عرضه تسهیلات بیمه ای به شرکت های دانش بنیان

به گزارش مجله سرگرمی، بسته حمایتی مصوب شده برای تسهیل امور جاری شرکت های دانش بنیان به تدریج توسعه یافته است؛ تسهیلات بیمه ای یکی از مواردی است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان عرضه می گردد.

عرضه تسهیلات بیمه ای به شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرنگاران، تسهیلات ایجاد شده در حوزه بیمه، موارد و حوزه های مختلفی را در بر می گیرد. بر اساس تفاهم نامه ای که پیش از این، میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دستگاه دولتی متولی این حوزه، منعقد شد، شرکت های دانش بنیان حائز شرایط، برای قراردادهای مرتبط با فعالیت دانش بنیان خود، از معافیت اعمال ضریب حق بیمه قراردادها برخوردار می شوند.

بخگرددگی جرائم بیمه تأمین اجتماعی، یکی دیگر از تسهیلاتی است که برابر قانون، در این زمینه برای شرکت های دانش بنیان دارای شرایط در نظر گرفته می گردد. بر اساس قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور، سازمان تامین اجتماعی می تواند نسبت به بخگرددگی جرائم خارج از اختیار کارفرمایان اقدام کند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پس از آنالیز درخواست ها، شرکت های مورد تایید را به نهاد معین شده معرفی می نماید.

مشاوره

شرکت های دانش بنیان همچنین از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای همکار، مشاوره بیمه تامین اجتماعی دریافت می نمایند. مشاوره در این حوزه بخش های مختلفی را در بر می گیرد. مشاوره پیرامون کلیه قوانین کار و تامین اجتماعی و تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه جهت ارائه به سازمان تامین اجتماعی، بخشی از این خدمت است. همچنین شرکت های تامین اجتماعی در زمینه آنالیز قراردادها از نظر بیمه و حضور در جلسات هیات های حل اختلاف به عنوان نماینده، مشاوره دریافت می نمایند.

بیمه نامه

بر اساس تفاهم نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با چند شرکت بیمه ای، شرکت های دانش بنیان حائز شرایط می توانند برابر قوانین و آیین نامه ها از بعضی تسهیلات در زمینه اخذ بیمه نامه های مختلف بهره مند شوند. بیمه های مسئولیت، بیمه اشخاص ثالث، بیمه های مهندسی و بیمه های آتش سوزی و سرقت از جمله بیمه نامه هایی است که شامل این خدمت می گردد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 75720

به "عرضه تسهیلات بیمه ای به شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه تسهیلات بیمه ای به شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید