دردسر 12 ساله ساکنان مجیدیه

به گزارش مجله سرگرمی، انتظار ساکنان محله مجیدیه برای ساماندهی اسکان کارگران شهرداری منطقه 4، 12 ساله شد.

دردسر 12 ساله ساکنان مجیدیه

خبرنگاران/ پریسا نوری: حدود 12 سال پیش ، جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری منطقه 4 در دالانی که با لوله ای آهنی و سقف برزنتی در بخش شمالی خیابان شهید کرد محله مجیدیه برپا شده بود ، اسکان داده شدند. جانمایی این دالان بدمنظر در وسط بافت مسکونی محله ای سرسبز و به دنبال آن حضور برخی کارگران با پوشش نامتناسب و رفتارهای نابهنجار در محله، توقف طولانی خودروهای خدمات شهری(حمل زباله، رفت و روب و ...) در جلوی پل ها و درب منازل و سروصدای کارگران و خودروهای خدمات شهری که به مقتضای شغلشان در نیمه شب اوج می گیرد ... باعث گلایه همسایه ها شده است.

فرهاد شادمانه از ساکنان خیابان شهیدکرد در این باره به خبرنگار خبرنگاران محله می گوید: وقتی ما اینجا ساکن شدیم طبق گفته شهرداری قرار بود در این قسمت فضای سبز ساخته شود، اما به جای آن این سوله بدمنظره را ساختند و باعث سلب آسایش همسایه ها شدند.

او در ادامه از مسائل همسایگی با سوله اسکان کارگران می گوید: حدود 100 کارگر خدمات شهری در اینجا ساکن هستند و از ساعت 4 صبح سروصدای کامیون ها و داد و فریاد کارگران خواب شبانه را از ما گرفته است. این شهروند به سطل های مکانیزه گالوانیزه که داخل دالان به ردیف چیده شده اند، اشاره کرده و می گوید: مخازن زباله را اینجا جوش می دهند و علاوه بر ایجاد آلودگی، سروصدای جوشکاری را هم باید تحمل کنیم و ... بانوی میانسالی با تایید صحبت های شادمانه می گوید: یکی دیگر از مسائل همسایگی با این سوله، تاثیر نامطلوب آن بر وجهه اجتماعی محله است. سپس مکثی کرده و به آرامی می گوید: وقتی برای ما میهمان می آید و یا افراد تازه واردی به این محله می آیند، اولین تصویری که از محل سکونت ما می بینند، سر و صدا و تعداد زیادی سطل زباله است که برای تعمیر به این جا آورده می شود.

عبدالحمید اسماعیلی دبیر شورایاری مجیدیه با تایید صحبت های اهالی به ساختمان 4 طبقه نوسازی در محوطه سرای محله اشاره کرده و می گوید: این ساختمان را برای اسکان دائمی کارگران ساخته اند و قرار بوده مدت ها پیش مورد استفاده قرار بگیرد اما هنوز خبری نیست از طرفی تنها در ورودی ساختمان به سرای محله باز می شود و ما نگران تردد کارگران از حیاط سرا هستیم، از این رو انتظار داریم مدیران شهری محل تردد کارگران را از حیاط سرا جدا کنند.

گلایه اهالی و صحبت های دبیر شورایاری محله مجیدیه را با محمد احمدلو شهردار ناحیه 2 منطقه 4 در میان می گذاریم. احمدلو با بیان اینکه کارگران شهرداری انسان های شریف و زحمتکشی هستند که بنا به تناسب شغلشان باید در دل محله اسکان داده شوند، از جمع آوری سوله بدمنظره اسکان موقت کارگران در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: ساختمان اسکان دائمی کارگران با جدیدترین تجهیزات روز ساخته و تجهیز شده و تا بهمن ماه به بهره برداری رسیده و کارگران به آنجا منتقل می شوند.

شهردار ناحیه 2 درباره جانمایی در ورودی و خروجی ساختمان اسکان کارگری اضافه کرد: پیش از افتتاح ساختمان، ورودی که کمترین مزاحمتی برای اهالی داشته باشد را برای این ساختمان در نظر می گیریم.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 62710

به "دردسر 12 ساله ساکنان مجیدیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر 12 ساله ساکنان مجیدیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید