مشکلات ثبت سفارش و تامین ارز دارو

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، غلامرضا اصغری در مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو، با تاکید بر لزوم تسریع در انجام روال اداری برای تامین اقلام دارویی، افزود: به عنوان مثال به رغم اینکه موجودی واکسن هاری به صفر نرسیده بود، اما نگرانی در مورد تامین این واکسن به تنش تبدیل شد؛ بنابراین لازم است برنامه ریزی قوی تری برای تامین واکسن و اقلام مورد نیاز پزشکی در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد.

مشکلات ثبت سفارش و تامین ارز دارو

وی ادامه داد: باید با برنامه ریزی دقیق و نیازسنجی و نظرداشت روند مصرف، میزان مورد نیاز واکسن و دارو از پیش سنجیده شده و در اختیار معاونت بهداشتی و شبکه توزیع قرار گیرد، نباید شرایطی ایجاد شود که حتی احساس کمبود حاصل شود.

اصغری گفت: باید فرصت باقی مانده تا آبان ماه را مغتنم شمرده و ذخایر واکسن، دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور را قبل از ایجاد مشکلات بیشتر در این حوزه تقویت کنیم. همچنین باید راه های جایگزین شناسایی شده تامین دارو برای جلوگیری از کمبود، عملیاتی شود.

وی با ابراز تاسف از برخی ناهماهنگی های خارج از سیستم سازمان غذا و دارو مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و...، اظهار کرد: کماکان مشکلاتی در حوزه ثبت سفارش، تامین ارز و ترخیص کالا با ارگان های دیگر وجود دارد که ضمن رعایت ضوابط باید سرعت بیشتری بگیرد.

اصغری با اشاره جایگاه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو، خاطرنشان کرد: این معاونت باید با چابک سازی و تسهیل روند اداری از بخش هایی که در حوزه تامین تجهیزات و دارو فعالیت دارند، حمایت کند.

در ادامه این مراسم رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تقدیر از خدمات شایسته و تلاش 38 ساله دکتر محمدحسین حریری در نظام سلامت، دکتر اکبر برندگی را به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو معرفی کرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 25 مرداد 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 350

به "مشکلات ثبت سفارش و تامین ارز دارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکلات ثبت سفارش و تامین ارز دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید