ماجرای سفید شدن گوشت چرخ نموده فروشگاه شهروند

به گزارش مجله سرگرمی، روز های گذشته بود که یک مشتری فروشگاه شهروند با انتشار ویدیویی در فضای مجازی، ادعا هایی درباره گوشت چرخ نموده خریداری شده از این فروشگاه عنوان کرد. ادعا هایی که با واکنش هایی روبرو شده است و ویدیو آن نیز میان کاربران دست به دست می گردد.

ماجرای سفید شدن گوشت چرخ نموده فروشگاه شهروند

به گزارش خبرنگاران، در این ویدیو، شخص مدعی می گوید که این بسته گوشت چرخ نموده شرکتی را در تاریخ 26 مرداد از فروشگاه شهروند شعبه آزدگان تهران خریداری نموده است و براساس ویدیویی که قبل تر دیده است، قصد تست کردن این گوشت چرخ نموده را دارد. او ادعا می نماید که بسته خریداری شده بوی گوشت نمی دهد و زیر آب کاملا رنگ خود را از دست می دهد.

او سپس تکه ای از این گوشت چرخ نموده بر می دارد و زیر آب می گیرد. پس از چند لحظه گوشت چرخ نموده به رنگ سفید در می آید. این شخص در نهایت به انتقاد از فروشگاه شهروند و نظارت اش می پردازد.

این اولین بار نیست که انتشار ویدیویی از شستشویی گوشت چرخ نموده و سفید شدن آن حاشیه ساز می گردد. پیش از این در آذرماه نیز ویدیویی مشابه در فضای مجازی منتشر شده بود که با واکنش دبیر انجمن کارفرمایی صنعت گوشت و بسته بندی مواد پروتئینی کشور روبرو شد.

مسعود رسولی گفته بود که انتشار فیلم خلاف واقع آبروی صنعت گوشت را به مخاطره انداخته است.

واکنش مسئولان فروشگاه شهروند به ویدیوی ادعایی

پس از انتشار گسترده ویدیوی تازه مشتری مدعی، مسئولان شرکت شهروند خبرداده اند که سازمان دامپزشکی و سازمان تعزیرات حکومتی گشت های مشترک، به فروشگاه آزادگان مراجعه کردند همان جا در حضور مدیران فروشگاه و سازمان تعزیرات، گوشت تازه چرخ شد و در معرض جریان آب نهاده شد و این موضوع تأیید و این ابهام برطرف شد.

داود قربانیان، مدیرعامل شرکت شهروند تاکید نموده که هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد و این یک امر کاملاً طبیعی است.

طبق گفته او، ساختار گوشت متشکل از پروتئین و چربی است و سلول های اکتین و میوزین در اثر چرخ کردن، ساختار سلولی آن ها دچار گسست می گردد. به علت اینکه این ساختار سلولی شکسته می گردد، محتوی ساختار سلولی به راحتی با آب شسته می گردد و این رنگدانه های میوگلوبین که داخل گوشت وجود دارد و خون آبه ای که در داخل خون است به علت شستشو از بین می رود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164394

به "ماجرای سفید شدن گوشت چرخ نموده فروشگاه شهروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای سفید شدن گوشت چرخ نموده فروشگاه شهروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید