خبرنگاران واعظی: گزارش دیوان محاسبات غیر دقیق است

به گزارش مجله سرگرمی، تهران - خبرنگاران- دفتر رئیس جمهور بار دیگر گزارش تفریغ بودجه 97 از سوی دیوان محاسبات کشور را ناقص، یکسویه و غیردقیق خواند و تاکید نمود این ادعا که گزارش مذکور برای رئیس جمهور ارسال شده و ایشان هیچ واکنشی هنگام دریافت گزارش نشان نداده اند، نادرست است.

خبرنگاران واعظی: گزارش دیوان محاسبات غیر دقیق است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، رئیس جمهور گزارش را ملاحظه نموده و بلافاصله دستور آنالیز و اقدام برای تکمیل و اصلاح گزارش و برخورد با تخلفات احتمالی را دادند اما اشکال از اینجا حاصل شده است که برخلاف معمول دیوان محاسبات اطلاعات خود را کامل ننموده و گزارش ناقص و یکسویه ای منتشر نموده است.

همانطور که رئیس جمهور محترم در سخنان خود در هیات دولت اشاره کردند، دولت از شفافیت کاملا استقبال می نماید به گونه ای که قبل از ورود نهادهای نظارتی، در این عرصه شفاف سازی نموده است اما سوالی که برای افکار عمومی بی پاسخ مانده، این است که چرا یک نهاد نظارتی همانند دیوان محاسبات کشور در گزارش تفریغ بودجه، فقط گزارش مربوط به یک قوه را نقل و در مورد نحوه هزینه بودجه در دیگر بخش ها و نهادها سکوت می نماید.

دیوان محاسبات کشور روز شنبه در اطلاعیه ای تاکید نموده بود که پیرو قرائت گزارش تفریغ بودجه سال 1397 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، رییس جمهوری اسلامی ایران بر اساس اطلاعات نادرست ارائه شده به وی مطالبی در نقد و رد محتوای گزارش این دیوان در بخش حسابرسی عملکرد ارز تخصیصی 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی و غیراساسی بیان کردند.

این نهاد نظارتی در اطلاعیه خود با طرح اتهام تشویش اذهان عمومی به بعضی از اعضای کابینه، مسئولان بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه، گم شدن دلارها را تیتر خودساخته و هدفمند بیان کرد و اضافه کرد: (دیوان محاسبات کشور) در راستای صیانت از بیت المال و حفظ کیان دستگاه های نظارتی که ملجاء مردم به عنوان صاحبان اصلی بیت المال است بیش از این سکوت و نجابت حرفه ای را جایز نمی داند و جهت تنویر افکار عمومی، مواردی را به استحضار می رساند.

در اطلاعیه این دویان آمده بود: گزارش های حسابرسی همه ساله بر اساس عملکرد، مدارک و مستندات دستگاه های اجرایی توسط حسابرسان خبره تهیه و در یک فرایند 6 مرحله ای در تعامل با مسئولان ذیربط کنترل و بازبینی می گردد. بدیهی است در صورتی گزارش تفریغ بودجه کل کشور به مجلس شورای اسلامی تقدیم و به اطلاع عموم مردم می رسد که بدوا اطمینان صددرصدی از صحت محتوای آن حاصل و به تصویب هیات عمومی دیوان محاسبات متشکل از 12 مستشار، دادستان و رئیس کل رسیده باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 27 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 85909

به "خبرنگاران واعظی: گزارش دیوان محاسبات غیر دقیق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واعظی: گزارش دیوان محاسبات غیر دقیق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید