ساخت عظیم ترین هنر عمومی اروپا در بزرگراه های بلژیک

به گزارش مجله سرگرمی، بزرگ ترین اثر هنر عمومی اروپا پس از آن که 35 سال پیش فرانسه پیشنهاد ساخت آن در یکی از شهرهایش را رد کرد، در یکی از بزرگراه های بلژیک ساخته شد.

ساخت عظیم ترین هنر عمومی اروپا در بزرگراه های بلژیک

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، این مجسمه فلزی 250 تونی که اثر برنارد ونت هنرمند فرانسوی است، قرار است به عنوان بزرگ ترین اثر هنر عمومی اروپا به طور رسمی در اکتبر سال جاری رونمایی گردد.

این اثر که کمان عظیم نام دارد، در حقیقت مجسمه ای به شکل یک کمان بزرگ است که در بزرگراهی که بروکسل را به لوکزامبورگ را به یکدیگر وصل می نماید، قرار گرفته است. این دو تکه بزرگ فلزی که در دوطرف بزرگراه نصب شده اند، هرکدام 27 متر و 60 متر ارتفاع دارند. بخشی از مجسمه که بلندتر است در حقیقت از سه قسمت مجزا و به هم چسبیده تشکیل شده است.

رد شدن از این بزرگراه این حس را به رانندگان القا می نماید که از میان یک نیم دایره می گذرند.

این هنرمند 78 ساله، پیشنهاد ساخت این اثر را برای اولین بار به فرانسه ارائه داد. ونـت را می توان به عنوان یک هنرمند متخصص در ساخت آثار هنری که ظاهر منحنی و دایره ای دارند، محسوب کرد. او در سال 2016 از یک اثر هنری دایره ای شکل با ارتفاع نزدیک به 58 متر در شهر بن آلمان رونمایی کرد. این اثر که در شهر بن قرار گرفته است کمان 1989 نام دارد و به مناسبت گرامیداشت از بین رفتن دیوار برلین و اتحاد آلمان شرقی و غربی ساخته شده است.

ونت درباره مجسمه کمان عظیم اعلام کرد: مجسمه های بلندتری نسبت به اثر من وجود دارد ولی هیچکدام به بزرگی کمان بزرگ نیستند. مجسمه آزادی بدون احتتاب پایه های که بر روی آن قرار می گیرد از کمان بزرگ کوچکتر است و مجسمه مسیح واقع در ریو نیز در حقیقت یک دوم اندازه کمان بزرگ است.

ساخت مجسمه کمان عظیم در مجموع 2.5 میلیون یورو هزینه دربرداشت.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 33835

به "ساخت عظیم ترین هنر عمومی اروپا در بزرگراه های بلژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت عظیم ترین هنر عمومی اروپا در بزرگراه های بلژیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید