سودوکو می تواند مغز شما را جوان تر کند

به گزارش مجله سرگرمی، تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است حل پازل هم به جوان ماندن مغز یاری کند.

سودوکو می تواند مغز شما را جوان تر کند

برای مطالعه بیشتر با مهسان بلاگ: سیستم مدیریت محتوای خبری همراه باشد.

به گفته HealthLine: بر اساس یک مطالعه که اخیرا در مجله بین المللی جراحی روانپزشکی منتشر شده است، بیشتر افراد با سن بیش از 50 سال که بازی هایی مانند سودوکو و جدول کلمات متقاطع انجام می دهند، عملکرد مغزی بهتری دارند.

طبق آنالیز های اجرا شده، افرادی که پازل ها را انجام می دهند، عملکرد مغزی معادل 10 سال جوانتر از سنشان دارند. در آزمون های حافظه کوتاه مدت، کسانی که پازل انجام می دادند عملکرد مغزی معادل هشت سال جوانتر را داشتند.

دکتر آن کوربت، نویسنده و مدرس در دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر گفت: پیشرفت ها به ویژه در سرعت و دقت عملکرد آنها واضح است. در بعضی موارد، پیشرفت بسیار چشمگیر بود.

کوربت گفت: ما نمی توانیم بگوییم که بازی با این پازل ها لزوما خطر زوال عقل در زندگی را کاهش می دهد.اما این تحقیق از یافته های قبلی پشتیبانی می نماید که نشان می دهد استفاده منظم از جدول کلمات و پازل یاری می نماید تا مغز برای مدت طولانی بهتر کار کند.

دکتر گایاتری دوی، متخصص مغز و اعصاب متخصص در اختلالات حافظه در بیمارستان Lenox Hill در شهر نیویورک اظهار کرد، یک مفهوم کلیدی در هر دو حالت طبیعی مغز و زوال عقل (از جمله بیماری آلزایمر) این است که توانایی ما برای عملکرد صحیح، تعادل بین پاتولوژی مغز و قدرت شناختی مغز است.

خوشبختانه، بسیاری از انواع زوال عقل و آلزایمر به آرامی پیشرونده هستند و ما می توانیم قدرت مغزمان یا ذخایر شناختی خود را برای تأخیر افتادن ابتلا به زوال عقل یا جلوگیری از آن به طور کامل تقویت کنیم.

استفاده از پازل یا جدول کلمات متقاطع و سایر تمرینات ذهنی برای تقویت شبکه های مغز یکی از راه های تقویت مغز است، همچنین که تمرینات ورزشی راه دیگری است.

دوی گفت: ترفند این است که همانطور که مسن تر می شویم مغز به چالش کشیده و مشغول نگه داشته گردد.

لازم نیست که حتما و دایم برای تقویت مغز خود پازل بازی کنید، کارهای دیگری می توان انجام داد مثلا می توانید یک زبان جدید و یا سرگرمی جدید را یاد بگیرید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 اسفند 1402 بروزرسانی: 19 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 25711

به "سودوکو می تواند مغز شما را جوان تر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودوکو می تواند مغز شما را جوان تر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید