اشنایی با شهربازی و پارک گیتینگ هایلند مالزی (Genting Highlands)

به گزارش مجله سرگرمی، در میان جاذبه های گردشگری مالزی این بار به سراغ یکی از مناطق کوهستانی این شبه جزیره و خلیج می رویم. در میان کوه های گرانیتی Banjaran Titiwangsa که جهتی شمالی – جنوبی دارند، یکی از مکان های تفریحی مالزی قرار گرفته است. اگر قصد سفر به مالزی را دارید، در مجله خبرنگاران پیشنهاد می دهیم که هیجان و تفریح را در گیتینگ هایلند مالزی تجربه کنید. بسیاری از قله های این منطقه ارتفاعی بیش از 6000 فیت (1800 متر) دارند و آب و هوای خنک و عالی برای اقامت فراهم می نمایند. گیتینگ هایلند مالزی مکانی تفریحی همانند تمام شهرهای تفریحی دنیا است که در ارتفاعات واقع گردیده و جوانان و گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید.

اشنایی با شهربازی و پارک گیتینگ هایلند مالزی (Genting Highlands)

موقعیت گیتینگ هایلند مالزی

از گیتینگ هایلند مالزی به عنوان نخستین و بهترین تفرجگاه در تور مالزی نام می برند. اوقات فراغتی کوهستان و به سبک کالیفرنیایی را منتها در آسیا و کوالالامپور بگذرانید. اینجا بزرگترین هتل جهان قرار داشته که در سال 2006 حتی در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسد. این شهرک مشهور سرگرم نماینده، با افراد محلی و ماجراجویان آخر هفته ای که از سنگاپور به این شهرک می آیند پر گردیده و بهترین وسیله ها را برای شور و هیجان فراهم می نماید. با توجه به هتل های توریستی، همچنین بهترین اقامت را در بالای این کوه ها می توانید داشته باشید. جدای از این، بناهای تاریخی و عبادتگاهی برای بازدید توریست ها و گردشگران دیده می شود. در ادامه تمام مرکز تفریحی و انواع فعالیت های پر هیجانی که در گیتینگ هایلند مالزی می توانید داشته باشید را معرفی می کنیم.

معرفی جاذبه های تفریحی گیتینگ هایلند مالزی

فوکس ورلد قرن بیستم مالزی (The 20th Century Fox World Malaysia)

فوکس ورلد قرن بیستم مالزی قرار بوده که در سال 2018 افتتاح شود و به یکی از بزرگترین پارک های موضوعی و هیجان انگیز در مالزی تبدیل شود. این پارک موضوعی در ارتفاعات گیتینگ هایلند مالزی واقع گردیده و با وسایل بازی قرار است ترس و دلهره را در شما برانگیزد. بسیاری از نواحی بازی این پارک، از فیلم های هالیوودی الهام گرفته و سواری های ترسناکی را ساخته اند.

 • آدرس: گیتینگ هایلند مالزی، پاهانگ
 • تلفن: 1118 6101 603+

مزرعه اسب سواری آوانا (Awana Horse Ranch)

اگر از دستگاه های پر سر و صدا و چراغ های پرنور و جیغ و داد خسته گردیده اند، به مزرعه اسب سواری آوانا بروید. یکی از اسب های زیبای این مزرعه را زین کنید و در میان جنگلی گرمسیری به اسب سواری مشغول شوید. منطقه ای که با اسب می توانید از میان آن ها بگذرید، در میان زمین های گلف و اقامتگاه های منطقه گیتینگ هایلند مالزی قرار گرفته است. این روش، یکی از بهترین روش ها برای گشت و گذار در اطراف است. چرا که شما را خسته نمی نماید. ساعت استفاده و ورود به مزرعه، شبانه روزی است.

 • آدرس مجموعه اسب سواری: Awana Horse Ranch, Awana Genting Highlands Golf & Country Resort, KM13, Genting Highlands
 • تلفن: 9000 6436 603+

آوانا اسکای وی (Awana SkyWay)

یکی از معقول ترین و راحت ترین راه ها برای رسیدن به قله گیتینگ هایلند مالزی سوار شدن بر آوانا اسکای وی است. پس از پیاده شدن از تله کابین می توانید برای خرید کردن از فروشگاه های منطقه، سرگرمی ها و یا خوردن بهترین غذاهای کوالالامپور گردش کنید. از خوبی های محل تفریحی که با آوانا اسکای وی به آن دسترسی دارید، ساعات بازدید آن است. این محل از ساعت 7 صبح تا 12 شب قابل دسترسی بوده و تله کابین ها روشن هستند. هزینه تله کابین های معمولی 8 رینگیت مالزی و تله کابین هایی با کف شیشه ای 50 رینگیت مالزی است.

 • آدرس مکان سوار شدن به تله کابین: Level 2, Awana SkyWay building, Genting Highlands
 • تلفن: 8398 6251 603+

سرزمین عجایب پروانه های گنتینگ

سرزمین عجایب پروانه های گنتینگ یک باغ وسیع است که صدها پروانه به صورت آزادانه در آن پرواز می نمایند. به همین خاطر، این پارک سرپوشیده در میان دوستداران حیوانات و خانواده ها و در گیتینگ هایلند مالزی بسیار پرطرفدار گردیده است. سرزمین عجایب پروانه ها روزانه باز بوده و بخش بزرگی از مزرعه مخصوص پرورش زنبور عسل است. در این مزرعه می توانید بیشتر راجع به پرورش زنبور عسل بدانید. از نزدیک کار آن را انجام دهید و حتی در نهایت از محصولات عسل آن ها خریداری کنید. سرزمین عجایب پروانه های گنتینگ هایلند مالزی از ساعت 9 صبح تا 9 شب باز است.

 • آدرس: 6452, Genting View اقامتگاه, KM 11-3, Genting Highlands, Pahang
 • تلفن: 1000 6100 603+

مزرعه هپی بی گنتینگ

از دیگر جاذبه هایی که در گیتینگ هایلند مالزی انتظار شما و خانواده تان را می کشد، مزرعه هپی بی گنتینگ است. تجربه قدم زدن در مزرعه ای پر از زنبور و پروانه را خواهید داشت، در عین حال که هیچ نگرانی از نیش حشرات ندارید. در این مکان جدای از مناظر وسیع پیش رویتان، کافه ها و مغازه های بسیاری وجود دارد. محصوصلات محلی خوشمزه و ارگانیکی همانند عسل های با موم مالزی که توسط انواع زنبورهای بومی و مشهور مالزی فراوری گردیده اند برای خرید، وجود دارد. همچنین نمایشگاه های بسیاری از محصولات درمانی و عالی مالزی را در این مزرعه خواهید دید. برای خرید در مزرعه زنبور خوشحال از ساعت 9 صبح تا 9 شب می توانید زمان بازدید داشته باشید.

 • آدرس: 6452, Genting View اقامتگاه, KM 11-3, Genting Highlands, Pahang
 • تلفن: 1000 6100 603+

عبادتگاه های کوهی چین سو

در میان جنگل ها و صخره هایی تو در تو یکی از جاذبه های گنتینگ هایلند مالزی قرار گرفته است. مساحت این مجموعه 28 هکتار بوده که نمای بی نظیری از منطقه را به رخ می کشد. این مکان به افتخار یکی از شخصیت های مذهبی مالزی ساخته گردیده و مجسمه بزرگی از این شخص نیز مزین نماینده منطقه است.

 • آدرس: 3.7 kilometres away from the Theme Park Hotel

دامنه های گیتینگ هایلند مالزی

این جاذبه گردشگری کوالالامپور یک جاذبه پر زرق و برق است و در مقایسه با آنچه که در دیگر کشورها و قاره ها به عنوان شهرهای تفریحی شناخته می شوند، بر روی تپه ها قرار گرفته است. در حالی که ممکن است این منطقه ابتدا چندان جذاب نباشد اما با کمی گذران وقت و قدم زدن می توانید کم کم متوجه جذابیت های دامنه ها و نواحی خوش آب و هوای آن شوید. سرسبزی جنگل های اطراف گرمسیری آن هم بر بالای دامنه های کوهستانی، چشم اندازی فوق العاده را در جلوی چشمان شما می گذارد.

 • موقعیت این جاذبه: Genting Highlands Resort

گنتینگ اسکای وی

از دیگر راه های رسیدن به قله کوه ها و تپه ها در این منطقه سوار شدن بر تله کابین های گنتینگ اسکای وی است. خود تله کابین ها را می توان جزو جاذبه ها دانست. چرا که مسیری طولانی مسافران را از بالای درختان گرمسیری عبور می دهد و به بالای کوه می برد. نمای ارتفاعات و آنچه که در زیر پایتان واقع شده است، می تواند شما را به تپش قلب بیندازد. برای سوار شدن به این تله کابین باید به گوهتونگ جایا (Gohtong Jaya) رفته و سپس به سمت ارتفاعات تله کابین سوار شوید. در زمان های اوج شلوغی گنتینگ اسکای وی به یاری آوانا اسکای وی می آید تا تمام گردشگران و توریست ها را به بالای گیتینگ هایلند مالزی برسانند. این تله کابین از ساعت 7 صبح تا 12 شب باز بوده و هزینه سواری هر نفر 8 رینگیت خواهد بود.

 • موقعیت: Gohtong Jaya, Genting Highlands
 • تلفن: 1118 2718 603+

مزرعه تفریحی توت فرنگی گنتینگ

یکی از تفریحات خانوادگی در این منطقه تفریحی و توریستی، مزرعه تفریحی توت فرنگی گتنینگ است؛ جایی که تمام یک بعد از ظهر خود را می توانید در میان مزارع کاشته گردیده و رنگارنگ و باغ های گل آن بگذرانید. برای رسیدن به این منطقه می توانید از بندر گوهتونک جایا تاکسی گرفته و 6 دقیقه ای خود را به مزرعه برسانید. یا اینکه از قسمت تاکسی های آوانا اسکای وی و فروشگاه های دائمی گتنینگ تا مزرعه تفریحی توت فرنگی گنتینگ تاکسی سوار شوید. ساعات بازدید آن از ساعت 10 صبح تا 18:30 است.

 • آدرس: 1, Lot 3707, Jalan Jati 2, Bandar Gohtong Jaya, Pahang
 • تلفن: 1121 6100 603+

مرکز حفاظتی فیل کوالا گاندا

یکی از پربازدید ترین جاذبه های گیتینگ هایلند مالزی مرکز حفاظتی فیل کوالا گاندا بوده که در سال 1989 تاسیس گردیده است. این منطقه یکی از بی نظیرترین و محصر به فرد ترین مناطق حفاظتی فیل ها در نوع خودش است. این مکان خانه ای برای حدود 500 فیل بزرگ جثه است که در اطراف منطقه قدم می زنند. اگر با خود بادام زمینی داشته باشید، می توانید به فیل ها غذا بدهید. همچنین گاهی امکان فیل سواری هم خواهید داشت. ساعات بازدید از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است.

 • آدرس: Kuala Gandah, Temerloh (45 minutes away from Genting Highlands)
 • تلفن: 3106 6101 603+

هتل های این منطقه یکی از بهترین و جامع ترین مجموعه های اقامتی در جهان هستند که به هیچ وجه شما را خسته نمی نمایند. زندگی شبانه در این منطقه بسیار جریان داشته و شلوغ است. رستوران ها و مراکز خرید مجموعه می توانند به راحتی جیب های شما را خالی نمایند. به هیچ وجه نمی توانید در مقابل فعالیت های هیجانی و شهربازی گیتینگ هایلند مالزی مقاومت کنید.

زمین های بازی گلف، زیپ لاینی در میان درختان گرمسیری با طول 100 متر، ساختمان موضوعی با بازی های ویدئویی و آتاری، شهربازی با ترن هوایی های هیجان انگیز و ترسناک، جهان برف (مکانی که به هیچ وجه در مالزی تصورش را نمی کنید) و انواع سینماهای چند بعدی انتظار شما را می کشند.

dorezamin: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: الی گشت
انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 4312

به "اشنایی با شهربازی و پارک گیتینگ هایلند مالزی (Genting Highlands)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشنایی با شهربازی و پارک گیتینگ هایلند مالزی (Genting Highlands)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید