دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا

به گزارش مجله سرگرمی، دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در تبریز برگزار خواهد شد.

دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در جلسه شورای سیاست گذاری این اجلاس به ریاست استاندار آذربایجان شرقی، ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: این اجلاس که توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار خواهد شد، به ریاست استاندار آذربایجان شرقی و با مشارکت شهرداری تبریز، دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و همکاری نهادهای بین المللی خواهد بود.

او ادامه داد: با تصمیم شورای سیاست گذاری، اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا، تبریز در مرداد ماه امسال میزبان متخصصان حوزه مدیریت شهری از کشورهای حوزه جاده ابریشم خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، عضویت تبریز در لیگ شهرهای تاریخی دنیا و انتخاب تبریز به عنوان شهر مرکز مطالعات گردشگری جاده ابریشم توسط آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) را از مهم ترین دلایل انتخاب این شهر تاریخی جهت برگزاری دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا گفت.

آبدار با اشاره به اینکه این رویداد، بیشتر در قالب ورکشاپ های تخصصی و میدانی در محورهای بافت تاریخی اجرا خواهد شد، اضافه کرد: در این پروژه بیش از 70 نفر از محققان و پژوهشگران از کشور های ژاپن، ایران، چین، فنلاند، گرجستان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک و سایر کشورها در مورد پروژه های تحقیقاتی و برنامه ریزی شده توسط اداره کل میراث فرهنگی مطالعه خواهند کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در ادامه به محورهای برگزاری این اجلاس اشاره نمود و گفت: این اجلاس با موضوع توریسم و توسعه شهری، سکونتگاههای غیر رسمی، حفاظت و نگهداری به وسیله مراجع قانونی و سیاسی، مرمت و احیا به وسیله اقدامات اجتماعی، انرژی و مدیریت مصرف در شهرها، آنالیز کاهش خطر پذیری ریسک در بافت تاریخی شهر های تاریخی، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای بناهای تاریخی، مرمت و بازسازی ساختمان های تاریخی با تاکید بر حفاظت و ارتقای هویت شهری، احیای بخشی از جاده ابریشم در محدوده جغرافیایی شهرستان تبریز خواهد بود.

آبدار در انتها، تأکید کرد: این پروژه در دو بخش ورکشاپ و کنفرانس به مدت دوازده روز از تاریخ 28 مرداد لغایت 8 شهریور در تبریز برگزار خواهد شد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 28999

به "دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهمین اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید