عاملی که عمر شما را طولانی می نماید

به گزارش مجله سرگرمی، عامل موثر برای طول عمر که شانس بیشتری را برای رسیدن به تولد 85 سالگی در افراد ایجاد می نماید، در این گزارش بخوانید.

عاملی که عمر شما را طولانی می نماید

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، یک مطالعه نشان می دهد افراد خوش بینی که نیمه پر لیوان را در نظر می گیرند از عمر طولانی تری برخوردار بوده و شانس بیشتری برای رسیدن به تولد 85 سالگی خود دارند.

متخصصان بر این باورند که افراد با دید مثبت با استرس، بهتر کنار می آیند که این امر تاثیرات سوء استرس بر سلامت جسمانی آنان را محدود می نماید.این افراد هم چنین بیشتر اهدافی را برای خود معین نموده و باور دارند که به آن ها دست خواهند یافت و از این رو بیشتر ورزش نموده و غذاهای سالم می خورند.

متخصصان دانشگاه بوستون حدود 70 هزار زن 58 تا 86 ساله را به مدت یک دهه و حدود 1500 مرد 41 تا 90 ساله را به مدت سه دهه پس از ارائه پرسشنامه هایی برای آنالیز دیدگاهشان به زندگی، تحت نظر قرار دادند.

نتایج نشان داد افراد خوش بین بین 11 تا 15 درصد عمر طولانی تری داشته و شانس بیشتری برای رسیدن به تولد 85 سالگی خود دارند.

به طور دقیق تر زنان خوش بین 14.9 درصد طول عمر بیشتری داشته و این میزان برای مردان 10.9 درصد به دست آمده بود.زنانی که بیشترین خوش بینی را داشتند 50 درصد بیشتر شانس رسیدن به 85 سالگی را داشته و مردانی که بیشترین خوش بینی را داشتند 70 درصد از شانس بیشتری برای رسیدن به این سن برخوردار بودند.

هم چنین افرادی که خوش بین بودند با احتمال کمتری برای ابتلا به دیابت نوع 2 و افسردگی روبرو بودند اما احتمالاً حتی در صورت داشتن این فاکتورها نیز از طول عمر بیشتری نسبت به دیگر افراد برخوردار خواهند بود.

دکتر لوینا لی، مولف اصلی این مطالعه اظهار داشته در حالی که تحقیقات، بسیاری از عوامل خطر بیماری ها و مرگ زودرس را تعیین نموده اند ، آگاهی کمی نسبت به عوامل مثبت روانی - اجتماعی که می توانند شانس بهره مندی از پیری سالم را افزایش دهند، وجود دارد.

به گفته این متخصص این مطالعه از اهمیت بهداشت عمومی بالایی برخوردار است، چرا که نشان می دهد خوش بینی یکی از این سرمایه های روانی اجتماعی است که پتانسیل افزایش طول عمر انسان را دارد.

از آن جایی که خوش بینی می تواند آموخته گردد، این مطالعه برای افراد مسن امیدبخش خواهد بود. مراقبه، رفتار درمانی شناختی و تمرین های نویسندگی ممکن است افراد را به داشتن دیدگاهی مثبت و روشن به زندگی ترغیب کند.

این مطالعه تعریفی از خوش بینی را ارائه داده است و طبق این تعریف این عقیده که آینده خوشایند خواهد بود، زیرا می توان نتایج مهم را کنترل کرد همان خوش بینی است.در مقابل، افراد بدبین با این دیدگاه که مسائل دائمی هستند و کاستی های فرد را منعکس می نمایند ممکن است احساس ناامیدی داشته باشند.

به گفته متخصصان خوش بینی ممکن است به این دلیل سالم باشد که افراد خوش بین با در نظر دریافت موقعیت های منفی به عنوان چالش و نه تهدید راحت تر با استرس مقابله می نمایند.

براساس این مطالعه، افراد خوش بین هم چنین تمایل بیشتری به ورزش دارند و مردان خوش بین نیز لاغرتر بوده و کمتر به مصرف الکل روی می آورند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، متخصصان با اشاره به ضرورت انجام مطالعات بیشتر در خصوص دلایل اهمیت خوش بینی، بر ارتباط بین خوش بینی و سلامتی تاکید نموده اند.

منبع : ایسنا

بازگشت به صفحه رسانه ها

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 41052

به "عاملی که عمر شما را طولانی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاملی که عمر شما را طولانی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید