سخت و آسان های برنامه لیگ نوزدهم ، قرعه کشی لیگ برتر به کام کدام مدعیان؟

به گزارش مجله سرگرمی، قرعه کشی لیگ نوزدهم هفته گذشته انجام شد و تیم های مدعی که فصل گذشته هم شانس های قهرمانی بودند جهت سخت و آسان خود را تا انتهای فصل شناختند.

سخت و آسان های برنامه لیگ نوزدهم ، قرعه کشی لیگ برتر به کام کدام مدعیان؟

به گزارش، در حالیکه هنوز زمان شروع لیگ نوزدهم از سوی سازمان لیگ اعلام نشده و این موضوع تبدیل به یک معمای بزرگ برای اهالی فوتبال در ایران شده، روز سه شنبه هفته ای که پشت سر گذاشتیم قرعه کشی فصل بعدی بازی های لیگ برتر انجام و برنامه تیم ها برای رویارویی با همدیگر تا هفته سی ام تعیین شد. در این گزارش سعی داریم مروری روی برنامه بازی های تیم های مدعی داشته باشیم. پنج تیمی که فصل گذشته هم شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی بودند و حالا بد نیست آنالیز گردد هرکدام تا سرانجام لیگ چه مسیری را برای رسیدن به هدف خودشان طی خواهند کرد.

قهرمان سه دوره اخیر رقابت های لیگ برتر کار را در تهران و بازی مقابل پارس جنوبی جم شروع خواهد نمود. اتفاقی که می تواند برای قرمز ها خوشایند باشد. آن ها برعکس فصل گذشته که هفته اول میهمان پدیده بودند در این فصل کارشان با میزبانی شروع می گردد. میزبانی که البته ممکن است بدون حضور تماشاگران به دلیل محرومیت پشت سر گذاشته گردد. شاگردان کالدرون بعد از این میزبانی خیلی زود باید اولین فینال فصل را برگزار نمایند. رفتن به تبریز و رویارویی با تراکتور اولین چالش بزرگ پرسپولیس در لیگ نوزدهم است. ضمن اینکه قرمز ها در هفته چهارم هم باید دربی تهران را برگزار نمایند و بعد از استقلال، سپاهان و بعد در مشهد، پدیده حریفان بعدی مدافع عنوان قهرمانی هستند. این یعنی قرعه پرسپولیس در هفته های ابتدایی بسیار سخت رقم خورده. بعد از این چند بازی سخت از دیدار هفته دهم پرسپولیس مقابل فولاد در اهواز می توان به عنوان دیگر دیدار سخت قرمز ها یاد کرد. البته این سخت بودن قرعه پرسپولیس در هفته های ابتدایی یعنی آن ها بازی های مهم خودشان را در ابتدای دو نیم فصل انجام می دهند و در انتهای فصل می توان گفت کار راحت تری دارند. ضمن اینکه شاگردان کالدرون هفته آخر میزبان سایپا هستند و اگر کار قهرمانی به روز آخر کشیده گردد آن ها می توانند در تهران مقابل طرفداران خودشان جشن بگیرند.

امیر قلعه نویی و شاگردانش که فصل گذشته یک قدم تا قهرمانی فاصله داشتند فصل را با بازی در بوشهر مقابل شاهین شروع می نمایند. در واقع هفته پنجم و جدال مقابل پرسپولیس و البته هفته ششم و جدال مقابل استقلال سخت ترین بازی های ابتدای فصل سپاهان هستند. به نوعی می توان گفت بازی های مهم سپاهان در طول فصل پخش شده اند و اگر هر نیم فصل را به سه قسمت تقسیم کنیم، سپاهانی ها در هر برهه زمانی با یک تیم مدعی بازی می نمایند. آن ها هفته ما قبل سرانجامی درست مثل فصل گذشته باید به مصاف پدیده شهر خودرو بروند و در هفته آخر هم میهمان پیکان خواهند بود.

استقلال مدل استراماچونی فصل را با پشت سر گذاشتن یک چالش شروع خواهد نمود. این تیم در حالی باید در تبریز به مصاف ماشین سازی این شهر برود که در هر سه فصل گذشته در هفته اول به پیروزی نرسیده و در این فصل به دنبال از بین بردن این طلسم است. آبی ها اولین بازی خانگی خود را در آزادی مقابل فولاد و جواد نکونام برگزار خواهند کرد. دربی هفته چهارم و پشت سر آن رفتن به اصفهان و دیدار مقابل ذوب آهن دیگر بازی های سخت آبی ها هستند. دو بازی سخت دیگر استقلال هم که پشت سر هم برگزار می شوند بازی های هفته دوازدهم و سیزدهم مقابل سپاهان و پدیده هستند. ضمن اینکه استقلالی ها هفته آخر میهمان شاهین بوشهر هستند.

شاگردان مصطفی دنیزلی فصل را با رفتن به مسجدسلیمان شروع می نمایند. بازی بزرگ هفته دوم و دیدار مقابل تراکتورسازی اولین تجربه میزبانی تبریزی ها خواهد بود. آن ها بعد از پرسپولیس به اصفهان و دیدار مقابل ذوب آهن خواهند رفت. از هفته سوم به بعد به نظر می رسد بازی های تراکتور آسان تر باشد. چراکه آن ها هفته نهم میزبان استقلال خواهند بود. نکته قابل توجه، اما اینجاست که مثل سایر مدعیان تراکتوری ها نیز چند بازی سخت پشت هم دارند و بعد از استقلال باید میهمان سپاهان باشند. بازی های سخت و پشت هم تراکتور، اما اینجا به سرانجام نمی رسد و آن ها بعد از سپاهات باید مقابل پدیده قرار بگیرند. تراکتوری ها حتی در جدال هفته آخر هم شانس زیادی نیاوردند و روز آخر باید در اهواز مقابل فولادی قرار بگیرند که بعید نیست از شگفتی های لیگ گردد.

تازه ترین نماینده ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا که اتفاقا خیلی برای فصل جدید خوب بسته شده، فصل را با حضور در تهران و قرار دریافت مقابل پیکان شروع می نماید. به جرئت می توان گفت از نظر قرعه های ابتدای فصل بین مدعیان پدیده بهترین وضعیت را دارد. شاگردان گل محمدی در ده هفته ابتدایی از بین شانس های اصلی قهرمانی فقط مقابل پرسپولیس قرار می گیرند. بعد از هفته دهم، اما بازی های سخت پدیده شروع می گردد و آن ها باید در انتهای هر دو نیم فصل رویارویی با استقلال، تراکتور و سپاهان را تجربه نمایند. ضمن اینکه پدیده هم مثل پرسپولیس هفته آخر میزبان حریف خود خواهد بود.

منبع:خبرآنلاین

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 36943

به "سخت و آسان های برنامه لیگ نوزدهم ، قرعه کشی لیگ برتر به کام کدام مدعیان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخت و آسان های برنامه لیگ نوزدهم ، قرعه کشی لیگ برتر به کام کدام مدعیان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید