سالار دی یونی، جایی معلق میان زمین و آسمان

به گزارش مجله سرگرمی، زمین، این سیاره دوست داشتنی که مدت ها است ما را در خود پناه داده، لبریز است از جادوی ناب و افسون سحرانگیز طبیعت. جایی که خالق، هنرمندانه قلم به دست گرفته و صحنه هایی را به تصویر کشیده است که گاهی ما را میان واقعیت و رویا معلق نگاه می دارند. دشت نمک سالار دی یونی()، یکی از این پرده های رنگارنگ و بی مانند خداوند است که حقیقتاً افسونگری را تمام و کمال به نمایش گذاشته است.

سالار دی یونی، جایی معلق میان زمین و آسمان

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

این دشت نمک آلود زیبا در جنوب غربی کشور بولیوی و در استان دنیل کامپوس (Daniel Campos) قرار گرفته است. این گستره ی وسیع و تماشایی در مجموع 4.086 مایل مربع (10.582 کیلومتر مربع) وسعت دارد و در ارتفاع 3.656 متری از سطح دریا واقع شده است. در واقع این دشت خیال انگیز از بده بستان های دریاچه های متعددی که در دوران ماقبل تاریخ در این منطقه قرار داشتند، شکل گرفته است. به طوری که مدت ها قبل این منطقه با آب پوشیده شده و جزایر ماقبل تاریخی متعددی نیز در گوشه و کنار آن قابل مشاهده بود. اما به تدریج دریاچه ها محو شده و این سرزمین سپیدرنگ جادویی را در معرض دید قرار دادند.

کل منطقه با چندین متر قشر نمک روکش شده است که در نوع خود، تصویری به یادمادنی و جاویدان را خلق نموده اند. از سوی دیگر به دلیل وجود همین میزان نمک، بین 50 تا 70 درصد لیتیوم دنیا از این منطقه به دست می آید. در مجموع به دلیل این ویژگی های ساختاری و همچنین سطحی مسطح، آسمانی پاک و رطوبت اندک هوا، اینجا مکانی مناسب برای فعالیت های ماهواره ای است. با توجه به این چشم انداز منحصر بفرد، سالار دی یونی هر ساله گردشگران مشتاق فراوانی را از چهار گوشه عالم به سوی خود جذب می نماید. حتی در همراهی با حال و هوا و فضای موجود، هتل های این منطقه نیز دست به ابتکاراتی زده و تمام یا بخشی از سازه و مبلمان خود را از سنگ های نمکی ساخته اند. در یک روز زیبا، وقتی ابرها با ناز در آسمان می رقصند و همه چیز در اوج زیبایی است، اگر به دوردست ها نگاه کنید، احساس خواهید کرد که جایی بین زمین و آسمان معلق هستید. جایی که انعکاس و سکون، شما را مجذوب خود خواهد نمود. جایی که برای لحظه ای، رویا جنبه واقعیت پیدا نموده و دستان جادویی طبیعت شما را به پرواز در خواهد آورد. ما نیز همین جا، جایی میان زمین و آسمان، این سفر رویایی را به سرانجام می بریم. امیدواریم روزی شما هم این گستره جادویی را از نزدیک تجربه کنید.

انتشار: 24 خرداد 1403 بروزرسانی: 24 خرداد 1403 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 67622

به "سالار دی یونی، جایی معلق میان زمین و آسمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالار دی یونی، جایی معلق میان زمین و آسمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید