آشنایی با دانشگاه های که نیاز به آیلتس برای تحصیل در کانادا ندارند

به گزارش مجله سرگرمی، در کانادا، بسیاری از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی به آزمون آیلتس یا سایر آزمون‌های زبان انگلیسی معترفیت می‌دهند. اما تعدادی از دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی خاص به دلیل شرایط ویژه‌ای نیاز به آیلتس ندارند یا از دیگر گواهی‌های زبان انگلیسی معترفیت می‌دهند. لازم به ذکر است که شرایط ویژه ممکن است به تغییرات تحصیلاتی و نظامی دانشگاهی ارتباط داشته باشد، بنابراین ممکن است تغییر کند. به همین دلیل، همیشه پیشنهاد می‌شود که قبل از اقدام به پذیرش در هر دانشگاه یا برنامه تحصیلی خاص، با دفتر پذیرش آن دانشگاه تماس بگیرید و جزئیات مربوط به نیازهای زبانی را بررسی کنید.

آشنایی با دانشگاه های که نیاز به آیلتس برای تحصیل در کانادا ندارند

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه سفر کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

لطفاً در هر صورت، قبل از اقدام به پذیرش در هر دانشگاه، شرایط و الزامات مورد نیاز را از وب‌سایت رسمی دانشگاه و دفتر پذیرش آن دانشگاه بررسی کنید. همچنین ممکن است دانشگاه‌ها شرایط معافیت از آیلتس را به تغییرات تحصیلاتی دانشگاهی خود وابسته کنند، بنابراین همیشه به روز باشید.

آیا امکان تحصیل در کانادا بدون آیلتس وجود دارد؟

تحصیل در دانشگاه های کانادا دارای الزاماتی است که از جمله آن ها می توان به نمرات آزمون های آیلتس، تافل، GRE و GMAT اشاره داشت. اگرچه شرکت در این آزمون ها و کسب حدنصابی از نمرات جزو شرایط کلی دانشگاه های کانادا برای پذیرش دانشجویان خارجی محسوب می گردد اما در رابطه با دانشگاه ها و رشته های تحصیلی مختلف دارای تفاوت است. ضمن این که شرایط دانشجویان نیز با یکدیگر تفاوت داشته و رزومه تحصیلی آن ها در تغییر این شرایط اثرگذار خواهد بود.

اغلب دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مجبور می شوند چندین بار در آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس شرکت کنند. برای سهولت بیشتر دانشجویان خارجی، بعضی از دانشگاه های کانادا اقدام به چشم پوشی از نمرات بعضی آزمون ها کرده اند که یکی از آن ها آزمون آیلتس است. اما دلیل اصلی چنین اقدامی از سوی این دانشگاه ها چه چیزی بوده است؟

دانشگاه های کانادا به این نتیجه رسیده اند دانشجویانی که مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه های شناخته شده اخذ کرده اند به طور معمول مهارت قابل قبولی را در بخش های مختلف زبان انگلیسی شامل خواندن، نوشتن و صحبت کردن دارند. به همین دلیل این دانشگاه ها امکان کنار گذاشتن شرط آزمون برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی را آنالیز کرده و تعدادی از آن ها این موضوع را عملی کردند. از این رو در شرایط فعلی دانشجویان بین المللی بدون احراز حداقل نمره 6 در آزمون آیلتس نیز می توانند در دانشگاه های بدون احتیاج به آیلتس در کانادا ادامه تحصیل دهند.

تحصیل در دانشگاه های بدون احتیاج به آیلتس در کانادا مزایای زیادی را برای دانشجویان بین المللی به همراه دارد. با شرایط جدید دیگر احتیاجی به شرکت چندین و چندباره در آزمون های آیلتس نخواهید داشت. از مهم ترین مزایای این موضوع می توان به صرفه جویی قابل توجه در زمان و همچنین هزینه اشاره داشت.

روش های تحصیل در کانادا بدون احتیاج به آیلتس

برای این که بتوانید بدون احتیاج به آیلتس در کانادا تحصیل کنید امکان استفاده از روش های مختلفی را دارید که در زیر مهم ترین آن ها معرفی شده اند:

انتخاب دانشگاه های بدون احتیاج به آیلتس

جستجو و انتخاب دانشگاه های کانادایی که شرط حداقل نمره آیلتس را جزو الزامات خود قرار نداده اند آسان ترین شیوه برای تحصیل در کانادا بدون احتیاج به آیلتس محسوب می گردد.

ارائه نامه مهارت انگلیسی

نامه مهارت انگلیسی English proficiency letter به نامه ای اطلاق می گردد که از آن برای معافیت از آزمون آیلتس استفاده می گردد. این نامه را باید از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت نمایید.

ارائه گواهی نامه زبان انگلیسی

در صورتی که از یک موسسه زبان انگلیسی معتبر گواهی نامه زبان گرفته باشید ممکن است با ارائه آن احتیاجی به نمره آزمون آیلتس نداشته باشید.

شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی

گذراندن دوره های آنلاین زبان انگلیسی روشی بسیار آسان تر نسبت به آزمون آیلتس است. با شرکت در این دوره ها و تکمیل دوره می توانید از گواهی اخذشده در سرانجام دوره برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا بهره ببرید.

ارائه نمره سایر آزمون ها

یکی دیگر از روش ها شرکت در آزمون های معتبر دیگری مانند تافل و ارائه نمره این آزمون به دانشگاه های کانادا است.

برنامه های آموزش از راه دور کانادا

یکی دیگر از راه های تحصیل در دانشگاه های کانادا بدون احتیاج به آیلتس ثبت نام در دانشگاه هایی است که سیستم آموزش از راه دور دارند. آموزش آنلاین و از راه دور که توسط بعضی دانشگاه ها ارائه می گردد تحصیل در کانادا را ساده تر کرده و احتیاجی به ارائه مدرک آیلتس ندارد.

بهترین دانشگاه های بدون احتیاج به آیلتس در کانادا

با توجه به این که آسان ترین و در دسترس ترین شیوه برای تحصیل در کانادا بدون احتیاج به آیلتس دریافت پذیرش از دانشگاه های بدون احتیاج به آیلتس است می توانید با شناسایی این دانشگاه ها درخواست خود را برای دریافت پذیرش ارسال نمایید. در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاه های بدون احتیاج به آیلتس در کانادا معرفی خواهند شد.

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان به دلیل برنامه های تحقیقاتی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. ورود به این دانشگاه رقابتی بوده و بدیهی است که نحوه سنجش زبان انگلیسی در این دانشگاه بسیار دقیق خواهد بود. با توجه به این که دانشگاه ساسکاچوان راغب به جذب دانشجویان بین المللی است در صورتی که شخص متقاضی تحصیل در این دانشگاه واجد شرایط کلی باشد دریافت پذیرش دانشگاه برای او با سهولت بیشتری انجام خواهد شد. در صورتی که در هیچ یک از آزمون های آیلتس و تافل شرکت نکرده باشید می توانید گواهی نامه های معتبر دیگری را ارائه کنید. راه دیگری که دارید شرکت در دوره های زبان انگلیسی خود دانشگاه است که به صورت فشرده برگزار می گردد.

دانشگاه Brock

با وجود این که ارائه آیلتس به دانشگاه براک در دریافت پذیرش تاثیرگذار است اما اجباری برای آن وجود ندارد. این دانشگاه مدارک دیگری از جمله آزمون تافل را نیز می پذیرد. ضمن این که اگر در سه سال گذشته در یک موسسه آموزشی به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید می توانید از نمرات آن به عنوان جایگزین آیلتس بهره ببرید. علاوه بر این ارائه مدرک IELP که دوره زبان انگلیسی فشرده خود دانشگاه براک است نیز مورد قبول خواهد بود.

دانشگاه Winnipeg

وجود مدرک آیلتس برای دریافت پذیرش از دانشگاه وینیپگ کانادا الزامی نیست اما اثبات تسلط بر زبان انگلیسی ضرورت دارد. شخص متقاضی تحصیل در این دانشگاه می تواند در دوره ELP دانشگاه وینیپگ شرکت کرده و با سرانجام رساندن این دوره از مدرک آن به عنوان جایگزین آیلتس استفاده کند. در رابطه با این دانشگاه دقت داشته باشید هر گونه مدرک زبان انگلیسی که بیش از دو سال از اخذ آن گذشته باشد مورد قبول قرار نخواهد گرفت. همچنین در صورتی که شخص 10 سال در کانادا زندگی کرده یا 3 سال در کانادا تحصیل کرده باشد احتیاجی به آیلتس نخواهد داشت.

دانشگاه Memorial

دانشگاه Memorial یکی از دانشگاه های مطرح کشور کانادا است که به ویژه در زمینه های مهندسی، تجارت و پزشکی شهرت دارد. دانشجویان بین المللی این امکان را دارند تا به جای آیلتس مدارک مربوط به آزمون هایی نظیر CanTEST و TOEFL را ارائه کنند. ضمن این که متقاضیان تحصیل در دانشگاه مموریال این امکان را دارند تا به منظور گذراندن آزمون آیلتس در دوره های آموزش زبان انگلیسی آنلاین این دانشگاه شرکت کنند.

دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یک موسسه آموزشی پویا و تحقیقاتی است که سطح بالایی از آموزش را ارائه داده و دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می نماید. در حال حاضر بیش از 31هزار دانشجو از کانادا و 150 کشور دیگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. امکانات آموزشی باکیفیت در کنار خدماتی که به دانشجویان ارائه می گردد باعث شده تا کارلتون به یکی از دانشگاه های مطرح کشور کانادا تبدیل گردد. از طرف دیگر عدم الزام به ارائه مدرک آیلتس برای دریافت پذیرش از کارلتون باعث شده تا دانشجویان بین المللی رغبت بیشتری برای تحصیل در این دانشگاه پیدا کنند.

دانشگاه رجینا

دانشگاه رجینا در سطح ملی و بین المللی به واسطه فزونی علمی و پژوهشی شناخته شده است. دانشگاه رجینا با برخورداری از 10 دانشکده مختلف برنامه های آموزشی خود را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می نماید. در صورتی که قصد داشته باشید در یک دانشگاه کانادایی بدون احتیاج به آیلتس تحصیل کنید و در عین حال کیفیت بالای آموزشی را تجربه کنید دانشگاه رجینا یک گزینه بسیار خوب خواهد بود.

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا با 48هزار دانشجو و برخورداری از چهار دانشکده مختلف یکی از دانشگاه های برتر کشور کانادا به حساب می آید. در این دانشگاه از اساتید برجسته ای استفاده می گردد و نحوه آموزش همراه با تجربه عملی است. ضمن این که فرصت های تحقیقاتی نیز در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. علاوه بر این به منظور سهولت در جذب دانشجویان بین المللی ارائه آیلتس برای تحصیل در این دانشگاه ضروری نیست.

کالج Cambrian

کالج Cambrian فقط یک کالج ساده نیست بلکه کالجی با تمرکز گسترده روی تحقیقات و اشتغال بعد از دوران مدرسه است. این کالج سابقه خوبی در پذیرش دانشجویان بین المللی دارد و به طور مستمر با سایر موسسات آموزشی کانادا در ارتباط است. کالج Cambrian ارائه مدارک آیلتس یا تافل را اجباری ندانسته و تنها در هنگام ورود یک دانشجوی بین المللی به کالج مهارت او را در زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می دهد.

آیا بدون ارائه آیلتس می توان ویزای کانادا گرفت؟

به طور کلی در صورتی که پیروز به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کانادا شده باشید می توانید درخواست خود را برای ویزای تحصیلی کانادا ارائه نمایید. اگرچه به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا معمولا احتیاجی به ارائه مدارک اثبات کننده مهارت در زبان به سفارت کانادا نیست اما دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کشورمان شرایط متفاوتی دارد. متقاضیان ایرانی تحصیل در کانادا باید مدارک مربوط به مهارت در زبان انگلیسی را همراه با مدارک تحصیلی خود به سفارت کانادا ارائه کنند. البته ممکن است با ارائه نامه دانشگاه مبنی بر معافیت از ارائه آیلتس به سفارت کانادا پیروز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شوید اما بهتر است که مدارک مربوط به آزمون زبان را حتی با نمره کمتر از استاندارد ارائه نمایید تا مسئله ای در فرایند اخذ ویزای شما پیش نیاید.

آیا ارائه آیلتس تاثیری در بورسیه تحصیلی کانادا دارد؟

اگرچه به واسطه وجود دانشگاه های بدون احتیاج به آیلتس در کانادا این امکان را دارید تا بدون ارائه آیلتس در این کشور ادامه تحصیل دهید اما داشتن مدرک آیلتس مزایایی نیز دارد. یکی از مهم ترین مزایایی که در ارتباط با ارائه آیلتس وجود دارد امکان اخذ بورسیه تحصیلی است. در حال حاضر برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا ضروری است که مدارک اثبات کننده مهارت در زبان از جمله آیلتس یا تافل را ارائه نمایید. بنابراین می توان گفت که بدون داشتن آیلتس و یا هر مدرک دیگری که اثبات کننده مهارت شما در زبان باشد تقریبا شانسی برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا نخواهید داشت.

تحصیل در دانشگاه های بدون احتیاج به آیلتس در کانادا یک امکان ویژه برای کسانی است که مدارک سطح بالای زبان را نداشته و قصد دارند بعد از دریافت پذیرش تحصیلی و ورود به کشور کانادا زبان انگلیسی خود را به سطح مطلوب برسانند. با این وجود تسلط به زبان انگلیسی و اخذ حداقل نمره آزمون آیلتس یاری خواهد نمود تا فرصت تحصیل در دانشگاه های بیشتر و سطح بالاتری را به دست بیاورید. بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که تصمیم خود را برای ادامه تحصیل در کانادا گرفته اید از همین حالا برای تقویت زبان انگلیسی خود اقدام نمایید.

منبع: نیلگام
انتشار: 2 مهر 1402 بروزرسانی: 10 مهر 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 67722

به "آشنایی با دانشگاه های که نیاز به آیلتس برای تحصیل در کانادا ندارند" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با دانشگاه های که نیاز به آیلتس برای تحصیل در کانادا ندارند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز شما:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با دانشگاه های که نیاز به آیلتس برای تحصیل در کانادا ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید