سیستم عجیب و پیچیده آدرس دهی در ژاپن!

به گزارش مجله سرگرمی، وبسایت تابناک باتو: خیابان های ژاپن نام ندارند، زیرا سیستم آدرس در ژاپن با آنچه در کشور های جهان وجود دارد، متفاوت است. آن ها به جای نامگذاری خیابان ها، روی بلوک ها یا مربع های مسکونی شماره گذاری می کنند و به این ترتیب خیابان ها بدون نام می مانند. مربع مسکونی منطقه ای است که با خیابان ها احاطه شده است.

سیستم عجیب و پیچیده آدرس دهی در ژاپن!

کیفیت این سیستم به این شکل است که شهر به مربع هایی تقسیم و سپس هر مربع و هر ساختمان شماره گذاری می شود. اگر در جستجوی منطقه ای هستید، به جای این که عدد خیابان را بپرسید، باید از عدد مربع های مسکونی سؤال کنید. رسیدن به مربع مورد نظر کار آسانی نیست، شما یا باید منطقه را خوب بشناسید، یا دست کم یک نقشه و یا جی پی اس داشته باشید.

خوشبختانه در شهر های ژاپن نقشه هایی در مناطق اصلی مثل ایستگاه های قطار و اتوبوس وجود دارد که می توانید با استفاده از آن، مکان مربع مقصد و مبدأ را معین کنید. به همین دلیل در آدرس های پستی ژاپن نام خیابان وجود ندارد، بلکه اسم شهر، شماره منطقه، بلوک و ساختمان به چشم می خورد.

از جمله موضوعات مورد توجه، کیفیت معین کردن مکان داخل مربع است، برای مثال برای هر ساختمان یا خانه در مربع های مسکونی، شماره معینی قرار می دهند، اما در هنگام نگاه کردن کاملاً واضح و معین نیست، مثلاً ممکن است خانه شماره (1) در کنار خانه شماره (11) قرار داشته باشد، چرا که ساختمان های داخل مربع را، بر اساس تاریخ ساخت آن، شماره گذاری می کنند. برای مثال سه خانه ای که هم زمان ساخته شده باشند شماره های 1، 2، 3 می گیرند. که برای افراد غریبه همچنان دستپاچه کننده هستند!

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: برترین ها
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 28043

به "سیستم عجیب و پیچیده آدرس دهی در ژاپن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم عجیب و پیچیده آدرس دهی در ژاپن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید