یافتن زیباترین کشورهای دنیا برای سفر

به گزارش مجله سرگرمی، این گزارش عوامل متعددی را شامل می گردد.مانند تعداد سایت های طبیعی میراث جهانی، تعداد کل گونه های شناخته شده و منطقه ها حفاظت شده و تقاضای دیجیتال گردشگری طبیعی. و البته، جذابیت جاذبه های گردشگری و طبیعی هم بسیار مهم است. سراچه های طبیعی میراث جهانی به عنوانارزش برجسته جهانی شناخته شده اند.تقاضاهای دیجیتال گردشگری طبیعی تعداد جست وجوهای اینترنتی در خصوص هر کشور و کلمات کلیدی خاص شامل سواحل،تماشای حیوانات و غواصی را ارزیابی می نماید. درنهایت، یک نظرسنجی در خصوص اندازه دارایی های طبیعی یک کشور در جذب گردشگران به کمکWEF این رتبه بندی را خاتمه می دهد. در قسمت بعدی 15 کشور زیبای جهان آورده شده اند. ما از پانزدهمین کشور آغاز می کنیم، پس همراهمان بمانید.

یافتن زیباترین کشورهای دنیا برای سفر

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

15-کنیا

پانزدهمین مورد جدول کنیاست و هرکسی که حتی یک بار به این کشور سفرنموده علت آن را می داند. در بخش جنوب غربی کشور، دریاچه کنیا در وادی عظیم ریفت، زیستگاهی برای زرافه ها، کودو، یوزپلنگ ها، شیرها و راین سیاه است. در شمال شرقی مرکز کنیا، نایروبی، کوه کنیا که دومین کوه مرتفع در آفریقاست وجود دارد و در شمال که با اتیوپی بی نظیر روبرو می شویم، دریاچه تورکانا که در آن نژاد کروکدیل و نژاد گاو نر زندگی می نمایند، وجود دارد.

14-اندونزی

طبیعی است که تنها کشوری که زیستگاه اژدهاهای کومودو -غول پیکرهای پرخاشگر-است، در این فهرست جای بگیرد. صندلی کومودوها در جزایر آتشفشانی قرار گرفته است که در آن 5700 مارمولک زندگی می نمایند. البته اندونزی از لحاظ ساختاری به صورت جزایر برکنار هم، قرارگرفته است، بنابراین جاهای زیبای زیادی برای ارائه دارد. از سواحل بالیBali تا جنگل های بارانی Sulawesi همه از زیبایی های این کشور هستند.

13-فرانسه

از زمان آخرین گزارش، این کشور در فهرست 15 تایی، 5 کشور به عقب افتاد ولی به خاطر تاکستان های بوردو (Bordeau) و سواحل رومانی، این کشور زیبایی خیره نماینده ای دارد. بعلاوه مکان های خارج از فرانسه هم به بالا رفتن رتبه این کشور در این فهرست یاری می نمایند. پارک ملی لارینیون (LaReunion) در جزایر رینیون (Reunion) در شرق ماداگاسکار، چشم انداز چشمگیری از ترکیب جنگل های بارانی و جنگل های ابری و تالاب های کالدونیای (Caledonia) تازه دارد که دارای مجموعه های چشمگیری از زندگی دریایی و صخره های مرجانی است.

12-ایتالیا

گرچه بسیاری از مسافران بازتماشاماینده از ایتالیا به خاطر دلایل فرهنگی (خرابه های روم باستان و خوردن پیتزا و اسپاگتی در مرکز علت خوبی برای سفر به ایتالیاست) به این کشور سفر می نمایند، این کشور جاذبه های طبیعی که ارزش تماشا دارند هم دارد. به اسم مثال مونت سن گورجیا (Monte san giorgio)، بهترین فسیل های دریایی دوره تریاس (Triassic) را در بردارد و یونسکو دولومیتس (Dolomites) را به اسم زیباترین چشم انداز های کوهی جهان با دیوارهای عمودی، صخره های منفرد و تراکم بالای دره های باریک، عمیق و بلند توصیف می نماید .

11-اکوادور

این منطقه با دو آتشفشان فعال، جنگل های استوایی بارانی و یخچال های طبیعی و پارک ملی سانگای (Sangay) زیبایی های طبیعی مجذوب کنندهی برای مسافران دارد.حتی اگر این موضوع را در نظر نگیریم که زیستگاه گونه های در معرض خطر مانند کوه های منطقه کوهستانی است، این پارک زیبایی های خاص خودش را دارد. یادتان نرود که جزایر گالاپاگوس (Galapagos) هم بخشی از اکوادور هستند. جزایر آتشفشانی زیستگاه بسیاری از گونه های پستانداران و خزندگان است. بعلاوه اقیانوس آن زیستگاه بسیاری از جانداران است.

10-ایالات متحده

از جنگل های رد وود (Red wood) تا آب های گلف ستریم (Golf stream)، زیبایی های طبیعی ایالات متحده هستند. با 58 پارک جنگلی ازجمله گرند کنیون (Grand Canyon)، پاپاهاناموکاکا (Papahanaumakuakea) در شمال غرب هاوایی و پارک ملی گلاسیر (Glacier) این کشور زیبایی هایی را دارد که از تماشا آن خسته نخواهید شد.

9-اسپانیا

هر مسافری که از پیاده روی های طولانی خوشش می آید، کمینو د سانتیاگو (Camino de santi ago) اسپانیا را در فهرست سفر خود دارد. راه های پیاده روی مارپیچ که در آخر به شمال غرب اسپانیا منتهی می گردد.(یکی از محبوب ترین مسیرها که حدود 500 مایل است) همه از زیبایی های اسپانیا محسوب می شوند. پارک ملی Donana جایی که 5 گونه در معرض خطر پرندگان در آن زندگی می نمایند و پارک ملی گاراجونی (Qarajonay) در جزایر کانادا که جنگل عظیم لورل (Laurel) در آن وجود دارد، ارزش تماشا دارند.

8-تانزانیا

در تانزانیا کوه کلیمانجارو (kilimanjaro) که بلندترین قله آفریقاست قرار گرفته است. غزال ها و گورخرها در این محل زندگی می نمایند و یونسکو مهاجرت آن ها را با اسم یکی از چشمگیرترین وقایع طبیعی در جهان یاد می نماید.

7-تایلند

اینکه تایلند در فهرست 10 کشور برتر قرار گرفته است برای کسانی که از این کشور بازدید نموده اند عجیب نیست. از جزایر زیبای آن که در سواحل شرقی خلیج تایلند تا سنگ های زیبا و برق دار کرابی (Krabi) هیچ کمبودی در این سواحل دیده نمی گردد. ولی این زیبایی ها فقط در نواحی ساحلی خلاصه نمی شوند. زیبایی های طبیعی خارج از این منطقه ها هم بسیار چشم نواز است. مانند حیات وحش تانگیاهوا خا خائنگ (Tangia Huai kha khaeng) که زیستگاه فیل ها و ببرهاست.

6-استرالیا

اگرچه در این فهرست استرالیا در رتبه ششم قرار گرفته است ولی در سراچه های طبیعی جهانی این کشور مقام اول را دارد. از صخره های مرجانی موازی در سواحل شرقی تا سواحل نینگالو (Ningaloo) که در سواحل غربی قرار دارند و از پارک ملی کاکادو (kakadu) که با کروکدیل هایش مشهور است در شمال، تا حیات وحش تازمانیا در جنوب، استرالیا کشور بسیار زیبا و خیره نماینده ای است و برای گردشگران سراسر جهان مجذوب کننده است.

5-چین

چین چهارمین کشور عظیم جهان است. چین دارای زیبایی ها و منابع طبیعی بسیار زیادی است مانند: سه رودخانه موازی در یوننان (Yunnan) و دره هوانگ لانگ (Huanglong)،که دارای جنگل ها و کوه های زیباست. بعلاوه این کشور پناهگاه پانداهای غول پیکر سیچوان (Sichuan) و زیستگاه حدود یک سوم از پانداهای در معرض خطر جهان است.

4-پرو

این کشور که در چهارمین رتبه فهرست ما قرار گرفته است، محل خانه های ویرانه شگفت انگیز ماچوپیچو است. پرو بعلاوه دارای کوه هاسکاران (Huascaran) است که بلندترین کوه استوایی جهان است و پارک ملی ریو ایبیزو (Rio abiseo) که محل اسکان 36 مکان باستانی دیگر است، هم در اینجا قرار گرفته است.

3-کاستاریکا

سومین کشور فهرست 15 عددی ما کاستاریکا است. اما این کشور کوچک رتبه دوم در تقاضاهای دیجیتال گردشگری طبیعی و مجذوب کنندهیت منابع طبیعی را به خود اختصاص داده است. پارک ملی جزیره کوکوس (Cocos) دارای یک جزیره تنها در شرق اقیانوس آرام با جنگل های بارانی است و پارک ملی تورتوگرو (Tortuguero) هم که با لاک پشت های دریایی اش شناخته می گردد در اینجا قرار گرفته است.

2-مکزیک

مکزیک دومین کشور زیبای جهانست و این موضوع هیچ موضوع شگفت انگیزی برای کسانیکه به آن سفرنموده اند نیست. در خرابه های تولوم (Tulum)،جنگل های استوایی بارانی سیان کان (Sian kaan)، جنگل ها و مانگروها و جزایر رویلا جیجدو (Revillagigedo)، زیبایی های بسیاری وجود دارد. مکزیک بعلاوه حیات وحش غنی دارد.

1-برزیل

بهترین کشور جهان در این فهرست 15 عددی، برزیل است که دارای بیشترین و متنوع ترین منابع طبیعی جهان است.

ذخایر طبیعی جنوب شرقی جنگل آتلانتیک (Atlantic)که دارای 25 منطقه محافظت شده است، و زیستگاه جگوارها، میمون های عنکبوتی پشمالو و اکلوتس هاست، در حوضه آمازون قرار دارند. این ها از آن دسته جاذبه هایی هستند که شما هیچ کمبود شکوه و جلالی در آن ها نخواهید دید.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 اسفند 1402 بروزرسانی: 14 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 153696

به "یافتن زیباترین کشورهای دنیا برای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یافتن زیباترین کشورهای دنیا برای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید