مکان های مناسب برای نگه داری شوینده ها

به گزارش مجله سرگرمی، با وجودی که زندگی در خانه ها و آپارتمان های کوچک ما را ناگزیر نموده از برخی وسایل و تجهیزات برای منزل خود چشم پوشی کنیم اما به هر حال ابزار و اشیایی وجود دارند که نمی توانیم از آنها صرف نظر کنیم.

مکان های مناسب برای نگه داری شوینده ها

به گزارش گروه رسانه های مجله سرگرمی، با وجودی که زندگی در خانه ها و آپارتمان های کوچک ما را ناگزیر نموده از برخی وسایل و تجهیزات برای منزل خود چشم پوشی کنیم اما به هر حال ابزار و اشیایی وجود دارند که نمی توانیم از آنها صرف نظر کنیم. برای مثال مجموعه لوازم تمیزکاری - سطل، زمین شوی و جاروها - و شوینده ها از ضروریات هستند اما فضای زیادی را به خصوص در فضاهای کوچک اشغال می نمایند. فکر می کنید راهکار چیست؟ این وسایل را در کجا جای دهیم که مزاحم رفت و آمد ما نباشند و از طرف دیگر جلوه ای زشت ایجاد ننمایند؟ اگر با این مشکل دست به گریبان هستید، چند پیشنهاد هوشمندانه برای شما داریم.

کابینت بخش بندی شده

اگر فضای کافی دارید، یک کابینت بلند با دیواره ای در وسط، راهکاری مناسب برای نگهداری وسایل زیاد است. در چنین کمدی هر چیزی در جای خودش قرار می گیرد؛ جاروبرقی و جاروها در یک سمت و مواد شوینده در سمت دیگر.

یک مجموعه سبد باریک و بلند با سبدهای کشویی راهی مناسب برای نظم بخشی وسایل است. تعدادی قلاب درون کابینت یا سمت داخل در آن برای آویزان کردن چهارپایه تاشو، وسایل گردگیری و ابزار دیگر نصب کنید. اگر از جاروبرقی شارژی استفاده می کنید، تعبیه پریز درون کابینت، شارژ کردن آن را در زمان هایی که استفاده نمی گردد، آسان می نماید.

در کمدهای کوچک تر، سبدهای سیمی دیواری گزینه ای مناسب برای نگهداری و در دسترس بودن اشیای کوچک هستند.

کمد کم عمق

اگر در حال بازسازی دکوراسیون آشپزخانه تان هستید، بهتر است قبل از تعبیه کمد نظافت، معین کنید چه وسایلی را می خواهید در آن نگهداری کنید. اگر این ابزار فقط یک جارو و زمین شوی ساده است، بهتر است عمق کمد را 15 سانتی متر در نظر بگیرید. حتی یک کابینت خیلی باریک نیز می تواند جارو، نردبان تاشو و مواد شوینده ضروری را در خود جای دهد. اگر جاروبرقی عصایی یا زمین شوی حجیم دارید، ممکن است بین 30 تا 40 سانتی متر عمق احتیاج داشته باشید. شما می توانید در کمد ابزار نظافت خود، چند قلاب دیواری نصب کنید تا ابزار دسته بلند مانند جارو ها، زمین شوی ها و وسایل گردگیری را به صورت ایستاده و خارج از جهت نگه دارند. یک کابینت جدا در بالا برای مواد شوینده قوی بسیار مناسب است؛ مخصوصا اگر فرزند کوچک در منزل دارید.

جذابیت کمد کم عمق برای نگهداری جاروها و وسایل شوینده در این است که هر چیزی به راحتی قابل دسترس است.

کمد کشویی

فضایی که از دو طرف قابل دسترسی باشد، برای جا دادن یک سطل زباله کوچک مناسب است. ضمناً هرجا ممکن است از شلف قابل تنظیم بهره ببرید؛ چون این شلف ها به شما اجازه می دهند ارتفاع را متناسب با وسایل تان تنظیم کنید. شما می توانید از گوشه گوشه این کمد برای نگهداری هر ابزاری بهره ببرید.

شما حتی می توانید به جای طبقه بندی کمد کشویی خود، از صفحه های سوراخ دار و قلاب برای آویزان کردن ابزار خود بهره ببرید. این صفحه ها می توانند فلزی یا چوبی باشند و به سفارش شما ساخته شوند.

با کمد کشویی از یک فضای باریک بیشترین استفاده را کنید.

دیوار ابزار

اگر از این شانس برخوردارید که فضای بیشتری برای ابزار و موادتان دارید، از یک سیستم نگهداری دیواری چند کاره که می تواند هر چیزی از زمین شوی گرفته تا چکش ها را در بر بگیرد، بهره ببرید. این دیوارها هم می توانند به صورت صفحه هایی ساده با شلف و قلاب باشند و هم می توانند از صفحه های سوراخ داری که در بند قبل اشاره کردم، باشند.

دیوار ابزار می تواند با صفحه های فلزی سوراخ دار درست گردد.

اکسسوری های نظم دهنده

وقتی نمی دانیم لوازم نظافتی و شوینده ها را در کجا نگهداری کنیم، یکی از بهترین راهکار ها این است که ابزار تمیزکاری را با نگهدارنده های مخصوص به دیوار آویزان کنیم تا فضای کف آزاد باشد. این راهکار می تواند در یک کابینت باریک یا پشت در آشپزخانه به کار رود.

قسمت کنار یخچال و فریزر، یک فضای خوب چند سانتی متری برای نظم دهنده باریک شما در اختیارتان می گذارد.

نظم دهی فضاهای کوچک

اگر کمد مخصوصی برای ابزار نظافت تان ندارید، یک نگهدارنده در پشت در انباری یا آشپزخانه تان برای نگهداری جاروها، زمین شوی ها و وسایل گردگیری نصب کنید. این نگهدارنده می تواند دارای سبدهایی نیز باشد که شوینده ها درون آن قرار گیرد.

اگر جایی مخفی برای آویزان کردن لوازم نظافتی ندارید، حداقل سعی کنید ابزار تمیزکاری با ظاهر و رنگ جذاب تهیه کنید.

منبع:آخرین خبر

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 31 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 86728

به "مکان های مناسب برای نگه داری شوینده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان های مناسب برای نگه داری شوینده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید