عرضه مرغ 11 هزار و 500 تومانی تا خاتمه نوروز ادامه دارد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: عرضه گوشت مرغ گرم به قیمت تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومان تا سرانجام تعطیلات نوروز 98 ادامه خواهد یافت.

عرضه مرغ 11 هزار و 500 تومانی تا خاتمه نوروز ادامه دارد

به گزارش ایرنا، حمید ورناصری با تشریح برنامه های این شرکت برای تنظیم بازار محصولات پروتئینی اضافه نمود: گوشت گوساله منجمد نیز برای گروه های هدف در نظر گرفته شده است که به زودی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بین این گروه ها که شامل کارگران، کارمندان دولت و تعدادی دیگر توزیع خواهد شد.

ورناصری با تاکید بر اینکه واردات گوشت منجمد برزیلی متوقف نشده است، یادآور شد: تعریف شبکه های توزیع جزو اختیارات ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت، معدن و تجارت است؛ بر این اساس وزارت صنعت موظف شد گروه های هدف را برای توزیع این محصول تعریف کند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در عین حال از تداوم روند توزیع گوشت از سایر راه ها از جمله به صورت اینترنتی اطلاع داد و گفت: هرچه میزان توزیع از این روش بسیار ناچیز است اما این در کنار سایر شبکه های توزیع مطرح بوده و تداوم خواهد یافت.

وی از توزیع روزانه 700 تا 800 تن گوشت اطلاع داد و اضافه نمود: گوشت منجمد گوساله نیز در اختیار گروه های هدف قرار خواهد گرفت.

ورناصری با تاکید بر اینکه گوشت تازه گوسفندی نیز در شبکه توزیع وجود دارد گفت: تنها گوشت گوساله منجمد به گروه های هدف توزیع می گردد.

  • گرانی قیمت مرغ ناشی از کمبود نهاده نیست

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گرانی قیمت مرغ ناشی از کمبود نهاده ها را رد کرد و گفت: هیچ کمبودی در بازار نهاده ها نیست و کالا به اندازه کافی در کشور ذخیره سازی شده است.

به گفته وی، یکی از علل افزایش قیمت مرغ، نبود نقدینگی در دست فراوری نماینده است بنابراین ناگزیر برای تامین نقد ینگی به دلال و واسطه مراجعه نموده و آنها نیز با لحاظ کردن سودهای خود، محصول را عرضه می نمایند که این رویه بر قیمت نهایی اثر گذار است.

ورناصری ادامه داد: سودجویی دلال ها و کمبود نقدینگی فراوری نماینده از عواملی است که سبب شده قیمت ها با افزایش روبرو شوند.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 13373

به "عرضه مرغ 11 هزار و 500 تومانی تا خاتمه نوروز ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه مرغ 11 هزار و 500 تومانی تا خاتمه نوروز ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید