سمینار بین المللی که می خواهید در آن سخنرانی یا شرکت کنید.
 • دعوت نامه از طرف یک دانشگاه معتبر.
 • دعوت نامه از طرف یک بیمارستان برای حضور به عنوان پزشک در درمان بیماری خاص و غیره

اصلی ترین دلایل رد شدن درخواست ویزای کانادا

در عنوان قبل مواردی را که در محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا تاثیرگذار هستند را مطالعه کردیم. در ادامه به این نکته می پردازیم که اصلی ترین دلایل رد شدن درخواست ویزای کانادا کدام ها هستند. با دانستن این موارد می توانید قبل از اقدام آن ها رفع کنید:

 • ارائه مدارک ناقص یا متناقض
 • نداشتن تمکن مالی
 • ابهام در ارائه مدارک شغلی
 • مسائل پزشکی
 • مسائل امنیتی
 • نداشتن سابقه سفر

نکته مهم: در صورت رد شدن درخواست ویزای توریستی از طرف سفارت، می توانید دلایل رد شدن را آنالیز، آن را رفع و مجددا برای دریافت ویزا درخواست دهید. چنانچه از درخواست قبل، کمتر از 10 سال گذشته باشد نیازی به انگشت نگاری مجدد نیست.

سخن خاتمهی

در خاتمه می توان گفت که اگر بتوانید با ارائه سند کافی، افسر سفارت را قانع کنید که قصد اقامت دائم در کانادا را نداشته و پس از خاتمه اعتبار ویزا به کشور خود برمی گشت، پیروز به دریافت ویزای کانادا خواهید شد. ارائه مدارک مالی معتبر و نشان دادن مدرکی که ثابت کند وابستگی مالی یا عاطفی دارید می تواند در محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا بسیار تاثیر گذار است. کارشناسان ما تمام شرایط و مدارک شما را آنالیز نموده و در نهایت مشاوره های لازم را در مورد تکمیل مدارک و راه های بالا بردن شانس دریافت ویزا ارائه می دهند.

سوالات متداول

.

می توان بدون دعوت نامه برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کرد؟

داشتن دعوت نامه از مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا نیست اما ارائه آن می تواند در محاسبه شانس ویزای توریستی کانادا تاثیر بسیار مثبت داشته باشد.

ارائه برنامه سفر در دریافت ویزای توریستی کانادا موثر است؟

بله، ارائه برنامه سفر نشان می دهد که سفر شما به کانادا هدفمند است و پس از اتمام اعتبار ویزایتان خاک این کشور را ترک می کنید.

اعضای یک خانواده می توانند با هم برای ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند؟

تمام اعضای خانواده به صورت همزمان می توانند برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند. اما از آنجا که داشتن وابستگی عاطفی در روند مثبت بودن جواب ویزا موثر است، پیشنهاد می کنیم اعضای خانواده با هم اقدام ننمایند.

حداقل تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

حداقل تمکن مالی برای هر نفر 300 میلیون تومان است.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 25 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1403 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164579

به "همه چیز درباره عوامل موثر بر شانس ویزای توریستی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره عوامل موثر بر شانس ویزای توریستی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید