نوآوری های دنیای گوشی در سال 2019

به گزارش مجله سرگرمی، وب سایت فرادید: چیزی تا خاتمه سال 2018 نمانده و همگان منتظر مواجهه با نوآوری های جدید در سال 2019 هستند. به نظر می رسد بازار رقابت در گوشی های هوشمند اکنون داغ تر از هر زمان دیگری است و غول های فناوری در سراسر دنیا به دنبال اجرایی کردن نوآوری های جدید در این محصول تجاری هستند که حالا دیگر به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره تبدیل شده است.

نوآوری های دنیای گوشی در سال 2019

یک سال است که گوشی های پرچمدار و پرطرفدار از برترین برند های جهان فناوری ناچ (notch) را در خود می بینند، اما چیزی تا انتها سال 2018 نمانده و همگان منتظر روبروه با نوآوری های جدید در سال 2019 هستند

1. گوشی های 5

G

در حالی که ممکن است شما در کوشش برای دستیابی به سرعت 4G یا LTE باشید، 5G در حال آمدن است. در حالی که زیرساخت شبکه 5G هنوز در مراحل اولیه توسعه واقع شده است، سازندگان تلفن همراه با جدیت قصد استفاده از آن در پرچمداران 2019 خود را دارند.

حتی اگر نتوان طی 12 ماه آینده یک سیگنال هم از 5G دریافت کرد، دیدن این برچسب روی جعبه گوشی های هوشمند جدید به این معنی است که این دستگاه، آینده را تضمین خواهد نمود؛ بنابراین فراورینمایندگان مشتاق هستند که محصولات خود را به فناوری 5G مجهز نمایند.

در واقع، اکثر اسم های بزرگ مانند وان پلاس، سامسونگ، سونی و هوآوی تایید نموده اند که فناوری 5G را در سال 2019 معرفی خواهند کرد. اپل و گوگل هنوز چنین چیزی را اعلام ننموده اند، اما بعید نیست که به زودی به این صف بپیوندند.

زمانی که گوشی ها به این فناوری مجهز باشند و زیرساخت ها نیز مهیا باشد، سرعت بارگیری و بارگذاری (دانلود و آپلود) شاید حتی تا صد ها برابر سریع تر خواهد شد، همچنین ظرفیت بیشتری در شبکه ایجاد می نماید؛ بنابراین وقتی در یک محل شلوغ مانند یک ورزشگاه ورزشی هستید، آنتن و شبکه با قطعی روبرو نمی شوند.

2. گوشی های قابل انعطاف

گوشی های قابل انعطاف در سال 2019 به طور قطع و احتمالا با قیمت بالا عرضه خواهند شد و توسعه پیدا خواهند کرد.

هفته گذشته سامسونگ یک نمونه اولیه از چنین تلفنی را به نمایش گذاشت.

سامسونگ تنها نخواهد بود، چرا که ریچارد یو مدیرعامل شرکت هوآوی در مراسم معرفی گوشی Mate 20 گفت که این شرکت همچنین بر روی یک تلفن قابل انعطاف و انتشار آن در طول سال 2019 متمرکز شده است.

در حالی که ال جی هنوز رسما اعلام ننموده است، اما اختراعاتی که به تازگی ثبت نموده، نشان می دهد که این شرکت هم در حال کار بر روی همین تکنولوژی است.

واضح است که مزیت اصلی این تکنولوژی، یک صفحه نمایش بزرگ و تجربه همزمان گوشی و تبلت است.

البته در خصوص دو صفحه نمایش با لولایی در وسط صحبت نمی کنیم، بلکه صحبت از صفحه نمایشی یکپارچه است که واقعا خم می گردد.

احتمالا نمونه اولیه این گوشی ها را در نمایشگاه جهانی CES 2019 در ماه ژانویه شاهد خواهیم بود؛ بنابراین برای این تلفن ها آماده باشید، چرا که به احتمال قریب به یقین گرانقیمت خواهند بود.

3. تکامل ناچ

ظاهر صفحه نمایش چیزی نبود که سازندگان تلفن قبل از اینکه آیفون X. در سال 2017 معرفی گردد، مورد توجه قرار بگیرد، اما اکنون همه در حال تقلید از اپل هستند.

مطمئنا این فناوری ضروری بود، زیرا فراورینمایندگان تلفن همراه برای هرچه کمتر کردن حاشیه صفحه نمایش به آن احتیاج داشتند. حسگر های اثر انگشت را می توان به پشت تلفن منتقل کرد یا با فناوری تشخیص چهره جایگزین کرد، اما هنگامی که کار به دوربین های جلو می رسد، باید چاره ای اندیشید.

گوشی هایی نظیر وان پلاس 6T ناچ را به اندازه ای کاهش داده اند که تقریبا دیگر به چشم نمی آید و اگر آخرین تیزر هوآوی یا خبر ما در خصوص اولین دوربین تعبیه شده زیر صفحه نمایش را دیده باشید، به زودی اولین گوشی هوشمند که تنها دارای یک حفره دایره ای برای تعبیه دوربین آن هم در زیر صحه نمایش است، معرفی خواهد شد.

انتظار می رود سازندگان گوشی در طول سال 2019 به آزمایش انواع و موقعیت های جاگذاری مختلفی از ناچ بپردازند.

در واقع، سال آینده ممکن است آخرین سال برای ناچ باشد، چرا که فراورینمایندگان در حال حاضر در حال کار کردن در خصوص چگونگی جاسازی حسگر های اثر انگشت در زیر صفحه نمایش هستند و احتمالا چیزی تا انتقال دوربین و دیگر حسگر ها به زیر صفحه نمایش نمانده است.

4. لنز های دوربین بیشتر

با پیشرفت بی رویه گوشی های هوشمند در سال گذشته، به نظر می رسد فراورینمایندگان به ایده تعدد لنز های دوربین به عنوان یک جهش بزرگ فکر می نمایند.

ابتدا دوربین دوگانه آمد، سپس دوربین سه گانه و چهارگانه به بازار آمد و سال بعد حتی می توانیم انتظار فراتر از آن ها را داشته باشیم. از همین حالا معین شده است که نوکیا در حال کار برای معرفی دوربین پنج گانه در گوشی خود است و دیروز نیز خبری از ال جی شنیده شد که می خواهد یک گوشی با 16 دوربین روانه بازار کند.

البته ما در این قسمت بیشتر با شایعات و حدس ها به جای واقعیت روبرو هستیم. اما در کل به نظر می رسد سازندگان گوشی می خواهند آنقدر لنز به پشت گوشی ها اضافه نمایند که دیگر چیزی به جز لنز در پشت آن ها دیده نگردد!

اما همه این لنز های اضافی به چه دردی می خورند؟ در واقع آن ها به دلیل فقدان عمق فیزیکی در تکنولوژی دوربین گوشی های هوشمند، اضافه کردن ویژگی هایی مانند زوم اپتیکال، صاف کردن پس زمینه، فناوری ضد لرزش و بازسازی HDR بهتر با ترکیب داده ها از چندین لنز به جای فقط یک یا دو لنز به کار گرفته می شوند.

در این میان شرکت هایی نظیر گوگل نیز هستند که ترجیح می دهند به جای استفاده از چندین لنز، از نرم افزار های پردازش تصویر پیشرفته در گوشی های خود استفاده نمایند.

دوربین هشت گانه پرچمدار بعدی ال جی، با دریافت یک مجموعه عکس از زوایای مختلف، احتمالا قادر به فراوری انواع تصاویر سه بعدی و تصاویر متحرک چشمگیر خواهد بود.

در مجموع دوربین های گوشی های سال 2019 در مقایسه با سال 2018، به طور قابل توجهی پیشرفت خواهند داشت.

5. توسعه هوش مصنوعی

اگر شما توجه دقیقی به گوشی های معرفی شده در سال 2018 داشته باشید، این امر به هیچ وجه جای تعجب ندارد، چرا که هوش مصنوعی در حال حاضر نقش مهمی در گوشی های پرچمدار بازی می نماید.

همین طور که سال 2019 را سپری کنیم، انتظار می رود که این نقش بزرگتر و بزرگتر گردد. گوشی های برتر سال 2019 قادر خواهند بود بدون یاری شما بیشترین بازدهی را داشته باشند و کار های مختلفی انجام دهند.

اغلب تراشه های پردازنده تلفن های پیشرفته اکنون دارای مولفه های اختصاصی برای محاسبات هوش مصنوعی هستند. این بدان معنی است که آن ها می توانند وظایفی را که مخصوص یادگیری ماشین است، انجام دهند.

برای مثال قادر به تشخیص سگ یا گربه در یک عکس هستند یا می توانند صدای کابر را از دیگران تمیز دهند. این به نوبه خود به این معنی است که لازم نیست تلفن شما، این نوع کار های تشخیصی را از فضای ابری بارگیری کند، بنابراین شما سریع تر نتایج مورد نظر خود را دریافت خواهید کرد و دستگاه فورا پاسخ می دهد.

با این فناوری می توان عکس های واقعیت افزوده را با دوربین گوشی گرفت.

مطمئنا تعداد زیادی پیشرفت در قسمت نرم افزاری وجود خواهد داشت، زیرا دستیار هوشمند گوگل، سیری، بیکسبی و دیگر دستیار های هوشمند، هوشمندتر خواهند شد.

namasho.com: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: برترین ها
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 30334

به "نوآوری های دنیای گوشی در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوآوری های دنیای گوشی در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید