حقوق مصرف کنندگان همانند قوانین باید اجرا گردد

به گزارش مجله سرگرمی، معاون هماهنگی امور مالی استاندار زنجان گفت: حقوق مصرف کنندگان همانند بسیاری از قوانین باید اجرا گردد و بی تردید بدون اطلاع رسانی مردم نمی توان به همه امور در این حوزه رسیدگی کرد.

حقوق مصرف کنندگان همانند قوانین باید اجرا گردد

به گزارش خبرنگاران زنجان، محمدرضا آبی پور در جلسه شورای اداری استان زنجان گفت: کشورمان در طول چهل سال گذشته همه مسائل را از جمله تحریم، جنگ و … تجربه نموده اما با این وجود توانسته است در بسیاری از زمینه ها به رشد قابل توجهی دست یابد.

وی اظهار کرد: اگر بخواهیم انصاف را در قضاوت های مان رعایت کنیم، باید اذعان کنیم که شرایط امروز کشور به هیچ وجه قابل مقایسه با چهار دهه گذشته نیست.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار زنجان گفت: اگر کل تحریم های چهل سال گذشته را با تحریم هایی که طی چهار سال اخیر متحمل شدیم، در نظر بگیریم، خواهیم دید که فقط در حوزه فروش نفت و صادرات غیر نقتی 60 میلیارد دلار پول ایران بلوکه شده است.

آبی پور با بیان اینکه کشوری که اعتبارات عمرانی آن به زیر 20 درصد رسیده است، دیگر در این کشور ساختن جاده، راه، ابنیه، پل و … معنی ندارد، ادامه داد: این بدان خاطر است که بیش از 80 درصد بودجه صرف هزینه های جاری می گردد. وقتی اعلام می کنیم که کل بودجه عمرانی کشور زیر 20 درصد است، این یعنی بیشتر پروژه ها به حالت راکد و نیمه کاره باقی مانده و رها خواهد شد.

وی اضافه کرد: دولت عمله و اکره مجلس است، یعنی هر آنچه را که مجلس تصویب نموده، دولت اجرا می نماید و به هیچ وجه نمی توان خارج از چارچوب های مشخص شده عمل کرد.

دولت وظیفه سرمایه گذاری نداشته، بلکه وظیفه تسهیل گری در امور سرمایه گذاری دارد

معاون هماهنگی امور مالی استاندار زنجان ابراز داشت: زنجان در همه زمینه ها جزو استان های شاگرد اول بوده و کارنامه درخشانی دارد. دولت وظیفه سرمایه گذاری نداشته، بلکه وظیفه تسهیل گری در امور سرمایه گذاری دارد.

آبی پور اضافه کرد: همواره از انتقاد استقبال نموده اما به هیچ وجه بهانه جویی را برنمی تابیم، گفت: این بدان خاطر است که بهانه جویی برخلاف انتقاد که دارای ریشه است، چنین خاصیتی را ندارد. علاوه بر این، بهانه جویی پشتوانه کارشناسی ندارد اما انتقاد از این پشتوانه برخوردار است.

وی ابراز داشت: هم اکنون در استان زنجان مازاد فراوری مرغ داریم و توزیع مرغ در سال 98 حدود 40 تن در روز بود که این میزان در سال گذشته به 80 تن در روز افزایش یافت، بنابراین می توان این ادعا را پذیرفت که با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز، مصرف گوشت سفید نیز افزایش یافته و این یعنی مصرف روزانه زنجان در بحث مرغ از 40 تن به 80 تن رسیده است.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار زنجان اضافه کرد: مرغ گرم را طبق میزان مصرف توزیع می کنیم، باز هم شاهد تشکیل صف های طولانی هستیم و آخرین میزان توزیع مرغ گرم در زنجان 270 تن بود اما باز هم شاهد تشکیل صف های طولانی بودیم.

تشکیل صف هیچ ارتباطی به مرغ ندارد

آبی پور توضیح داد: امروز به عینه می بینیم که تشکیل صف هیچ ارتباطی به مرغ ندارد، چون مردم در این روزها برای خرید زولبیا و بامیه هم در صف می ایستند و این موضوع را می توان در مورد کالای لوکسی چون آجیل و خشکبار نیز طی ایام عید مشاهده کرد که هیچ ارتباطی به کالای اساسی ندارد، به همین خاطر خرید هر کالایی زمان مشخصی دارد و تشکیل صف و منتظر ماندن در صف نیز یک امر کاملاً طبیعی است.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار زنجان سرانه مصرف روغن نباتی را 12.5 کیلوگرم دانست و اظهار کرد: این در حالی است که در استان تا 30 کیلوگرم نیز روغن نباتی توزیع شده است. خانواده ای که در طول ماه به دو عدد روغن نباتی احتیاج داشته اما اقدام به خرید پنج عدد روغن نباتی می نماید، باعث می گردد که دولت به دنبال جبران این کسری در بازار برای کالای اساسی باشد، این در حالی است که در استان زنجان با میزان سرانه ای که داریم حتی حدود 25 تن روغن نیز روزانه وارد بازار می گردد.

آبی پور گفت: حقوق مصرف کنندگان همانند بسیاری از قوانین باید اجرا گردد و بی تردید بدون اطلاع رسانی مردم نمی توان به همه امور در این حوزه رسیدگی کرد، بنابراین اگر موارد اطلاع رسانی گران فروشی از سوی مردم به سامانه مربوطه انجام گردد، قطعاً رسیدگی خواهد شد اما مردم تمایل چندانی برای رسیدگی به حق و حقوق خودشان در قالب حقوق مصرف کنندگان ندارند.

وی یاد آورشد: بودجه دولت، بودجه شرکت های خصوصی نیست و دولت برنامه ریزی می نماید تا مقادیری نفت و پتروشیمی فروخته و مقادیری هم مواد صنعتی صادر کند تا بتواند هزینه های خود را انجام دهد، این در حالی است که دولت برای اینکه این برنامه ریزی تحقق پیدا کند، فقط یک سال مهلت دارد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 141943

به "حقوق مصرف کنندگان همانند قوانین باید اجرا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق مصرف کنندگان همانند قوانین باید اجرا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید