چرا نباید بچه ها را بوسید؟

به گزارش مجله سرگرمی، متخصص بیماری های عفونی گفت: کسانی که تبخال دهانی دارند نباید بچه ها را بوسه دهند چراکه به وسیله بوسیدن ویروس های سرماخوردگی، آنفلوآنزا و تبخال دهانی انتقال می یابد.

چرا نباید بچه ها را بوسید؟

برای مطالعه بیشتر با blogpo.ir: سیستم مدیریت محتوای خبری همراه باشد.

دکتر محمدرضا ناظر در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، با بیان اینکه بهترین راه پیشگیری از عفونت ها شستن دست ها و رعایت موازین بهداشتی است، اضافه نمود: در ایام فصول سرد سال که میکروب ها و ویروس های سرماخوردگی و در رأس آنها آنفلوآنزا شایع می گردد باید این راه های پیشگیری رعایت گردد، چراکه ویروس های سرماخوردگی و آنفلوآنزا به دو طریق ویروس تماس پوستی و تماس غیرپوستی (استنشاقی) منتقل می گردد. متخصص بیماری های عفونی اظهار کرد: روش های مختلف انتقال وجود دارد باید در این فصول حداکثر پیشگیری و رعایت موازین بهداشتی را داشته باشیم و بهترین راه آن رعایت بهداشت دست ها برای افراد سالم است. ناظر اعلام کرد: بهترین راه پیشگیری برای جلوگیری از انتقال بیماری از فرد بیمار این است که در دوره حاد بیماری اولاً در منزل باشند و سرکار نروند و در محیط های شلوغ قرار نگیرند و در مرحله رو به بهبودی باید ماسک بزنند، تا ویروس پخش نگردد و دیگران را مریض ننمایند.

وی یادآور شد: افراد سالم برای پیشگیری ماسک می زنند و 7 تا 8 ساعت روی صورت شان است، این تأثیری ندارد و وقتی ماسک مرطوب می گردد انواع و اقسام میکروب را به خود جمع می نماید و آلودگی را بیشتر می نماید. متخصص بیماری های عفونی اظهار کرد: فردی که بیمار است باید ماسک بزند، فرد سالم در صورتی که برای عیادت از بیمار می تواند از ماسک N95 استفاده کند. ناظر ادامه داد: شستن مکرر دست ها بسیار توصیه می گردد در اماکن عمومی، از دست دادن غیرضروری حتی الامکان خودداری نمایند. وی با بیان اینکه انجام مجموع این کارها باعث پیشگیری از تکثیر ویروس ها می گردد، اضافه نمود: کسانی که تبخال دهانی دارند نباید بچه ها را بوسه دهند چراکه به وسیله بوسیدن ویروس های سرماخوردگی، آنفلوآنزا و تبخال دهانی انتقال می یابد. متخصص بیماری های عفونی بیان کرد: برخی از خانواده ویروس های تبخال کشنده، بسیار مزمن و طولانی است که راه پیشگیری آنها رعایت موازین بهدشاتی و موارد دیگر است.

ناظر در مورد خوددرمانی توسط برخی افراد گفت: تجویز آنتی بیوتیک ها فقط باید با دستور پزشک باشد و هر آنچه را که پزشکان تجویز می نمایند تحت نظارت کمیته های تخصصی هستند. وی با بیان اینکه افراد عادی نباید آنتی بیوتیک استفاده نمایند تاکید نمود: افرادی که بدون تجویز پزشک آنتی بیوتیک استفاده می نمایند منجر به مقاوم شدن میکروب های دهان و روده می شوند و چنانچه فردی بعدا بخواهد آنتی بیوتیک مصرف کند دچار مقاومت دارویی در بدن خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1402 بروزرسانی: 19 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 6354

به "چرا نباید بچه ها را بوسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نباید بچه ها را بوسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید