قهرمانی: منظورم استقلال - راه آهن فصل ششم بود، نه فصل دهم!

به گزارش مجله سرگرمی، قهرمانی معتقد است این افراد بازی مدنظر او را با مسابقه دیگری بین استقلال و راه آهن که خودش قضاوت نموده، اشتباه گرفته اند.

قهرمانی: منظورم استقلال - راه آهن فصل ششم بود، نه فصل دهم!

به گزارش خبرنگاران ، بهناز میرمطهریان ، حدود 10،12 روز از اعتراف جنجالی محسن قهرمانی در برنامه تلویزیونی می گذرد اما قهرمانی همچنان به خاطر آن اعتراف مورد حمله طرفداران استقلال قرار می گیرد و هنوز بدترین ناسزاها را می شنود. او در این برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که گل مردود راه آهن را در تقابل با استقلال به خاطر فحاشی طرفداران استقلال، سالم اعلام نموده است. همین کافی بود که فضای مجازی در کم ترین زمان ممکن، پر گردد از اعتراف جنجالی قهرمانی و بدترین ناسزاها صفحه شخصی اش در اینستاگرام را تا مرز انفجار ببرد. قهرمانی اما معتقد است این افراد بازی مدنظر او را با مسابقه دیگری بین استقلال و راه آهن که خودش قضاوت نموده، اشتباه گرفته اند و دلیل این میزان از فحاشی، به احتمال زیاد همین اشتباه است. داور بازنشسته فوتبال که یکبار با غش کردن در زمین فوتبال خبرساز شد و یکبار با قضاوت بازی پرسپولیس - سپاهان، حالا بار دیگر جنجالی گردیده است.

* بعد از جنجال اعتراف شما در برنامه تلویزیونی، عده ای معتقد بودند که شاید اگر زمان برنامه مجال می داد، صحبت های دیگری را هم مطرح می کردید که به روشن شدن واقعیت های بیشتری منجر گردد.

- نه، واقعاً هیچ حرف دیگری برای گفتن باقی نمانده بود. من هیچ حرفی دیگر ندارم. من براساس قولی که به آقای ضیاء داده بودم، در پاسخ هایم صداقت کامل داشتم اما بعد از آن طوری با من برخورد شد که دیگر صداقت را کنار گذاشتم.

* یعنی معتقدید که مردم ما جنبه صداقت شما را نداشتند؟

- جنبه در این حد بود که من 2.5 میلیون ناسزا در صفحه شخصی ام از کاربرانی دریافت نموده ام که خود را طرفدار استقلال می دانند. مردم اینقدر من را مورد لطف خودشان قرار دادند که فکرش را هم نمی کردم. ناسزاهایی شنیدم که تا به حال نشنیده بودم. کلاس درس خوبی بود برای من.

* یعنی خودتان پیش بینی نمی کردید که چنین اعترافی، واکنش های زیادی در پی داشته باشد؟ حتی عده ای این اتهام را مطرح می کردند که شما برای دیده شدن دوباره چنین موضوعی را مطرح نموده اید.

- باور کنید من این موضوع را کاملاً فی البداهه گفتم. پیش از برنامه نه اطلاعی از سوالی داشتم که قرار بود از من پرسیده گردد و نه تصمیم گرفته بودم که این موضوع را مطرح کنم. فقط برمبنای قولی که به آقای ضیا داده بودم که صداقت را بگویم، حرف زدم. یکباره جرقه ای زده شد و من هم گفتم.

* پشیمان نیستید؟

- نه، بحث پشیمانی نیست. این موضوع هم در این فوتبال تبدیل به خاطره شد. شما هر سوالی بپرسید، در این فوتبال به یک داستانی تبدیل می گردد و جریان جدیدی ایجاد می نماید. من البته صفحه اینستاگرامم را بسته ام اما تا همین حالا من هنوز بابت آن جریان ناسزا می شنوم.

* سوءبرداشتی در مسیر این اعتراف صورت نگرفته بود که لازم باشد توضیحی درباره اش بدهید؟

- چرا. فقط یک نکته است که باید بگویم و آن اینکه منظور من از آن اعتراف به بازی استقلال - راه آهن در لیگ ششم مربوط می شد اما خیلی ها فکر نموده اند که من بازی استقلال - راه آهن در لیگ دهم را گفته ام. حکایت آهنگر و مسگر و بلخ بود!

* تفاوت این دو بازی چه بوده؟

- در آن بازی که من گل مردود راه آهن را سالم اعلام کردم، استقلال بازی را برد و در نهایت هم با اختلاف 4 امتیاز با سایپا، چهارم شد. خوب یادم هست که فصل ششم لیگ برتر بود. سایپا با 56 امتیاز قهرمان و استقلال اهواز با 54 امتیاز نایب قهرمان شد. پرسپولیس با 53 امتیاز در صندلی سوم جدول نشست و استقلال با 52 امتیاز چهارم شد. یعنی برای اینکه استقلال قهرمان گردد، بازی اش با راه آهن باید 7 امتیاز داشت. ضمن اینکه در آن بازی هم برده بود و اشتباه من هیچ تأثیری در نتیجه بازی نداشت.

* در بازی استقلال - راه آهن فصل دهم اما استقلال باخت!

- بله. اگر اشتباه نکنم استقلال با دریافت 2 یا 3 گل از راه آهن، آن بازی را باخت اما در آن مسابقه همه گل هایی که به ثمر رسید، کاملاً سالم بود. در آخر فصل هم استقلال با اختلاف یک امتیاز نتوانست قهرمان گردد و نایب قهرمان شد. قطعاً 2 امتیازی که در بازی با راه آهن از دست داد، می توانست در قهرمانی استقلال تأثیرگذار گردد اما هیچ اشتباهی در باخت شان تأثیر نداشت. پس من هیچ تأثیری در نتایج استقلال نداشته ام.

* قبول دارید انتخاب تان برای قضاوت بازی استقلال - راه آهن در لیگ دهم، بعد از اتفاقاتی که در همین بازی در فصل ششم افتاده بود، کار درستی نبود؟

- چیدمان داوری که دست من نبود. کسانی که چیدمان داوری را انجام می دهند باید به این مسائل دقت نمایند.

* بعد از این هجمه ای که علیه تان به راه افتاد هیچ تلاشی نکردید برای اینکه طرفداران استقلال را آرام کنید.

- همه این ها خیلی زود به خاطره تبدیل می شوند.

* اما چه خوب است که نام نیک و خاطرات خوب باقی بماند.

- مردم هرروز به ماجرای تازه ای گیر می دهند. یک روز به x و روز دیگر به y. از چهره های ورزشی تا سیاسی. خلاصه یکجوری باید اوقاتمان بگذرد. هنوز بلد نیستیم چطور از فضای مجازی استفاده کنیم و من هم ترجیح می دهم مثل همیشه مقابل این اتفاقات سکوت کنم.

*این اولین بار نیست و هر چند وقت یکبار شما مورد چنین حمله هایی قرار می گیرید.

- مهم نیست. دم همه مردم گرم و گلی به جمال شان. همه این ها در نهایت منشأ خیر می گردد و پایانش رحمت است. آهن هرچه گداخته تر می گردد، مطمئن تر می گردد. من همیشه مقابل چنین اتفاقاتی سکوت نموده ام و زمان همه چیز را ثابت نموده.

* این ها باعث نمی گردد تصمیم بگیرید از فوتبال و ورزش برای همیشه کنار بروید؟

- شاید از فوتبال دور باشم اما از ورزش دور نیستم و رییس بزرگ ترین هیأت ایران هستم. هیأت انجمن های ورزشی استان خراسان رضوی که هر رشته ورزشی که فدراسیون ندارد را در زیر مجموعه این هیأت داریم. سه سال پیش که ریاست این هیأت را برعهده گرفتم، رتبه 23 را در ایران داشت. سال 95 رتبه 3 در ایران و سال 96 رتبه اول را در ایران کسب کرد.

1000 - 9

https://bestcanadatours.com: با مجری سفر به کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 3074

به "قهرمانی: منظورم استقلال - راه آهن فصل ششم بود، نه فصل دهم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی: منظورم استقلال - راه آهن فصل ششم بود، نه فصل دهم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید