دانشجویان راهی اربعین تسهیلات می گیرند

به گزارش مجله سرگرمی، دانشجویان مجرد و متاهل راهی اربعین می توانند از تسهیلات مربوط به عتبات استفاده نمایند، این تسهیلات به شرط مسافر بودن به دانشجوی متقاضی پرداخت می گردد.

دانشجویان راهی اربعین تسهیلات می گیرند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری با موضوع برگزاری همایش علمی بین المللی اربعین، گفت: این همایش فردا در دانشگاه علامه طباطبایی تهران برگزار می گردد.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص موضوع اربعین اختتامیه دومین رویداد سوگواری ملی در باب اربعین و فرهنگ عاشورا با نگاهی به جنبه های مختلف این موضوع 15 مهرماه در دانشگاه چمران برگزار خواهد شد.

غفاری اعلام کرد: در اختامیه همایش سوگواری ملی اربعین از بین 662 اثر ارسال شده 23 اثر پس از آنالیز به عنوان برگزیده انتخاب شدند که معرفی می شوند.

وی گفت: این مراسم سال قبل در دانشگاه ایلام، سال جاری در دانشگاه چمران و شاید سال آینده در دانشگاه کرمان برگزار گردد زیرا دانشگاه کرمان در این زمینه ابراز علاقمندی نموده است.

غفاری با تاکید بر اینکه در بحث اربعین، اربعین پژوهی را توصیه می کنیم گفت: فراوری محتوا در این دو جشنواره یاری می نماید که در زمینه ابهاد این رویداد گام برداریم و در سال های گذشته هم شاهد بودیم که افرادی که از جامعه دانشگاهی به این رویداد می رفتند، پس از بازگشت نظریات و تجربیات خود را در این باره ارائه و ثبت می کردند که گاهی در جهت فراوری محتوا با این موضوع است.

معاون وزیر علوم اعلام کرد: در دانشگاه علوم اجتماعی و پژوهشگاه فرهنگ ، هنر و ارتباطات در این باره مطالعات خوبی انجام شده و تجربیات ارزشمندی ثبت شده است.

دانشجویان راهی اربعین تسهیلات می گیرند

غفاری به تمهیدات صندوق رفاه دانشجویان برای دانشجویان راهی اربعین اشاره نمود و گفت: دانشجویان متقاضی حضور در اربعین می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند.

وی ادامه داد: این وام در قالب تسهیلات عتبات به دانشجویان مجرد و متاهل پرداخت می گردد.

وی شرح داد: مبلغ تسهیلات برای دانشجویان مجرد 750 هزار تومان و برای دانشجویان متاهل یک میلیون و 500 هزار تومان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید نمود: این تسهیلات حتما به کسانی که به این سفر رفته باشند با احراز هویت مدارک مسافر بودن پرداخت می گردد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 49205

به "دانشجویان راهی اربعین تسهیلات می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان راهی اربعین تسهیلات می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید