عدم خسارت به بناها و آثار تاریخی قم با افزایش شدت بارندگی

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از عدم خسارت به بناها و آثار تاریخی بر اثر شدت بارندگی در روزهای اخیر خبر داد.

عدم خسارت به بناها و آثار تاریخی قم با افزایش شدت بارندگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، حمید یزدانی با اعلام این خبر گفت: براساس بخشنامه های قبل از ایام نوروز اقدامات پیشگیرانه اعم از جمع آوری مصالح در محیط کارگاه های مرمت، نظافت پشت بام ها و راه آبها و... اجرا شده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم افرود: طی دو روز گذشته با شدت دریافت بارندگی ها بازدیدهابه صورت مستمر انجام می شود تا در صورت بروز هرگونه مسئله ای در اسرع وقت رسیدگی شود.

او با بیان اینکه خوشبختانه در بارندگی های اخیر هیچگونه خسارت مالی و آسیب جدی به بناهای تاریخی استان وارد نشده است اعلام نمود: بناهای آماده سازی شده برای ایام عید عبارتند از مقابر گنبد سبز، بیت امام (ره)، موزه گنجینه آثار مراجع، خانه تاریخی زند، محوطه تاریخی قلی درویش و حدود 6 اثر در گذرهای تاریخی بافت تاریخی استان که مورد بازدید علاقمندان قرار می گیرد.

یزدانی ادامه داد: طی اقدامات اجرا شده در ایام بارندگی بناهایی که کارگاه مرمت بوده و مورد بازدید عموم است ساماندهی شده علاوه بر آن با جمع آوری مصالح و ساماندهی محوطه ها، تسطیح و هدایت آب های سطحی اجرا شده است.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 17414

به "عدم خسارت به بناها و آثار تاریخی قم با افزایش شدت بارندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم خسارت به بناها و آثار تاریخی قم با افزایش شدت بارندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید