منع تردد خودرو در خیابان های مرکز لندن

به گزارش مجله سرگرمی، به منظور تشویق شهروندان به پیاده روی و دوچرخه سواری، تردد خودروها در بعضی از خیابان های اصلیِ لندن ممنوع می گردد.

منع تردد خودرو در خیابان های مرکز لندن

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، شهردار لندن گفت: تردد خودروها در خیابان های اصلیِ مرکز این شهر ممنوع می گردد تا افراد به پیاده روی و دوچرخه سواری تشویق شوند. همچنین شرایط در سیستم حمل و نقل عمومی فراهم گردد تا افراد بتوانند فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

صادق خان، شهردار لندن اضافه کرد: با اجرایی شدن این برنامه بخش هایی از مرکز لندن به یکی از بزرگترین مناطق ممنوع برای تردد خودروها در هر پایتختی تبدیل می گردد.

به گفته وی، همه گیری بیماری کووید 19 به بزرگترین چالش برای شبکه حمل و نقل عمومی لندن در تاریخ حمل و نقل این شهر تبدیل شده است.

از ماه مارس و شروع قرنطینه خانگی در شهر لندن، تعداد مسافران شبکه قطار شهری حدود 95 درصد کاهش داشته و این رقم در تردد با اتوبوس به 85 درصد رسیده است.

بنابر اعلام سیستم حمل و نقل لندن لزوم رعایت فاصله گذاری دو متری به این مفهوم است که قطارهای شهری و اتوبوس ها تنها قادر به جابجایی 13 تا 15 درصد از مجموع تعداد مسافران هستند. به همین خاطر به گفته صادق خان بسیاری از لندنی ها برای تردد در شهر چاره ای جز پیاده روی یا دوچرخه سواری نخواهند داشت.

rugozar.ir: مجله روگذر: مجله اخبار گردشگری

fastnote.ir: یادداشت سریع: گلچین اخبار و مقالات روز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 91803

به "منع تردد خودرو در خیابان های مرکز لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع تردد خودرو در خیابان های مرکز لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید