مسائل آبی اصفهان تنها در لوای مدیریت یکپارچه برطرف می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، مسعود میر محمد صادقی ظهر یک شنبه در نشست هم اندیشی پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده رود گفت: امروز مسئله ای اساسی ما کمبود آب است و ایران درگیر این معضل مهم شده است.

مسائل آبی اصفهان تنها در لوای مدیریت یکپارچه برطرف می گردد

وی با بیان اینکه آب یک مسئله چند انضباطی است که ذی نفعان متعددی در آن دخیل و شریک هستند، ادامه داد: مشکل آب تنها در لوای مدیریت یکپارچه حل شدنی است و انتظار از یک دستگاه برای برطرف معضل آب دور از ذهن است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان حجم سد زاینده رود را 135 میلیون متر مکعب بیان کرد و گفت:این در حالی است که ظرفیت زاینده رود یک هزار و 400 میلیون متر مکعب است.

وی اضافه نمودک در جلسه ای که اخیرا با مسئولان وزارت نیرو در راستای پروژه مشترک آلمان و ایران در حوزه مدیریت یکپارچه سازی منابع آب رودخانه زاینده رود داشتیم، این نکته مطرح شد که نتایج این پروژه چراغ راه آینده ما در حل مسائل زاینده رود خواهد شد.

میر محمد صادقی به جنبه های مختلف پروژه اشاره نمود و گفت:در این پروژه ابزارهای مدیریتی، نرم افزارهای مختلف در حوزه آب های سطحی زیرزمینی و سناریوسازی های خوبی صورت گرفته است و مباحث تخصصی علمی زیادی را شاهد بودیم.

وی از اجرای خوب مدیریت پساب در شهرک صنعتی مورچه خورت اطلاع داد و اضافه نمود: در حال حاضر دو فاز از پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب زاینده رود اجرایی شده است که در فاز سوم وارد مرحله عملیاتی میشویم.

وی با بیان اینکه هم اکنون در قالب این پروژه شورای هماهنگی حوزه زاینده رود تعریف شده است، اضافه نمود: پس از 8 سال کار مطالعاتی و خروجی آن امروز و در این نشست انتظار نظارت و نگاه نقادانه هستیم که بتوانیم اشکالات کار را شناسایی و اشکال زدایی کنیم.

وی گفت و گو را تنها روش کارآمد برای حل مسائل زاینده رود دانست و اضافه نمود: تعامل با تمام ذی نفعان که هر یک از سطح فرهنگی مختلفی برخوردارند کاری بس سخت است.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 7948

به "مسائل آبی اصفهان تنها در لوای مدیریت یکپارچه برطرف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل آبی اصفهان تنها در لوای مدیریت یکپارچه برطرف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید