زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی شاخص است

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، معصومه ابتکار شامگاه دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح دومین جشنواره جشنواره روستا در استان زنجان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موضوع توان افزایی زنان در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی بسیار مورد توجه است، اضافه نمود:امیدواریم که زنان طی سال های آتی در حوزه صنایع دستی توفیقات بسیاری کسب نمایند. طوری که هم تولیدات استاندارد گردیده و از کیفیت بالاتری برخوردار شوند.

زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی شاخص است

وی تاکید نمود: زنان باید بتوانند مهارت های خود را متناسب با شرایط محلی در هر استان و شهرستانی به بازار عرضه نمایند؛ در واقع انواع صنایع دستی از جمله گلیم، فرش و لباس سنتی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه ای، زمینه برای افزایش توان افزایی زنان فراهم گردیده است.

ابتکار با بیان اینکه در ارتباط با توان افزایی زنان برای کارآفرینی طرحی ملی در برخی استان ها اجرایی گردیده و اولویت با زنان سرپرست خانوار است، گفت: طرح توان افزایی زنان برای کارآفرینی طرح بیشتر روی مسائلی که مورد احتیاج زنان است تمرکز دارد که از جمله آنها بازاریابی است.

وی اضافه کرد: در خصوص بازاریابی، به طور خاص با وزارت ارتباطات نشست ملی و بین المللی برگزار نموده ایم و بحث شبکه سازی مورد توجه و تمرکز قرار گرفته و این در حالی است که موضوع زنان افزایی زنان در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی بسیار مورد توجه است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: خوشبختانه زنجان از توانمندی های اقتصادی مطلوب و مهمی برخوردار است و فعالیت های اقتصاوی شاخصی در این استان انجام می گردد.

ابتکار با بیان اینکه زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی جزو استان های شاخص است، ادامه داد: کمیت و کیفیت فعالیت تشکل های مردمی، خیریه ها و سازمان های مردم نهاد در این استان به خوبی گویای واقعیت است.

ابتکار با تاکید بر اینکه خوشبختانه سطح آسیب های اجتماعی در مقایسه با برخی استان ها، بسیار پایین تر است، اضافه کرد: بدون شک باید روی اشتغال زایی و مسائل فرهنگی و اجتماعی تمرکز بیشتری صورت بگیرد؛ چرا که در بحث اشتغال، زنان تحصیلنموده و زنان سرپرست خانوار باید اولویت داشته باشند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 1661

به "زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی شاخص است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی شاخص است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید