میزبانی استان قم از سه میلیون نفر زائر در ایام نیمه شعبان

به گزارش مجله سرگرمی، معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به اینکه، استان قم در نیمه شعبان میزبان حدود سه میلیون نفر زائر است، تاکید نمود: جمعیت زائرینی که در این ایام به استان قم وارد می گردد، برابر با جمعیتی است که در مناسک حج تمتع شرکت می نمایند.

میزبانی استان قم از سه میلیون نفر زائر در ایام نیمه شعبان

به گزارش خبرنگاران، یونس عالی پور، ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات مسجد جمکران برگزار گردید، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد با سعادت امام زمان (عج)، عنوان نمود: استان قم و جمکران دو عبارت به هم دوخته شده و متصل است و با توجه به اینکه در ایام خاص نیمه شعبان، استان قم با جمعیتی نزدیک به 3 میلیون نفر زائر روبرو است، میزان و نوع ارائه خدمات به زائرین، نشان دهنده کیفیت میزبانی استان قم نیز به شمار می رود.

وی بیان نمود: جمعیت زائرینی که در ایام نیمه شعبان به استان قم وارد می گردد، برابر با جمعیتی است که در مناسک حج تمتع شرکت می نمایند، با این تفاوت که استان قم، با امکاناتی در حد یک استان، باید از این میزان جمعیت، پذیرایی کند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با تاکید بر اینکه وظیفه ما، ارائه بهترین خدمات به زائرین است، گفت: ارائه مطلوب ترین خدمات و بهترین میزبانی از زائرین مسجد جمکران و استان قم، تنها با برنامه ریزی دقیق، حساب شده و همکاری تمامی سازمان ها و مردم محقق می گردد، تاکنون نیز جلسات متعددی با حضور مسئولین استانی جهت ارائه بهترین خدمات در ایام نیمه شعبان، برگزار گردیده و تمامی سازمان های مربوطه در این راستا آمادگی کامل دارند.

عالی پور اظهار کرد: علاوه بر استقرار موکب های قمی در ایام نیمه شعبان، موکب های بسیاری هم از اقصی نقاط کشور جهت ارائه خدمات در زمینه های مختلف به زائرین، در استان قم حضور میابند، در این زمینه نیز، زیرساخت های لازم فراهم شده است؛ بنابراین تمامی موکب ها با اخذ مجوز و تحت نظارت مسئولین مربوطه در بلوار پیامبر اعظم (ص) و محل های در نظر گرفته شده، مستقر می شوند.

وی اضافه کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته، تعداد 114 موکب در ایام نیمه شعبان در استان قم جهت خدمت رسانی مستقر خواهند شد، سال جاری همچنین حدود 240 هکتار پارکینگ نیز در اختیار زائرین مسجد مقدس جمکران قرار خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم ادامه داد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی، در ایام نیمه شعبان، استان قم با بارندگی های قابل توجهی روبرو است، بنابراین تمامی خدمات اسکان، پارکینگ ها و… به گونه ای انجام می گردد تا زائرین در صورت بارندگی، مسئله ای در این زمینه نداشته باشند.

عالی پور گفت: هم اکنون تعداد 12 کمیته در زمینه های مختلف جهت هماهنگی و ارائه خدمات در ایام نیمه شعبان، فعالیت نموده و آماده خدمات رسانی هستند؛ مسئله امنیت زائرین و مسائل بهداشتی از نکات بسیار مهمی است که سال جاری برای مسئولین امر، بسیار قابل توجه بوده و اقدامات جدی در این زمینه صورت گرفته است.

وی بیان نمود: در زمینه مسائل بهداشتی، نظارت بر نوع و کیفیت اغذیه های نذری در اطراف مسجد جمکران و اضافه کردن سرویس های بهداشتی در محوطه خارج از مسجد از جمله اقداماتی است که در ایام نیمه شعبان در استان قم انجام خواهد شد.

عالی پور با اشاره به اینکه، 600 هزار نفر تنها در صحن اصلی مسجد جمکران حضور پیدا می نمایند، گفت: مسئله امنیت و تسهیل این تعداد زائرین، ارائه برنامه های فرهنگی و مذهبی و… برای ما بسیار اهمیت دارد و امیدواریم بهترین خدمات به زائرین استان قم ارائه گردد، چرا که این مراسم در استان قم، به عنوان بزرگترین گردهمایی مهدی یاوران دنیا برای همه ما دارای اهمیت است.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 19169

به "میزبانی استان قم از سه میلیون نفر زائر در ایام نیمه شعبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی استان قم از سه میلیون نفر زائر در ایام نیمه شعبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید