سلیمی: با امتیاز میزبانی می توانیم سهمیه جهانی هندبال را بگیریم

به گزارش مجله سرگرمی، پیشکسوت هندبال ایران گفت: در این دوره از مسابقات قهرمانی مردان آسیا با توجه به امتیاز میزبانی به خوبی می توانیم سهمیه جهانی را کسب کنیم.

سلیمی: با امتیاز میزبانی می توانیم سهمیه جهانی هندبال را بگیریم

ناصر سلیمی در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد میزبانی هندبال ایران از رقابت های قهرمانی آسیا اظهار کرد: سال گذشته قرار بود میزبان رقابت های قهرمانی جوانان آسیا باشیم که متاسفانه به دلیل مسائل و محدودیت های کرونا این میزبانی از ایران گرفته شد و بعد هم که مسابقات کلا لغو شد. با کوشش فراوان فدراسیون و رایزنی های زیاد توانستیم میزبانی مسابقات بزرگسالان را بگیریم.

پیشکسوت هندبال در ادامه گفت: کسب این میزبانی برای هندبال ایران اهمیت زیادی دارد چرا که با شرایط فرهنگی و جغرافیایی، حضور تماشاگران احتمالی، استفاده از فضای اسپانسرینگ و استفاده از اردوهای داخلی به خوبی می توانیم از امتیاز میزبانی استفاده و بتوانیم سهمیه رقابت های جهانی را کسب کنیم.

وی اضافه کرد: باید این میزبانی با برنامه ریزی های فدراسیون توام گردد تا به نتیجه دلخواه برسیم. من مطمئنم با حضور یک سرمربی خارجی خوب، انجام اردوهای منظم و حضور حداکثری لژیونرها هندبال ایران می تواند سهمیه جهانی را در این دوره به دست بیاورد.

سلیمی در مورد پتانسیل بالای هندبال ایران گفت: هندبال ایران پتانسیل زیادی دارد. سال جاری با وجود کرونا لیگ بسیار بسیار خوبی را برگزار کردیم و سطح لیگ و بازیکنان ارتقا پیدا کرد. از طرفی بازیکنان لژیونر ما سال های قبل برای جابه جایی به محل مسابقات و صدور ویزا مسائلی داشتند که سال جاری این مسائل وجود ندارد. استفاده حداکثری لژیونرها همراه با بازیکن های مستعد داخلی زمینه حضور ما در مسابقات جهانی را به طور قطع فراهم خواهد نمود.

وی در مورد شهرهایی که می توانند میزبان مسابقات قهرمانی آسیا باشند گفت: تبریز سالها پیش میزبان قهرمانی جوانان آسیا بود. اکنون به طور حتم تهران با توجه به پتانسیل های بالا در زمینه برگزاری مسابقات، رعایت پروتکل های بهداشتی، سالن های خوب و هتل های 5 ستاره و استاندارد حرف اول را در ایران می زند. به نظر من بعد از تهران نباید از شهرهای اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز که امکان برگزاری مسابقات را دارند غافل شد. ایران کشور بزرگی است و امکانات و نیروی متخصص زیادی برای میزبانی دارد.

وی گفت: فدراسیون باید با جمع بندی همه موارد بهترین شهر را برای میزبانی انتخاب کند. برخلاف بسیاری از کشورهای آسیا همچون اردن، عمان، کویت، امارات و .. که تنها یک یا دو شهرشان امکان میزبانی دارند ایران در بیش از 5 استان امکان میزبانی بهترین نوع مسابقات را دارد.

پیشکسوت هندبال ایران درخصوص انتخاب سرمربی خارجی تیم ملی گفت: امیدوارم فدراسیون هرچه زودتر تکلیف سرمربی تیم ملی و برگزاری اردوها را تعیین کند. البته در حال حاضر اردوی تیم ملی امید در حال اجرا و فدراسیون هم پیگیر انتخاب سرمربی خارجی است. امیدوارم هر چه زودتر تکلیف سرمربی و نفرات نهایی تیم ملی تعیین گردد.

وی به زمان کم باقی مانده تا مسابقات اشاره نمود و گفت: به نظر من زمان خیلی کوتاه است. اگر از همین اکنون هم آغاز کنیم دیر شده است اما باید هر چه سریعتر با توجه به محدودیت های کرونا و مسائل شرایط را برای آمادگی تیم ملی فراهم کنیم.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 139428

به "سلیمی: با امتیاز میزبانی می توانیم سهمیه جهانی هندبال را بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلیمی: با امتیاز میزبانی می توانیم سهمیه جهانی هندبال را بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید