دانش آموز سیستان و بلوچستانی در مسابقات ووشو جوانان آسیا مدال طلا کسب کرد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از کسب مدال طلای دانش آموز استان در نهمین دوره مسابقات ووشو جوانان آسیا اطلاع داد.

دانش آموز سیستان و بلوچستانی در مسابقات ووشو جوانان آسیا مدال طلا کسب کرد

با تور ارزان مالزی سنگاپور از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

علیرضا نخعی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زاهدان گفت: علیرضا ریگی دانش آموز هنرستان تربیت بدنی ناحیه 2 زاهدان در مسابقات قهرمانی آسیا در رشته ووشو که به میزبانی کره جنوبی در 2 سبک تالو و ساندا برگزار گردید، پیروز شد در سبک ساندا در بین رقبای 19 کشور آسیایی مدال طلا را کسب و برای ورزش ورزش سیستان و بلوچستان افتخارآفرینی کند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به افتخارآفرینی های پی در پی دانش آموزان ورزشکار استان در عرصه های ملی و بین المللی، اضافه کرد: استعدادهای خوبی در بیشتر رشته های ورزشی در استان وجود دارد که وجود فرصت هایی چون 600 هزار دانش آموز و همچنین وجود بیش از 1200 نیروی تحصیل نموده تربیت بدنی در بدنه آموزش و پرورش استان می تواند این استعدادها را جذب نموده وپرورش و ارتقا دهند که البته این مهم تنها در سایه نظام جامع استعدادیابی ورزشی میسر است.

وی با اشاره به ورزشکاران دانش آموز و استعدادهای نهفته در آموزش و پرورش، گفت: دانش آموزان ورزشکار استان که از آن جمله می توان به قهرمانانی چون امید آرامی و فردین کهرازه قهرمانان جهانی در رشته کشتی٬ عبدالرحیم درزاده دونده تیزپای استان و قهرمان 1500 متر آسیا٬ علیرضا ریگی قهرمان ووشو آسی و٬ پویا آذرنگ قهرمان مسابقات بین المللی آسیا اشاره نمود که وجود این نخبه های ورزشی بیانگر وجود ذخیره های بزرگ و استعدادهای نهفته ورزشی در سیستم آموزش و پرورش استان است.

نخعی ضمن عرض تبریک قهرمانی دانش آموز ریگی در مسابقات ووشو، گفت: با تمام ظرفیت ها و فرصت های موجود در آموزش و پرورش آمادگی هرگونه همکاری در استعدادیابی ورزشی را داریم و هیئت های ورزشی باید از این فرصت استفاده بهینه را ببرند و با وجود ساختارهایی چون معاونت تربیت بدنی اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی و هیئت ورزش دانش آموزی که چند سالی است فعالیت رسمی خود را در استان ها آغاز نموده به امر مهم استعدادیابی و غربالگری ورزشی پرداخته و موجبات رشد و ارتقا ورزشکاران را از سطوح مبتدی تا قهرمانی و حرفه ای فراهم نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اعلام نمود: سال گذشته با همکاری اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان برای نخستین بار طرح استعدادیابی ورزشی در مدارس استان اجرا شد که با اجرای آن 2000 دانش آموز مستعد در رشته های ورزشی مختلف شناسایی شدند و در حال حاضر تحت آموزش قرار دارند.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اسفند 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 65905

به "دانش آموز سیستان و بلوچستانی در مسابقات ووشو جوانان آسیا مدال طلا کسب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموز سیستان و بلوچستانی در مسابقات ووشو جوانان آسیا مدال طلا کسب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید