سیگارهای الکترونیکی عامل سکته مغزی و قلبی هستند

به گزارش مجله سرگرمی، محققان در مطالعات خود دریافتند که استفاده از سیگارهای الکترونیکی با افزایش خطر سکته مغزی و قلبی مرتبط است.

سیگارهای الکترونیکی عامل سکته مغزی و قلبی هستند

به گزارش فارس به نقل از لایوساینس، تصور می گردد سیگارهای الکترونیکی، سیگارهای سالمی هستند اما این نوع سیگار نیز عوارض خود را به همراه دارد. محققان در مطالعات جدید، رابطه میان کشیدن سیگارهای الکتریکی و افزایش خطر حملات قلبی و سکته مغزی را کشف کردند.

  • مجله مقابله با سیگار

محققان اذعان دارند که در 30 دقیقه اول بعد از استعمال سیگارهای الکترونیکی، افزایش قابل توجه فشار خون، ضربان قلب و سفت شدگی عروق مشاهده شد.

از طرفی نتایج یک مطالعه که توسط محققان آمریکایی انجام شده، نشان داده است، سیگار الکترونیکی موجب آسیب به ریه شده و احتمال عفونت ریوی را شدیداً افزایش می دهد؛ نتیجه یک مطالعه دیگر نیز نشان می دهد که سیگارهای الکترونیکی ریه ها را مسموم می نمایند، اثربخشی سیستم ایمنی را کاهش می دهند و موجب تحریک فعالیت باکتری هایی می شوند که در نهایت به طور بالقوه ای، ابرمیکروب ها را کشنده تر می نمایند.

مگنوس از مؤسسه کارولینسکا می گوید: مصرف نمایندگان سیگار الکترونیکی در چند سال اخیر افزایش میلیونی داشته و تبلیغ با عنوان کم ضرر بودن آنها موجب استفاده بی حد و حصر از آن شده است؛ این در حالیست که اثرات نامطلوب سیگار الکترونیکی به اندازه سیگارهای توتونی است.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 11666

به "سیگارهای الکترونیکی عامل سکته مغزی و قلبی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگارهای الکترونیکی عامل سکته مغزی و قلبی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید