در گفتگو با خبرنگاران مطرح شد؛ معیارهای اصلی برای انتخاب همسر چیست؟

به گزارش مجله سرگرمی، یک روانشناس گفت: یافتن شخصی مناسب برای ازدواج نه تنها در مورد خانم ها بلکه در مورد آقایان نیز صدق می کند.

در گفتگو با خبرنگاران مطرح شد؛ معیارهای اصلی برای انتخاب همسر چیست؟

رقیه نوری پور لیاولی روانشناس و مشاور در مصاحبه با خبرنگار در مورد انتخاب همسر اظهار کرد: یافتن شخصی مناسب برای ازدواج نه تنها در مورد خانم ها بلکه در مورد آقایان نیز صدق می کند.

نوری پور بیان نمود: اغلب به دختران و پسران می آموزند که با فردی ازدواج کن که پس از ازدواج شخصیت او را آن طور که می خواهی تغییر بده باید به این عده گفت محال است بتوانید شخصیت فردی یک نفر را عوض کنید.

این روانشناس گفت: هنگامی که انتخاب عاقلانه ای نداریم پس از گذشت چند سال و فروکش کردن هیجانات اولیه، درک رفتار یکدیگر را از دست می دهیم درنتیجه هر چه زمان جلوتر می رود وقت کمتری را با هم سپری می کنیم و آخر کار مجبور می شویم یا از هم جدا شویم یا عقاید و علایق خود را عوض کنیم.

وی با بیان اینکه عقاید و باور های همسر احتاقتصادی خود را در مورد آئین و مذهب جویا شوید، افزود: چرا که اگر نقطه نظرات این فرد برای شما قابل قبول نباشد احتمال وقوع مسائل شدیدی پیش بینی می شود.

نوری پور افزود: متأسفانه یکی از اعتقاد های نادرست در جامعه ما اعتقاد به شانس می باشد و بسیاری از افراد شکست ها و موفقیت های خود را به شانس نسبت می دهند، اما در کار بسیار مهمی مانند انتخاب همسر، اعتقاد به شانس جایز نیست و شایسته است به عقل و منطق متکی باشیم.

این روانشناس با اشاره به اینکه هر قدر میزان شباهت در ویژگی های زوجین بیشتر باشد احتمال موفقیت در ازدواج بیشتر خواهد بود، افزود: در زمینه ارزش ها باید زن و شوهر با هم تفاهم زیادی داشته باشند زوج هایی که در این زمینه با هم اختلاف دارند برای مثال یکی از زوج ها در مورد مسایل مذهبی بسیار متعصب ودیگری بی تفاوت باشد قطعاً به مشکل بر می خورند.

وی ادامه داد: در دوران نامزدی یا اوایل ازدواج، جذابیت های زن و شوهر به حدی است که آن ها متوجه اختلافات نمی شوند، اما این اختلافات در بلند مدت اثرگذار می شوند و زندگی زناشویی را به هم می ریزند.

نوری پور بیان نمود: ازدواج افراد باید به وضعیت اقتصادی فرد مقابل منطقی نگاه کنند و احساسی تصمیم نگیرند، افرادی که قصد ازدواج باهم را دارند در یک سطح اقتصادی باشند برای مثال دختری که ازدواج می کند تفاوت چندانی را از نظر اقتصادی احساس نکند.

این روانشناس گفت: با توجه به این که بسیاری از ازدواج ها به دلیل دستپاچگی و عجله کردن در تصمیم گیری درنهایت به شکست منتهی می شود، در تصمیم خود برای قبول یک ازدواج عجله نداشته باشید.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 26700

به "در گفتگو با خبرنگاران مطرح شد؛ معیارهای اصلی برای انتخاب همسر چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در گفتگو با خبرنگاران مطرح شد؛ معیارهای اصلی برای انتخاب همسر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید