قطار علم و فناوری کشور متوقف نمی شود

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در سی و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اکثریت اعضا برگزار شد، با بیان اینکه بحث تأمین مالی حوزه های علم و فناوری از طریق صندوق های پژوهش و فناوری یکی از مهمترین مؤلفه های اکوسیستم فناوری و نوآوری محسوب می شود، گفت: این حوزه اگرچه کم تجربه است اما در همین زمان کوتاه نیز عملکردهای کمی و کیفی مناسبی داشته است؛ تحولی که صندوق های پژوهش و فناوری با سرمایه های اندک خود در حوزه های تکنولوژی ایجاد کردند، قابل انکار نیست.

قطار علم و فناوری کشور متوقف نمی شود

دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با تاکید بر اینکه قطار علم و فناوری کشور در حال حرکت است و نمی توان آن را به این دلیل که هنوز برخی زیرساخت های آن تکمیل نشده، متوقف کرد، گفت: بخشی از مسئولیت اجتماعی ما در توسعه این اکوسیستم نهفته است. هرچند که تمام تلاش ما بر آن است که همزمان با حرکت این قطار، نگرانی ها را رفع و وضعیت آن را سامان ببخشیم.

وحدت از همه مسئولان و دست اندرکاران اکوسیستم نوآوری و فناوری خواست که مسئولانه وارد این حوزه شده و به آن کمک کنند.

دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری شرح داد: در صندوق نوآوری و شکوفایی، از اواخر سال گذشته ظرفیت های جدی برای نقش آفرینی صندوق های پژوهش و فناوری در کشور ایجاد شد که آثار و برکات آن را در سال جاری به طور خاص در حوزه علم و فناوری شاهد خواهیم بود.

در سی و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با موافقت اکثریت اعضا مجوز تأسیس صندوق پژوهش و فناوری تلاشگران اقتصاد پایدار و دستور العمل اجرایی اعطا، لغو مجوز، هدایت و نظارت بر فعالیت های صندوق های پژوهش و فناوری به تصویب رسید.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 24521

به "قطار علم و فناوری کشور متوقف نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار علم و فناوری کشور متوقف نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید