راه رفتن توییتر بر لبه تیغ ، احراز هویت اجباری می گردد؟

به گزارش مجله سرگرمی، دیجیاتو نوشت: توییتر به علت برخورداری از فضای اظهار نظر ناشناس و امکان ساخت ساده حساب کاربری محبوبیت زیادی بین افراد مختلف دارد. با این حال به نظر می رسد که این فضای ناشناس قرار نیست حفظ گردد.

راه رفتن توییتر بر لبه تیغ ، احراز هویت اجباری می گردد؟

گزارشات اخیر حاکی از اجباری شدن احراز هویت کاربران توییتر هستند و این شبکه اجتماعی میخواهد حساب های جعلی را هرچه زودتر حذف کند؛ اما به نظر می رسد که احتمالا این تصمیم مورد استقبال قرار نگیرد.

توییتر پس از انتقال مالکیت به ایلان ماسک دچار دگرگونی های مثبت و منفی زیادی شده که تجربه کاربران را تا حد زیادی تغییر داده است. یکی از دگرگونی های تازه توییتر مربوط به حذف سخت گیرانه حساب های جعلی خواهد بود. افزایش موارد جعل هویت در بروز این اتفاق تاثیر زیادی داشته اند؛ اما مراحل احراز هویت در توییتر به چه توضیح خواهند بود؟

بر اساس اطلاعات فاش شده، کاربران باید شناسه قانونی و البته تصویر سلفی خود را برای تایید واقعی بودن حساب خود در اختیار توییتر قرار دهند. مسئولان بخش مربوطه این شبکه اجتماعی پس از مدتی این درخواست احراز هویت را تایید نموده و نتیجه را به اطلاع کاربر خواهند رساند.

این اقدام به مانند شمشیری دو لبه است. پاک سازی سرویس ها از کاربران جعلی که اطلاعات نادرست را نشر می دهند نکته مثبتی به شمار می آید؛ اما در مقابل کاربران نگران نقض حریم خصوصی و امنیت خود طی این فرآیند هستند. بر اساس دیگر اطلاعات منتشر شده، ایلان ماسک در نظر دارد تایید هویت کاربران را به شرکت شخص ثالثی با همین تخصص بسپارد. در نهایت توجه داشته باشید که این موضوع هنوز مورد تایید رسمی توییتر قرار نگرفته است. با توجه به اوضاع اخیر این شبکه اجتماعی اما تحقق آن دور از فکر نیست.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164473

به "راه رفتن توییتر بر لبه تیغ ، احراز هویت اجباری می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه رفتن توییتر بر لبه تیغ ، احراز هویت اجباری می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید