رقابت های کاراته کسب سهمیه المپیک باز هم لغو شد

به گزارش مجله سرگرمی، در پی تعویق یکساله رقابت های المپیک 2020 توکیو، فدراسیون جهانی کاراته گفت مسابقات پاریس به عنوان آخرین گام برای کسب سهمیه المپیک باز هم به تعویق افتاد.

رقابت های کاراته کسب سهمیه المپیک باز هم لغو شد

به گزارش خبرنگاران، پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان، رقابت های لیگ جهانی مراکش لغو شد، پس از آن فدراسیون چهانی کاراته اعلام کرد رقابت های لیگ جهانی در مادرید اسپانیا به عنوان جایگزین مسابقات مراکش به عنوان گام پایانی کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ برگزار خواهد شد.

اما افزایش نگرانی ها از شیوع کرونا در اروپا باعث شد دولت اسپانیا برگزاری این مسابقات را نیز لغو کند. در پی این اتفاق، فدراسیون جهانی کاراته با تصور برگزاری مسابقات المپیک در تابستان سال جاری، در نهایت طبق وعده ای که داده بود رقابت های لیگ جهانی در سالزبورگ اتریش را به عنوان مرحله نهایی کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ مد نظر قرار داد و اسامی کاراته کاهای برتر در 3 اوزان المپیکی که پیروز به کسب سهمیه شدند، معرفی شد و از ایران نیز سارا بهمنیار، حمیده عباسعلی، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده پیروز به کسب 4 سهمیه المپیک برای ایران از طریق رنکینگ شدند.

اما مسابقات کسب سهمیه مستقیم المپیک نیز قرار بود اردیبهشت ماه در پاریس برگزار شود تا نفرات جا مانده از المپیک به عنوان آخرین فرصت برای کسب سهمیه در این رقابت ها حاضر شوند اما شیوع کرونا این رقابت ها را نیز لغو کرد، فدراسیون جهانی سپس برگزاری مسابقات پاریس را به تیر ماه موکول کرد اما با اعلام رسمی تعویق یکساله رقابت های المپیک، فدراسیون جهانی کاراته نیز دقایقی قبل اعلام کرد، مسابقات پاریس که قرار بود تیر ماه برگزار شود، بار دیگر لغو شده است.

فدراسیون جهانی کاراته تاریخ جدیدی برای برگزاری این مسابقات اعلام نکرده است.

به نظر می رسد با توجه به تعویق یکساله رقابت های المپیک، فدراسیون های جهانی اینک با فراغ بال نسبت به برگزاری مسابقات لغو شده کسب سهمیه در زمان مناسب برنامه ریزی خواهند کرد.

از ایران نیز قرار است 2 نماینده در بخش کومیته آقایان و بانوان و 2 نماینده در کاتای آقایان و بانوان برای کسب سهمیه در پاریس به میدان بروند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 80545

به "رقابت های کاراته کسب سهمیه المپیک باز هم لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت های کاراته کسب سهمیه المپیک باز هم لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید