شاگرد زرنگ ها و تنبل ها در بورس هفته سوم مهر

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران : در هفته گذشته شاخص کل در آخرین روز معاملاتی هفته نسبت به روز آخر هفته پیشین 21 هزار واحد بالاتر ایستاد.

شاگرد زرنگ ها و تنبل ها در بورس هفته سوم مهر

به گزارش خبرنگاران، در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل بورس تهران در رقم یک میلیون و 561 هزار واحد ایستاد که نسبت به روز مشابه هفته پیشین 1.35 درصد رشد داشته است. در واقع علی رغم ریزش شاخص کل در روزهای دوشنبه و چهارشنبه و تثبیت در روز سه شنبه، رشد های ابتدایی هفته به حدی بود که شاخص کل را در انتها معاملات هفته سوم مهرماه بالاتر از رقم انتهای هفته دوم مهرماه قرار دهد.

>>>>بیشتر بخوانید؛

سنت شکنی شاخص در روز چهارشنبه؛ روزِ قرمز 70 درصد بورس /ترمز شدید خودرو در بازار سهام

افزایش میانگین هفتگی ارزش معاملات کل و خرد بورس

در هفته سوم مهرماه، میانگین ارزش معاملات بازار 16 هزار میلیارد تومان بود که نسبت به میانگین هفته پیشین 26 درصد رشد داشته است. همچنین میانگین ارزش معاملات خرد هفته 13 هزار و 146 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 27 درصد بیشتر است.

کاهش میانگین هفتگی صف های بازار

در آخرین روز معاملاتی هفته که شاخص کل 18 هزار واحد ریزش کرد، ارزش صف های فروش 2 هزار و 900 میلیارد تومان بود که بالاترین رقم در این هفته بود. کمترین رقم ارزش صف های فروش هفته به روز یکشنبه برمی شود که ارزشی معادل هزار و 198 میلیارد تومان داشت.

همچنین در روز چهارشنبه، ارزش صف های خرید بازار کمترین رقم هفته را داشت. ارزش صف های خرید این روز 979 میلیارد تومان بود. بالاترین رقم صف های خرید هفته به روز شنبه اختصاص داشت که ارزش آن 2 هزار و 342 میلیارد تومان بود.

اما میانگین هفتگی ارزش صفوف بازار در هفته سوم مهرماه نسبت به هفته دوم مهرماه کاهش داشت. میانگین ارزش صف های فروش هفته اخیر هزار و 921 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 31 درصد کاهش یافته است. همچنین میانگین ارزش صف های خرید بورس در هفته سوم مهر ماه هزار و 474 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته دوم ماه 17 درصد کاهش نشان می دهد.

نوسان زیاد ورود و خروج پول حقیقی

در هفته اخیر، ارقام تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی نوسان زیادی داشته است. به طوری که در روزهای زوج هفته خالص پول حقیقی وارد شده به بازار منفی بوده و در روزهای فرد مثبت شده است. در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه شاهد خروج پول حقیقی و در روزهای یکشنبه و سه شنبه شاهد ورود پول حقیقی به بازار سهام بوده ایم. بیشترین رقم خروج پول حقیقی به روز دوشنبه برمی شود که ارزش آن هزار و 394 میلیارد تومان بود و شاخص کل در این روز 17 هزار واحد ریزش کرد. بیشترین رقم ورود پول حقیقی نیز به روز یکشنبه تعلق داشت که به رقم هزار و 666 میلیارد تومان بالغ شد، شاخص کل در این روز 55 هزار واحد رشد کرد.

بیشترین بازدهی هفته

در هفته سوم مهرماه، بیشترین بازدهی به نماد بنو (بیمه تجارت نو) اختصاص داشت که 26.18 درصد بازدهی داشته است. پس از بنو، دیگر نماد بیمه ای یعنی نماد ودی(بیمه دی) بیشترین بازدهی را در هفته گذشته داشته است. بازدهی ودی 25.67 درصد بوده است. پس از این دو نماد بیمه ای، نماد شیران (سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران) با 25.33 درصد در رتبه سوم قرار گرفته است. نماد بورس (بورس اوراق بهادار تهران) با 24.2 درصد در رتبه چهارم قرار گرفته است و پس از آن، نماد سصفها (سیمان اصفهان) با 23.9 در رتبه چهرام بازدهی هفتگی قرار گرفته است.

کمترین بازدهی هفته

کمترین بازدهی هفته به نماد ساوه (سیمان ساوه) اختصاص دارد که بازدهی آن در هفته گذشته 17.28- درصد است. نماد واعتبار (سرمایه گذاری اعتبار ایرانیان) با 15.97- درصد در رده دوم کمترین بازدهی هفته سوم مهرماه قرار گرفته است. کشرق (صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود) با 15.55- درصد رتبه سوم کمترین بازدهی را دارد و رتبه چهارم به نماد بپیوند (برق و انرژی پیوند گستر پارس) تعلق دارد که 15.48- درصد بازدهی داشته است. رتبه پنجم نیز به نماد غویتا (ویتانا) اختصاص دارد که بازدهی آن در هفته گذشته 15.45- درصد بوده است.

بیشترین بازدهی ماه

بیشترین بازدهی در سه هفته ابتدایی مهرماه را نماد گدنا (تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) داشته است. گدنا 121.35 درصد در مهرماه بازدهی داشته است. پس از گدنا، نماد ثباغ (شهرسازی و خانه سازی باغمیشه) در رتبه دوم بیشترین بازدهی ماهانه قرار گرفته است. ثامید (توسعه و عمران امید) رتبه سوم را دارد و رتبه چهارم به نماد شکف (کف) تعلق دارد. نماد کحافظ (کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ) نیز رتبه پنجم بیشترین بازدهی ماهانه را در مهرماه به خود اختصاص داده است.

کمترین بازدهی ماه

نماد ونیرو (سرمایه گذاری نیرو) با 44- درصد بازدهی، کمترین بازدهی را در مهرماه داشته است. پس از ونیرو، نماد وملی (سرمایه گذاری گروه صنعتی ملی) کمترین بازدهی ماهانه را به خود اختصاص داده است. پس از این دو نماد گروه سرمایه گذاری، نماد کشرق (صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود) کمترین بازدهی را در سه هفته ابتدایی مهرماه داشته است. رتبه چهارم این لیست به دیگر نماد گروه سرمایه گذاری یعنی وبهمن (سرمایه گذاری بهمن) تعلق دارد و پس از آن نماد زدشت (مجتمع کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره) در رتبه پنجم کمترین بازدهی ماهانه قرار گرفته است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 113934

به "شاگرد زرنگ ها و تنبل ها در بورس هفته سوم مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاگرد زرنگ ها و تنبل ها در بورس هفته سوم مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید