نکاتی برای طراحی سفر ماه عسل

به گزارش مجله سرگرمی، شما قصد دارید برای سفر ماه عسل خود به کجا بروید و چه برنامه ای برای این سفر تدارک دیده اید؟ برای تجربه کردن اوقات و لحظاتی خوش و دلنشین در یک ماه عسل رؤیایی، شما و همسرتان دیدگاه های مشابهی دارید؟ اطمینان داشتن از این موضوع بسیار حائز اهمیت است. ما در این مقاله بر آن هستیم که در راستای برنامه ریزی سفر ماه عسل زوج های جوان، نکاتی مفید برای خوانندگان خبرنگاران برشماریم.

نکاتی برای طراحی سفر ماه عسل

پنج فاکتور مهم برای زوج های جوان در رفتن به سفر ماه عسل به توضیح زیر است. شما تا چه اندازه از این عوامل آگاهی داشته اید؟ 1. انتخاب یک مکان رؤیایی 2. صرف هزینه منطقی برای سفر 3. اقامت همراه با آسایش 4. بهره مندی از غذاها و خوراکی های دلچسب 5. انجام فعالیت های لذت بخش

رویاهایتان را از هم اکنون شروع کنید!

وقت را هدر ندهید. از الان برای برنامه ریزی یک ماه عسل ایده آل وقت بگذارید. مشغول ایده پردازی شوید و درباره این سفر با همسرتان مفصل صحبت کنید. سعی کنید اموری را که فکر می کنید برای شما و همسرتان در این سفر مهم است از قبل بشناسید و برای آنها برنامه ریزی کنید. بهتر است هر یک از شما لیستی جداگانه از علایق خود آماده کند و آن گاه خواسته های خود را با هم تطبیق دهید.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با تجربه این سفر از خانواده و دوستانتان هدایت بگیرید و از افراد زبده در حوزه مسافرت اطلاعات مفید کسب کنید، اما در عین حال سعی نکنید که تجربه ماه عسل دیگران را دقیقاً برای خودتان پیاده کنید! در جریان این تحقیقات و ایده پردازی ها سعی کنید نظرات خود و همسرتان را به عنوان نظر غالب برگزینید و البته طوری این فعالیت ها را انجام دهید که برای شما جنبه سرگرمی هم داشته باشند.

حالا شما و همسرتان برای این که بتوانید به رویای ماه عسل ایده آل تان تحقق ببخشید ضروری است به پرسش های زیر پاسخ دهید:

تا به حال به تلفیق جشن عروسی و سفر ماه عسل اندیشیده اید؟

چندی است که برنامه عروسی در مقصد ماه عسل به طور روزافزون مورد استقبال زوج های جوانی که مراسم ازدواج شان را جشن می گیرند قرار گرفته است. چرا نباید از این برنامه استقبال کرد؟ تلفیق پیمان ازدواج و ماه عسل رؤیایی نوعی سادگی را به همراه دارد که این سادگی، زیبایی خاصی به جشن ازدواج زوج های جوان می بخشد.

یک برنامه شادمانی، یک بار هزینه کردن، آن هم در یک مقصد واحد، روی هم رفته به معنای یک خاطره بزرگ و رمانتیک در شروع زندگی مشترک خواهد بود. لازم به ذکر است که در کشور استرالیا و البته در سایر نقاط جهان تالارهای مخصوص و مکان های خاصی با قیمت های مختلف جهت برپایی جشن عروسی و گذراندن دوره ماه عسل برای زوج های جوان در دسترس است.

دوست دارید چه زمان راهی سفر ماه عسل شوید؟

ممکن است مایل باشید که بلافاصله پس از جشن عروسی به ماه عسل بروید؛ شاید هم ترجیح می دهید که پس از جشن و سرور یکی دو روز استراحت کنید و سپس راهی سفرتان شوید. البته گاهی نیز زوج های جوان ترجیح می دهند که ماه عسل شان را تا تعطیلات بعدی به عقب بیندازند تا روزهای بیشتری برای مسافرت در اختیار داشته باشند یا پس انداز بیشتری کسب نمایند، یا این که آب و هوا در مقصد سفرشان مساعد باشد... چنین ملاحظاتی هم در جای خود پسندیده است.

مایلید سفر ماه عسل تان چه مدت به طول بیانجامد؟

مایلید که فقط تعطیلات آخر هفته را به سفر بروید، یا مدت یک هفته، دو هفته یا بیشتر را در ماه عسل بگذرانید؟ چند روز می توانید از کارتان مرخصی بگیرید؟ اگر قصد دارید برای ماه عسل به یک سفر خارجی نسبتاً طولانی بروید، در این صورت بهتر است از کارفرمایتان تقاضا کنید که برای شما گزینه مرخصی همراه با حقوق را در نظر بگیرد.

چه نوع ماه عسلی بیشتر به دلتان می نشیند؟

شما سفری شبیه به سفرهای دریایی پرهزینه و لوکس در دریای کارائیب را می پسندید یا مکانی دنج و دوردست در جزایر استوایی بیشتر باب میل تان است؟ شاید هم نور فراگیر شهرهای زیبای اروپایی مانند لندن، پاریس و رم بیشتر با روحیه شما سازگار است؟ هر یک از این مناطق که انتخاب شما باشد، با تعیین بودجه سفر و برنامه ریزی قبلی برای انتخاب اقامتگاه شیرینی سفرتان را چند برابر کنید.

در گام بعدی، اطمینان حاصل کردن از این که در فصل مناسب، به مکانی مناسب برای گذراندن ماه عسل بروید بسیار مهم است، زیرا ممکن است شرایط جوی در مکان انتخابی شما چندان مساعد نباشد و به طور مثال، بارندگی پیوسته و شدید بازدید از اماکن دیدنی منطقه را برای شما سخت کند.

اگر یکی از جزایر استوایی را برای اقامت و تفریح خود برگزیده اید یک نکته را از قلم نیاندازید: آسمان مناطق استوایی همواره صاف و آفتابی نیست، اما بارش باران معمولاً در اواخر بعدازظهر اتفاق می افتد، بنابراین شما می توانید در بقیه اوقات روز که هوا عالی و آسمان آفتابی است فعالیت های تفریحی تان را دنبال کنید.

انتخاب بهترین و مناسب ترین اقامتگاه

پس از انتخاب زمان و مکان مورد نظر برای رفتن به سفر ماه عسل، قدم بعدی یافتن هتل یا اقامتگاهی متناسب با بودجه سفر است. با توجه به این که در مناطق مختلف هتل های پرشماری برای اقامت در دسترس است، لذا بهترین راه حل برای انتخاب هتل این است که قیمت آنها را در یکی از سایت های ویژه فعال در زمینه قیمت سنجی، مثلاً سایت تریواگو (Trivago) آنالیز کنید. به این ترتیب شما مطمئن خواهید شد که با تکیه بر اطلاعات یکی از بهترین سایت های رزرو هتل مثل اکسپدیا (Expedia) انتخابی مناسب انجام داده اید.

مقصد سفر ماه عسل شما چه منظره ای داشته باشد؟

دوست دارید اتاق محل اقامت شما مشرف به ساحل باشد یا قله یک کوه را از پنجره اتاق خود ببینید؟ در هنگام شب سکوت محض برایتان آرامش بخش است یا شلوغی و هیاهوی شهر شما را بیشتر به وجد می آورد؟ اگر از آن دسته افرادی هستید که چشم انداز محل اقامت را با وسواسی اینچنینی انتخاب می کنید، ضروری است حتما از پیش برای رزرو هتل یا سوئیت محل اقامت خود اقدام کنید. از قلم نیاندازید که ممکن است بسیاری از زوج های جوان دیگر نیز همانند شما برای ماه عسل یا تعطیلات خود اقامت در همین محل را برگزیده باشند.

قصد دارید چقدر پول خرج کنید؟

این مورد می تواند در انتخاب پاتوق شما در مقصد سفرتان خیلی مؤثر باشد، اما نه الزاماً در انتخاب خود مقصد. برای مثال در بسیاری از جزایر استوایی برای گردشگران با سطوح اقتصادی مختلف اقامتگاه های متعددی تدارک دیده شده است. ما پیشنهاد می کنیم ابتدا سطح بودجه خودتان را برای سفر تعیین کنید، سپس برای هدایت و دریافت ایده جهت انتخاب اقامتگاه از سایت هایی بازدید کنید که در این راستا فعالیت می نمایند.

تمایل دارید چه کارهایی در سفر ماه عسل انجام دهید؟

بهتر است برای تک تک لحظاتی که در دوران ماه عسل در کنار همسرتان می گذرانید از پیش برنامه ریزی کنید. فکر می کنید چه نوع تفریحاتی برای شما و همسرتان لذت بخش است؟ نشستن و صحبت کردن در کنار آتش و در فضای باز؟ یا قدم زدن در کنار ساحل، آن هم در حالی که نور مهتاب و ستارگان چراغ راه شما و همسرتان شده اند؟ شاید هم شما علاقه مند به فعالیت های پر جنب و جوش تری مانند شنا، صخره نوردی یا پرش با خودرو در تلی از شن و ماسه هستید؟ درباره فعالیت های تفریحی مورد علاقه خود با همسرتان صحبت کنید.

قصد دارید چه نوع غذاهایی را در چه مکان هایی میل کنید؟

آیا صرف غذا در رستوران های مجلل فاین داینینگ (Fine Dining) انتخاب شماست یا ترجیح می دهید از رستوران های ارزان تر یا حتی دکه های غذا فروشی غذا تهیه کنید؟ توصیه می کنیم در این سفر گاهی غذایی خانگی و هرچند ساده را با یاری هم طبخ نموده و میل کنید. در آینده هرگز طعم آن را فراموش نخواهید کرد!

مسلما همه زوج های جوان باید از بعضی خواسته های شخصی شان در این سفر چشم پوشی نمایند. شما هم به نوبه خود سعی کنید بر روی گزینه هایی که بیشتر از همه برایتان اهمیت دارد تمرکز کنید. از قلم نیاندازید که در سال های آینده فرصت دارید به اتفاق همسرتان به سفرهای زیادی بروید، در آن موقع می توانید به کارهایی بپردازید، یا به جاهایی بروید که در این سفر از آن ها صرف نظر نموده اید.

منبع: کجارو
انتشار: 13 اسفند 1402 بروزرسانی: 13 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 68198

به "نکاتی برای طراحی سفر ماه عسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی برای طراحی سفر ماه عسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید